Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26. juuni – 27. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn
26. juunil kell 10:47 sai Häirekeskus teate tulekahjust Põhja- Tallinna linnaosas Volta tänaval. Päästjate saabudes põles tootmishoones ühe 4x4 m konteiner juures ja sees praht. Tulekahju lokaliseeriti kell 11:06, misjärel teostati järelkustutust ning tuulutati ruume. Tulekahju likvideeriti kell 12:22. Hoones olnud inimesed evakueerusid ise ning keegi õnnetuses viga ei saanud. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja edasine menetlus.

26. juunil kell 13:55 sai Häirekeskus teate tulekahjust Põhja- Tallinna linnaosas Puhangu tänaval. Päästjate saabudes põlesid ühes kortermaja korteris voodi ning rõdul praht. Kiirabi vaatas kohapeal korteris olnud inimese üle ning temaga oli kõik korras ning hospitaliseerimist ei vajanud. Tulekahju likvideeriti kell 14:08. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse hooletust suitsetamisest siseruumides, kuid juhtunu täpsemad asjaolud ja lõpliku põhjuse selgitab välja edasine menetlus.

27. juunil kell 06:28 sai Häirekeskus teate tulekahjust Lasnamäe linnaosas Asunduse tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes ühes korteris toidukõrbemise, likvideerisid ohu ning tuulutasid ruumid. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.Lõuna päästekeskus

Valgamaa
26. juuni kell 22.33 helistati häirekeskusesse ja teatati, et Valga linnas Tuule tänaval põleb mahajäetud kuur. Päästjate saabudes põles umbes 10 ruutmeetrit kuuri seina, mis kella 22.58ks kustutati.

Viljandimaa
26. juuni kell 9.35 sai häirekeskus teate Mulgi vallas Ülemõisa külas ohtlikust lõkkest, mis oli tehtud metsale liiga lähedale. Päästjate saabudes selgus, et lõkkepõletajal puuduvad ka esmased kustutusvahendid, millega tagada, et tuli ümbrusele ei leviks. Ohtlikult metsa läheduses paiknev lõke kustutati. Lõkke põletamisel peab täitma kõiki ohutusnõudeid, piirata lõkkease mittesüttiva pinnasega, hoida käepärast esmased kustutusvahendid (kustuti, ämber või voolik veega) ning valvata, et tuli lõkkeasemelt kaugemale ei leviks. Lõkkekoht peab asuma hoonetest vähemalt 8 meetri ja tuleohtlikul ajal metsast 20 meetri kaugusel.


Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. juunil kell 19:11 sai Häirekeskus teate tulekahjust Narva- Jõesuu linnas Vaivara külas. Päästjate saabudes põles kulu ja pinnas 20x10m alal. Põleng likvideeriti kell 19:47.

27. juunil kell 01:13 sai Häirekeskus teate tulekahjust Jõhvi linnas Narva maanteel. Päästjate saabudes põles korteris üks tuba lahtise leegiga. Korterisse sisenes suitsusukelduslüli, kes teatas, et korteris ühtegi inimest pole. Samaaegselt alustati päästjate poolt ka trepikojas evakuatsiooni, kokku evakueeriti 14 inimest, kellest 9 kiirabi ka kohapeal üle vaata. Haiglasse kontrolli toimetati 3 inimest. Tulekahju likvideeriti kell 02:17. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja edasine menetlus.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.