Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-8. aprill 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

5.04 kell 09.12 sõitsid päästjad Mustamäele Sõpruse puiestee kortermaja juurde, mille trepikojas oli tunda kärsahaisu ning kuulda oli töötavat suitsuandurit. Naabrid olid korteri uksele koputanud, kust nende arust lõhn pärines, ent koputamisele ust ei avatud. Kohale tõttasid Nõmme päästjad, kes tundsid trepikojas kõrbenud toidu lõhna. Päästjad sisenesid 5. korruse korterisse kasutades autoredelit ning avastasidki eest toidukõrbemise. Korteris kedagi kodus polnud. Päästjad likvideerisid kõrbema läinud toidu ning tuulutasid ruumid.

5.04 kell 09.34 sai häirekeskus teate kahe sõiduauto kokkupõrkest Nõmmel Õie tänaval. Keegi kannatada ei saanud, kuid masinatest oli vedelikud välja voolanud. Lilleküla päästjad katsid kohale jõudes õli ning jahutusvedeliku saepuruga ning teavitasid tänavapuhastust. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

6.04 kell 14.23 teavitati päästjaid, et Põhja-Tallinnas Randla tänava kortermajas on ühes korteris suitsuandur tööle hakanud. Teataja oli naaberkorteri elanik, kes tundis ka kerget suitsu haisu. Lilleküla päästjad sõitsid kohale ja püstitasid autoredeli, et korteri aknast sisse vaadata. Enne korterisse sisenemist jõudis kohale korteri omanik, kes avas päästjatele ukse. Korteris oli toit kõrbema läinud, mis likvideeriti ning ruumid tuulutati. Päästjad tuletasid omanikule meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes kodust ära või magama.

6.04 kell 16.53 teatati häirekeskusele, et Nõmmel Võsu tänaval on kiriku rist murdunud ning ohtlikult kõnnitee üle kaldu. Nõmme päästjad eemaldasid risti oma pesast ning andsid üle pastorile.

7.04 kell 21.43 sai häirekeskus teate järelevalveta lõketest Kristiines Rahumäe teel. Nõmme päästjad olid kohal kell 21.51 ja kustutasid lõkked kella 22.13ks.

7.04 kell 23.54 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Raadiku tänaval on kortermajas tulekahjualarm tööle rakendunud ja teataja tunneb trepikojas ning oma korteris suitsu lõhna. Tegu oli viieteistkordse kortermajaga ning väljakutsele reageeriti suurte jõududega. Esimesena olid kohal Lasnamäe päästjad kell 23.59, kes koostöös teiste päästeressurssidega hakkasid otsima suitsu allikat. Kortereid hakati ükshaaval läbi kontrollima ning võeti vastu otsus maja inimestest evakueerida. Kella 00.22ks suitsu allikas lõpuks leiti. Trepikoja kommunikatsioonišahtis oli olnud põleng, mis oli kustunud enne päästjate jõudmist. Kella 00.44ks lubati inimesed tagasi oma korteritesse, kuid päästjad kontrollisid siiski kõik korterid üle, et kuskil poleks varjatud tulekoldeid. Edasist ohtu polnud ning elanikel soovitati oma aknad lahti hoida korterite tuulutamiseks. Kella 01.18ks oli sündmus päästjate jaoks lõppenud ning turvafirma jäi kohapeale ATeS süsteemi taastama. Arvatavasti sai tulekahju alguse suitsetamisest, kui šahti visati suitsukoni. Sündmuskohalt käisid läbi Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita päästjad ning välijuht koos politsei ja kiirabiga. Keegi kannatada ei saanud.

Harjumaa

5.04 kell 12.01 teavitati häirekeskust, et Viimsi vallas Tammneeme külas Randvere teel on auto kraavi sõitnud. Autojuht pääses õnneks ehmatusega ning kiirabi vaatas ta kohapeal üle. Muuga päästjad likvideerisid autost välja voolanud õlireostuse. Auto omanik jäi oma sõiduki teisaldamisega edasi tegelema.

5.04 kell 17.06 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Lehmja külas Rukki teel tuleb sõiduauto kapoti alt suitsu. Assaku päästjad olid kohal kell 17.12 ja nägid kapoti alt tulemas juba lahtiseid leeke. Põleng likvideeriti veejoaga kella 17.20ks. Tuli salongi edasi ei levinud, kuid mootoriruum hävis.

5.04 kell 23.07 said päästjad kutse Raasiku valda Perila külla Perila-Karjamõisa teele, kus teataja nägi, et metsa all põleb midagi. Helistajale tundus, et tegu on maha kukkunud elektriliiniga. Väljakutsele reageerisid Raasiku vabatahtlikud, kes nägid maha kukkunud elektriliini, mis oli süüdanud ka ümbritseva pinnase. Esimese asjana kutsuti kohale elektrikud, kes eemaldasid liinist voolu. Kui see oli tehtud, kustutasid Raasiku vabatahtlikud umbes viis ruutmeetrit suitsevat pinnast. Kella 00.13ks olid väike maastikupõleng likvideeritud.

