Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3. mai – 6. mai

Käesoleval nädalal kontrollib Päästeamet tuleohutusnõuete täitmist majutusasutustes (hotellid, motellid, turismitalud, ühiselamutes). Reidil keskendutakse tuleohutuse vaatest kõige olulisematele nõuetele: majutusasutustes peab igapäevaselt olema tagatud tulekahju varane avastamine ning ohutu evakuatsioon. Majutusasutuse külastajal peab olema kindlus, et ta majutub ohutus kohas. Päästeametil on evakuatsiooninõuete rikkumise osas nulltolerants ning igasugune hoone omanike või valdajate käitumine, mis seab ohtu hoones viibiva isiku, ei ole aktsepteeritav ning selle kohta alustame väärteomenetlust. Tuleohutusnõuete eesmärk on säästa inimeste elu tuleõnnetuse korral.

Põhja päästekeskus

Tallinn

3. mail kell 15:20 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kristiine linnaosas Meika tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes kortermaja ühes korteris toidukõrbemise. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Päästjad tuulutasid ruumid. Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

Põhja-Eesti pommigrupp

4. mail tehti kahjutuks Harju maakonnast Saku vallast Männiku külast leitud 122 mm mürsk.

5. mail tehti kahjutuks Harju maakonnast Kuusalu vallast Mäepea külast leitud 120 mm mürsk.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

4. mail kell 19.10 teatati, et Mustvee vallas Lohusuu alevikus veeres sõiduauto tiiki. Päästjad selgitasid, et inimesi autos ei olnud. Omaniku selgitusel oli ununenud seisupiduri peale panek ja auto läks ise veerema. Sõiduki veekogust välja saamine jäi omaniku ülesandeks.

6. mail kell 8.26 teatati, et Mustvee vallas Raja külas süttis puust elumaja. Majast pääses välja elanik, kes sai tõsiseid põletushaavu. Kiirabi toimetas viga saanud mehe haiglasse. Hoone põles päästjate saabudes täisleegiga ning katus varises sisse. Tulekahju kustutustööd kestavad. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada hooletu suitsetamine.

Tartumaa

4. mail kella 2.25 ajal põles Tartus Põhja pst piirkonnas lagunenud aiamaja ja aed, mille päästjad kustutasid.

4. mail kella 11.14 ajal süttis Tartus Ringteel pukseeritava elektriauto kapotialune. Päästjate saabumise ajaks oli tuli sumbunud. Auto remonditöökotta viimiseks kutsuti kohale treiler.

5. mail kella 12.37 ajal põles Tartus Kuperjanovi tänaval vana lagunev elaniketa puitmaja. Päästjad kustutasid 15 ruutmeetrile levinud põlengu paari tunniga. Kustutustöödeks tuli avada hoone plekk-katust. Päästetöid raskendasid hoone pehkinud ja läbi vajunud vahelaed ning muud konstruktsioonid, mis tegid hoones liikumise eriti ohtlikuks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

6. mail kell 7.58 teatati, et Kambja vallas Soosilla külas süttis metsatraktor Harvester. Päästjate saabumise ajaks oli juht leegid pulberkustutiga summutanud. Päästjad kastsid põlenud kohad veega üle.

Valgamaa

3. mail kella 19.19 ajal süttis Otepää vallas Sihva külas kämpingus kamina suitsulõõri ümbruses vahesein ja -lagi. Päästjad kustutasid tulekahju tunni ajaga. Kustutustöödeks avati kaminatagust seina- ja vahelage. Tulekahju põhjuseks oli katkine kamin, mille suitsulõõri vuugivahed olid mõrasid täis.

4. mail kell 11.48 teatati, et Valga vallas Raavitsa külas põleb laut-kuur. Enne päästjate saabumist toodi hoonest välja 11 kana ja kukk. Päästjad kustutasid lahtise leegiga põlenud hoone kella 13.41ks.

Viljandimaa

1. mail Viljandi vallas Vaibla külas alguse saanud metsapõlengu lõplik kustutamine võttis aega 4. mai lõunani. Aega nõudis üksikute tulekollete leidmine, mis olid kuni meetri sügavusel turbapinnases.

4. mail kella 4.31 ajal teatati, et Viljandi vallas Holstre külas süttisid varem põlenud laohoone rusudes väetisekotid, viljajäägid ja saepuru. Päästjad kustutasid põlengu poole tunniga.

4. mail kella 16.03 ajal käisid päästjad Viljandi vallas Maltsa külas eemaldamas teelt murdunud suurt kasepuud, mis oli ühe sõidusuuna sulgenud.

Lõuna-Eesti pommigrupp

3. mail tehti kahjutuks Põlva maakonnas Põlva vallas Rasina külas põllutööde käigus leitud lennukipomm.

4. mail tehti kahjutuks Tartu maakonnas Tartu vallas Voldi külas kaevetööde käigus leitud püssigranaat.

