Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. august

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval olulisi operatiivsündmuseid ei olnud.

Põhja-Eesti pommigrupp

27. augustil tehti kahjutuks Harju maakonnast Lääne-Harju vallast Ohtu külast leitud püssgranaat.

Ida päästekeskus

28. septembril toimus Narva-Jõesuu linnas Sirgala külas tulekahju, mille kustutamisel leiti 65-aastase mehe surnukeha. Kell 00.32 sai Häirekeskus teade, et Narva-Jõesuu linnas Sirgala külas Sirgala teel põleb 2-korruseline eramaja. Sündmuskohale jõudes avastasid päästjad, et maja põleb lahtise leegiga ning kohe asusid kustutustöödele. Päästetööde käigus leidsid päästjad 65-aastase mehe surnukeha. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kella 3.54. Tulekahju tekkepõhjuse ja asjaolud selgitab menetlus. Sel aastal on Eestis tulekahudes hukkunud 21 inimest.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

27. augustil kell 20.07 teatati viljakuivati põlengust Jõgeva vallas Vägeva külas. Kuivati õhutussüsteemis oli põlema süttinud praht ja tolm. Viljakuivatist lasti välja 15 tonni nisu ning tulekahju kustutati kell 22.07

Tartumaa

27. augustil kell 21.42 teatati häirekeskusele tulekahjust Kambja vallas Soinaste külas. Põles kahekordse elumaja teise korruse tuba ning tuli oli levinud katuse alla. Päästjad likvideerisid põlengu kell 23.13. Tuba hävis tules täielikult ning katusealune sai kuumakahjustusi. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

Võrumaa

27. augustil kell 20.14 teatati häirekeskusele tulekahjust Võru vallas Kõlikülas. Päästjate saabudes oli põlenud umbes pool hektarit metsaalust ning põlesid veel üksikud tulekolded. Päästjad tegelesid järelkustutusega ning likvideerisid põlengu kell 22.17. Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada.

Lõuna-Eesti pommigrupp
27. augustil tehti kahjutuks Võru maakonnast Võru vallast Vana-Nursi küla lähedalt leitud mürsk ning Juba külast leitud viis mürsku;

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.