6.04 kell 23.53 sõitsid päästjad Maardu linna Muuga sadama teele, kus sõiduauto oli kaotanud kontrolli ning maandunud külili. Muuga päästjad saabusid kohale ning nägid, et autos on kaks inimest teadvusel, kuid kinni. Üks inimene oli autost omal jõul välja saanud. Päästjad lõikasid auto esiklaasi augu, mille läbi saadi kaks kannatanut autost kätte. Kaks inimest vaadati kohapeal üle ning üks viidi kiirabiga haiglasse kontrolli. Päästjad likvideerisid masinalt süttimisohu ning kohale jäi sündmusega tegelema politsei.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. aprillil 22.20 helistati häirekeskusesse ja teatati Kohtla-Järve linna Sompa linnaosas Kanarbiku tänaval lahise leegiga põlevast mahajäetud kahekorruselisest majast. Päästjate saabumise hetkel põles hoone lausleegiga ning ohustatud oli kõrval olev korterelamu. Ohustatud majast evakueeriti 3 inimest ja alustati kortermaja jahutamist. Peale kustutustööde lõppu lubati inimesed majja tagasi. Varinguohu tõttu kustutati põlevat hoonet ainult väljast. Põleng kustutati kella 3.00ks. Hävinesid maja katus ja vahelaed. Põlengut kustutasid Kohtla-Järve, Jõhvi, Iisaku, Kiviõli ja Sillamäe kutselised ning Mäetaguse vabatahtlikud päästjad. Täna hommikul põlenguala kontrollimise käigus leiti mõned tulekolded, mida päästjad asusid kustutama.

Kell 12.48 tuli päästjatele väljakutse Narva linna Tallinna maantee kortermajade juurde, kus põles platikust prügikonteiner. Päästjatel tuli kustutada kahte põlevat konteinerit. Kustutustööd lõppesid kell 12.56.

Kell 2.36 teatati häirekeskusesse, et Jõhvi linnas Malmi tänava suvilate juures nähakse leeki ja suitsu. Kohapeal selgus, et põleb kaks garaažiboksi ja tuli liikus edasi järgmisesse garaaži, kus oli auto sees. Põleng lokaliseeriti kell 3.02 ja likvideeriti kell 4.38. Põlengu tagajärjel hävines 3 garaaži ja üks sõiduauto.

6. aprillil kell 18.39 tunti Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Kalevi tänava kortermajas põlemise lõhna. Päästjad kontrollisid maja üle, kuid ohtu ei tuvastanud.

Kell 13.15 sõitsid päästjad Narva linnas Rakvere tänavale, kus sõiduautost lekkis kütust ja hoov oli kütuse haisu täis. Päästjad katsid reostuse absorbendiga ja auto omanik viis oma auto remonti.

Kell 3.04 tuli teade Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Sõpruse tänaval maja taga garaažidest tulevast suitust. Ala kontrolliti üle, kuid ohtu ei tuvastatud.

Kell 00.24 sõitsid päästjad Narva linnas Võidu prospektile, kus avarii olid teinud kaks sõiduautot. Autodel likvideeriti süttimisoht ja teele valgunud õli kaeti absorbendiga.

Alutaguse vallas hukkus tulekahjus vanem naine
5. aprillil kell 16.55 teatati Häirekeskusele kärsahaisust ja rakendunud suitsuanduritest Alutaguse vallas Kiikla külas Pihlaka teel asuvas korterelamus. Kell 17.12 sündmuskohale jõudnud Kohtla-Järve päästjad alustasid suitsusukeldumise ja kustutustöödega. Eluruumist toodi välja kannatanu ning elutoast leiti hukkunud naisterahvas. Teiste korterite elanikud trepikojast evakueeriti. Tulekahju levikule pandi piir kell 17.16 ning põleng likvideeriti kella 17.34ks. Tulekahju tekkimise põhjuseks võis olla hooletu suitsetamine, kuid täpsemad asjaolud selgitatakse välja menetluse käigus. Käesoleval aastal on Eestis tulekahjudes hukkunud 23 inimest.

5. aprillil kell 16.38 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Olevi tänavale kus kustutasid metallkonteineris põlenud prügi.

Lääne-Virumaa

5. aprillil kell 15.58 said päästjad väljakutse Rakvere linna Karja tänavale, kus libeduse tõttu olid kaks sõiduautot avarii teinud. Ühele kannatanule paigaldasid päästjad kaelalahase, mõlemad kannatanud vaatas üle kiirabi. Ühest autost lekkinud vedelik kaeti absorbendiga. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

6. aprillil kell 20.44 käisid päästjad Jõgeva vallas Visusti külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Tartumaa

5. aprillil kell 14.37 põles Tartu vallas Nõela külas suitsuahi koos varjualusega. Elanikud kustutasid tulekahju enne päästjaid käsikustuti ja aiavoolikuga. Ära hoiti tule levik kolme meetri kaugusel asuvale naabri saunale. Päästjate bail kustutati põlengu lõplikult kell 15.08.

