Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22. mai – 23. mai

Alates 6. aprillist kehtib Eestis tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Lõkke tegemisel nii metsas, maastikul kui ka koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid. Lõket tasub teha vaid vaikse tuulega ja seejuures jälgida tuule suunda, et tule tegemisel või grillimisel ei lendaks sädemed hoonetele, metsale, või muule põlevmaterjalile. Kindlasti tasuks alati käepärast hoida ka esmased tulekustutusvahendid, näiteks ämbrit vee või liivaga. Metsas liikujatel on lõkke tegemisel ja grillimisel soovitav kasutada riigimetsa majandamise keskuse lõkkekohti, mis on leitavad internetilehelt www.rmk.ee. Infot avalike lõkkekohtade ja grillimisplatside kohta saab ka kohalikust omavalitsusest. Tänavune soe ja kuiv kevad on lisaks Eestile muutnud tuleohtlikuks Rootsi ja Norra metsad, mis on põhjamaade kohta tavapäratult vara. Riigi Ilmateenistuse tuleohukaarti saab jälgida siit: https://www.ilmateenistus.ee/ilm/prognoosid/tuleohukaart/.

Põhja päästekeskus

Tallinn

22. mail kell 16.49 sai Häirekeskus teate põlengust Lasnamäe linnaosas J. Smuuli teel. Päästjate saabudes põles kulu ca 0,5 ha ulatuses. Põleng likvideeriti kell 17.07.

22. mail kell 17.37 sai Häirekeskus teate põlengust samuti Lasnamäe linnaosas J. Smuuli teel. Sel korral põles ca 0,3 ha kulu ja oksi. Põleng likvideeriti kell 18.06.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

22. mail kella 18.45 ajal põles Elva vallas Mõisanurme külas kõrvalhoone. Päästjate saabudes ulatusid leegid katusest ja akendest välja. Kustutustööde käigus lõhkes hoones hoitud gaasiballoon. Õnneks keegi viga ei saanud. Põlengus hävis puukuurina kasutusel olnud hoone katus täielikult. Esialgsetel andmetel võis tulekahju põhjustada pikselöök.

22. mail kella 19.04 ajal käisid päästjad Elva vallas Vehendi külas Vallapalu-Rannaküla teelt eemaldamas murdunud ja sõidusuunad sulgenud puud.

Viljandimaa

22. mail kell 18.34 teatati, et äikselöök süütas Põhja-Sakala vallas Seruküla külas maja läheduses põlema suure kuusepuu. Kõpu vabatahtlikud kustutasid põlengu.

22. mail kell 19.27 teatati, et Mulgi vallas Univere külas lõi äike kõrvalhoonesse ning see süttis põlema. Päästjate saabudes oli hoone lausleekides ja süttinud oli teine kõrval asuv abihoone. Leegid ohustasid elumaja, mille kaks akent kuumusest purunesid. Päästjad hoidsid ära tule leviku elumajale ning kustutasid põlengu kella 21.04ks. Mõlemad abihooned hävisid tulekahjus.

Valgamaa

22. mail kell 21.30 teatati, et Valga vallas Lüllemäe külas on korteris suits. Päästjad selgitasid, et suitses voodi külge kinnitatud öölamp, mille peale oli kukkunud tekk. Tuleoht kõrvaldati. Kahjuks ei leidnud päästjad ruumidest kohustuslikku suitsuandurit. Korteriomanikule selgitati tuleohutusnõudeid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. mail kell 09:54 sai Häirekeskus teate tulekahjust Narva linnas Rahu tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes ühes kortermaja korteris toidukõrbemise. Päästjad likvideerisid ohu ning tuulutasid ruumid. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

22. mail kell 13:47 sai Häirekeskus teate põlengust Toila vallas Saka külas. Päästjate saabudes põles kulu ca 500 m² ulatuses. Põleng likvideeriti kell 14:39.

23. mail kell 05:34 sai Häirekeskus teate tulekahjust Jõhvi vallas Pauliku külas. Päästjate saabudes põlesid 2 kuuri mõõtmetega 3x3 meetrit. Põleng likvideeriti kell 06:34. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Ida-Eesti pommigrupp

22. mail tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast leitud miinipildujamiin.

Lääne päästekeskus

Sel nädalal Saaremaal toimuvate suuremahuliste demineerimistööde käigus on kolme päeva jooksul kokku leitud juba 626 lõhkekeha, 710 padrunit ning 33,3 kg sõjaaegset lõhkeainet. Lisaks on Kuivastu ja Roomassaare sadamast kokku kogutud 127 merenduses kasutatavat signaalraketti. Täna kogutakse aegunud pürotehnikat Kuressaare sadamas kell 17 – 18. Leides lõhkekeha, teavitage sellest kindlasti hädaabinumbril 112. Kahtlast eset ei tohi mingil juhul ise puutuda.

Järvamaa

23. mail kell 03.58 teatati häirekeskusele maismaasõiduki tulekahjust Paide linnas Aiavilja tänaval. Teadmata asjaolude põlema süttinud autol sai kahjustada enim tagumine osa. Päästjad likvideerisid põlengu kell 04.28.

Raplamaa

22. mail kell 16.03 teatati häirekeskusele, et Rapla vallas Pirgu külas asuva terviseraja lähistel on põlema süttinud kulu ning metsaalune. Päästjad kustutasid 600 m² suuruse põlengu kell 16.33.

Saaremaa

22. mail kell 16.31 teatati häirekeskusele tulekahjust Saaremaa vallas Kihelkonna alevikus Pargi tänaval. Põlema oli süttinud kulu ning tuule tõttu levis põleng ca 400 ruutmeetrile. Kihelkonna päästjad kustutasid tulekahju kell 16.48.