Ida päästekeskus
Möödunud nädalavahetusel reageerisid päästjad mitmele toidukõrbemisega seotud sündmusele:

  • 03. mail kell 10:59 sai Häirekeskus teate tulekahjust Narva linnas Tallinna maanteel. Päästjad tuvastasid saabudes kortermaja ühes korteris toidukõrbemise. Päästjad likvideerisid ohu ning tuulutasid ruumid. Keegi õnnetuses viga ei saanud.
  • 03. mail kell 13:15 sai Häirekeskus teate tulekahjust Rakvere linnas Võidu tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes kortermaja ühes korteris toidukõrbemise. Päästjad likvideerisid ohu, tuulutasid ruumid ning paigaldasid ruumidesse suitsuanduri. Keegi õnnetuses viga ei saanud.
  • 04. mail kell 21:15 sai Häirekeskus teate tulekahjust Jõhvi linnas Niidu tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes kortermaja ühes korteris toidukõrbemise. Päästjad likvideerisid ohu ning tuulutasid ruumid. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

Ida-Virumaa

4. mail kell 20:49 sai Häirekeskus teate tulekahjust Sillamäe linnas Sputniku aiandusühistus. Päästjate saabudes põles aiamaja lahtise leegiga, tuli levis ka kõrval asuvale kuurile. Tulekahju likvideeriti kell 22:46. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Lääne-Virumaa

4. mail kell 16:12 sai Häirekeskus teate tulekahjust Tapa linnas Üleviste tänaval. Päästjate saabudes põles kortermaja ühe korteri rõdul praht. Tulekahju likvideeriti kell 16:30.

Ida-Eesti pommigrupp

3. mail tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Mustanina külast leitud kaks 182 mm miini ja kaks 75 mm mürsku.

4. mail tehti kahjutuks Narvast Jalgratta tee juurest leitud 88 mm mürsk; Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Sõtke küla juurest leitud 75 mm mürsk, Auvere küla juurest metsast leitud 120 mm miinipildujamiin ning Utria küla juurest leitud 76 mm mürsk;

5. mail tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Auvere küla metsast leitud kaks 76 mm mürsku ja 155 mm mürsk ning lokaliseeriti Sillamäelt Ranna tänava juurest leitud 13 õhutõrjekahuri 20 mm padrunit ja Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Soldina külast leitud 12 mürsku lokaliseeriti.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

4. mail kell 6.45 teatati häirekeskusele sõiduki tulekahjust Järva vallas Kapu külas. Kraavis põles sõiduauto, kuid auto omanikku ei olnud läheduses. Möödasõitja püüdis sõidukit kustutada, kuid kuna auto mootor oli veel soe ning bensiinipaak lahti, kutsuti päästjad. Tulekahju kustutati kell 6.55.

4. mail kell 7.37 said päästjad väljakutse tulekahjule Paide linna Pärnu tänavale. Teataja sõnul tuli korteri aknast suitsu ning suitsuandur töötas. Korteris olnud naisterahva sõnul sai põleng alguse elektriseadmest ning ta suutis põlengu ise kustutada. Päästjad kontrollisid olukorra üle ning ventileerisid ruumid. Päästeamet soovitab üle kümne aasta vanused elektriseadmed võimalusel välja vahetada. Samuti tuleb seadmeid ohutuse tagamiseks aeg ajalt tolmust ja muust kergesti süttivast mustusest puhastada. Kindlasti tasub kodus käepärast hoida pulberkustutit, millega algjärgus tulekahju on lihtsam kustutada. Pulberkustutiga on ohutum kustutada ka elektriseadmeid.

Läänemaa

4. mail kell 18.53 said päästjad väljakutse Lääne-Nigula valda Rannakülla, kus talgutööde tarbeks tellitud konteineris oli põlema süttinud praht. Ehitusjäätmete ja prügi jaoks tellitud metallist konteineris toimunud tulekahju tekkepõhjust pole teada. Päästjad kustutasid põlengu kell 19.03.

Pärnumaa

4. mail kell 11.24 toimus Pärnu linnas Lääne tänaval intensiivne tahmapõleng ning päästjad kutsuti seda kustutama. Tulekahju likvideeriti kell 12.23. Päästeamet soovitab kevadel lasta korstnapühkijal eramu kütteseadmed üle vaadata, sest vajalik on hoone küttesüsteem sisepindadele kogunenud tahmast puhastada. Väljastki tuleb kütteseade kriitilise pilguga üle vaadata, kas see on talve tervelt üle elanud või vajab pottsepa parandustöid.

4. mail kell 13.30 teatasid pealtnägijad, et Pärnu linnas Nikolai tänaval asuva maja hoovis olid alaealised üritanud põlema panna hoone trepimademe tugiposti. Päästjad likvideerisid põlengu kell 13.46.

4. mail kell 21.54 teatati häirekeskusele põlengust Lääneranna vallas Mõisakülas. Karjamaal põles kuur, mis päästjate saabumise ajaks oli tules praktiliselt hävinenud. Tulekahju likvideeriti kell 22.23. Tulekahju tekkepõhjust ei ole teada.

5. mail kell 01.10 teatas pealtnägija häirekeskusele tulekahjust Tihemetsa alevikus Elamukvartali teel, kus vastasmaja korstnast tuli sädemeid. Päästjad selgitasid välja, et köeti kaminat ning sellest oli tekkinud tahmapõleng. Lisaks oli kaminaukse klaas katki ning küttepuud laotud vastu kaminat. Korteris puudus suitsuandur. Päästjad likvideerisid põlengu kell 01.53 ning tegid elanikele selgitustööd tuleohutusest.

Raplamaa

5. mail kell 22.12 teatati häirekeskusele korstnapõlengust Kehtna vallas Kehtna alevikus Staadioni teel. Korteriomanik küttis pliiti ning korstnast lõid leegid välja. Päästjate saabudes enam leeki ei olnud, kuid korstna sees toimus veel vähesel määral tahma põlemist. Päästjad kontrollisid olukorra üle ning instrueerisid inimesi kütmise ja küttekollete hooldamise kohta.

Saaremaa

4. mail kell 20.57 said päästjad väljakutse Saaremaa valda Taritu külla. Päästjate saabudes põles saun suurusega 4 x 6 meetrit. Tulekahju kustutati kell 23.16. Sauna omaniku arvates võis tulekahju alguse saada elektrikilbist.