6. aprillil kell 13.46 teatati, et Tartus Haage külas on Ilmatsalu jõel näha õlireostuse märke. Esialgselt kogutud info järgi võis õli jõkke imbuda ettevõtte territooriumil lekkiva diiselgeneraatori rikke tõttu. Päästjad piirasid reostuse leviku. Keskkonnaamet hakkas täpsemalt selgitama reostuse põhjust ja vastutajat. Kella 15.41 ajal käisid päästjad veelkord sündmuskohal paigaldamas jõel õlireostuse levikut takistavat poomi. Järgmisel päeval paigaldati Rahinge järvele jõe suubumiskohta veel üks reostust imava absorbendiga poom.

Kell 20.34 teatati häirekeskusele, et Tartus Põhja pst käis ehituplatsil pauk ja kaevatud august paiskub leeke. Selgus, et ümberkaudsetest majadets kadus ka elektrivool. Olukorra oli põhjustanud elektrikaabli rike, mida saabus parandama elektrikute avariibrigaad.

7. aprillil kell 00.41 käisid päästjad Tartus Raudtee tänaval kustutamas süttinud prügikasti.

Kell 1.48 aitasid päästjad Tartus Lääne tn kortermajas kiirabitöötajatel pääseda kodus kukkunud ja abitult lebama jäänud 75aastase naise juurde. Uks vigastusteta avamiseks sisenesid päästjad läbi lahtise akna.

Kella 2.21 ajal põles Tartus Ropka tn prügikast, mille päästjad kustutasid. Kahjustada sai prügikasti kõrval olev elektrikilp.

Kell 21.16 teatati, et Kastre vallas Haaslava külas Toominga teel süttis maja varjualuse valgusi leegiga põlema. Päästjate saabumise ajaks olid elanikud põlengu aiavoolikuga kustutanud. Peale valgusti sai kahjustusi mootorratas. Põlengu põhjuseks oli elektririke.

Kell 23.00 põles Tartus Rahinge külas Kulli teel elumaja korstnas tahm. Päästjad kontrollisid hoone tuleohutust ja õnneks põleng majja ei levinud. Kütteseadmeid lõhkuvate ja maja ohustavate tahmapõlengute ennetamiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt puhastada. Minimaalselt tuleb seda teha kord aastas. Kütteperioodi järgselt kevadel on hea aeg lasta korstnapühkijal kütteseadmed puhastada ja nende korrasolek üle kontrollida.

Viljandimaa

7. aprillil kell 1.13 käisid päästjad Viljandis Vabriku tänaval kustutamas prügilõket, kus põlesid mõned kapid ja voodimadrats. Päästjad hoiatavad, et lõke pole jäätmetest vabanemiseks sobiv koht. Selline tegevus reostab meie ühist elukeskkonda. Prügi lõkkes põletamise eest võib süüdlast tabada tõsine rahaline karistus, mille määravad keskkonnaameti inspektorid.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

6. aprillil kella 00.38 ajal kärssasid Paides Viraksaare külas elumajast neljameetri kaugusel posti küljes oleva elektrikilbi juhtmed. Päästjad tagasid ümbruse tuleohutuse. Kilbiga seotud majaomaniku ülesandeks jäi rikke selgitamiseks elektritööde tellimine.

Pärnumaa

6. aprillil kell 10.24 teatati Pärnus Tallinna mnt linna sattunud koprast. Päästjad püüdsid väsinud ja ehmunud looma kinni ja toimetasid Sauga jõe äärde loodusesse. Tänulik kobras suundus jõkke.

Kell 12.59 teatati, et Pärnus Japsi kalasadama läheduses on jões naftatoote reostus. Alguses piirati poomiga sadamasse sissesõidu juures 20 ruutmeetrine reostusala. Droonide abil monitooriti reostuse ulatust, mis oli ribadena sadamakai ääres ja jõel. Seejärel paigaldasid päästjad kahe reostuslõigu (370 x 3 ja 100 x 3 m) piiramiseks ja kokku kogumiseks absorbentpoomid. Keskkonnaameti esindaja selgitas reostuse tekitajat, sadama töötajate ülesandeks jäi reostuse ja saastunud poomide lõplik koristamine ning utiliseerimine. Vette oli sattunud umbes 50 liitrit naftasaadust, mis oli ilmselt lekkinud mõnest paadist.

7. aprillil kella 5.11 ajal kustutasid päästjad Pärnus Ranna pst põleva plastikust prügikonteineri.

Raplamaa

Kella 13.53 ajal käisid päästjad Aespa alevikus eemaldamas teelt murdunud puud.