Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. detsember 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

28. detsembril kell 19.42 tuli teade töötavast vingugaasiandurist Kristiine linnaosas Energia tänava kortermajas. Päästjate mõõteseadmed näitasid reostust mitmes korteris. Maja gaasikraan suleti, kõigil paluti ruume tuulutada ning kohale kutsuda gaasi- ja ventilatsioonitehnikud. Päästjad tuvastasid, et mitmes korteris puudusid kohustuslikud vingugaasiandurid. Päästemeeskond viib lähiajal majas läbi kodukülastusi ning nõustab korteriühistut.


Kell 10.03 tuli ATS häire teade Põhja-Tallinna linnaosast Paldiski maantee haiglast. Alarmi käivitas õues maja akna all põlenud prügikonteiner. Päästjad kustutasid konteineris olnud põlengu.

Harjumaa

29. detsembril 2.44 teatati vigastatud rebasest Harku vallas Harkujärve külas. Päästjad panid looma puuri ja tõid komandosse, kuhu loomapääste seltsi esindajad vigastatud loomale hommikul järele tulevad.

Kell 2.27 tuli teade Anija vallas Kehra linnas Põrguvälja tänaval naabrite juures põlevast puukuurist. Päästjate saabumise ajal põles puukuur lahtise leegiga. Puukuur oli kokku ehitatud sauna hoonega. Päästjad kustutasid põlengu, kaitsesid eluhoonet seda veega kastes ning kontrollisid tule levikut sauna ruumidesse, kuhu põleng siiski ei levinud. Hoonetes kedagi ei viibinud. Põleng oli alguse saanud puukuurist, kuid tekkepõhjust ei ole teada.

28. detsembril kell 23.07 teatati suitsust ja tulekumast Saue vallas Ürjaste külas vana mahajäetud lauda juures. Teataja sõnul on laut ka varem põlenud. Hoones inimesi ei viibinud, sest ümberringi lumel jäljed puudusid. Lauda põrandal põlenud praht kustutati.

Kell 10.18 helistati häirekeskusesse ja teatati, et Rae vallas Vaida alevikus on kass juba neljandat päeva puu otsas. Päästjad tõid kassi pea 20 meetri kõrguselt puu otsast all.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. detsembril kell 1.31 tundis elanik oma korteris Narva linnas V.Gerassimovi tänaval gaasi lõhna. Teataja äratas ka oma naabrid ja avati aknad. Päästjad kontrollisid maja üle, kuid gaasileket kusagil siiski ei avastanud.


28. detsembril kell 16.19 käisid päästjad Sillamäe linnas Viru puiesteel kaupluse ees põlevat prügikasti kustutamas.

Kell 15.42 helistati häirekeskusesse ja teatati rohkest suitsust Toila vallas Peeri külas. Teataja sõnul ei olnud aru saada, kust suits tuleb. Põles heinapall, mille päästjate saabumise ajaks oli laiali ajanud ja lumega kustutanud omanik ise. Heinapalli võisid panna põlema lapsed.

Kell 10.04 anti teada, et Jõhvi vallas Kose külas tuleb 26. detsembril põlenud maja katuseräästast suitsu. Päästjad avasid ühe katuse nurga ja kustutasid tulekolde.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

28. detsembril kell 16.34 vajati päästjaid appi Elva vallas Kirepi külas juhtunud liiklusõnnetusele. Sõiduauto oli sõitnud kraavi, inimesed kannatada ei saanud. Päästjad aitasid sõiduki kraavist välja tõmmata ning puksiiri peale panna.

Viljandimaa

28. detsembril kell 14.51 teavitati häirekeskust, et Karksi-Nuias Viljandi maanteel asuvas viie korteriga elamus on korterites suits. Majas on hooldamata küttekolded ning seetõttu enne kütta ei ole lubatud, kui korstnapühkija on kolded ära hooldanud. Paraku tegi üks elanikest tegi siiski ahju tule ning suits levis teistesse korteritesse sisse. Päästjad midagi teha paraku ei saanud, kui vaid üle korrata soovitus kutsuda küttekoldeid hooldama korstnapühkija.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.