Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. juuni 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

20. juunil kell 9.28 teatati invatõstukisse kinni jäänud inimestest Mustamäe linnaosas J.Sütiste tee kliinikuhoones. Päästjad eemaldasid invatõstuki klaasukse ja aitasid kaks inimest välja. Tõstukiga tegelesid edasi tehnikud.

Kell 5.16 nähti suitsu ja tuld Põhja-Tallinna linnaosas Kopliranna tänaval. Päästjad kustutasid vana kuuri põlengu kella 6.38ks. Kell 8.28 sõitsid päästjad põlengukohale suitsema hakanud põlenud hoonet kustutamas.

19. juunil kell 23.04 käisid päästjad Pirita linnaosas Kuslapuu tänaval kustutamas hõõguvate süsidega järelevalveta lõket.

Kell 22.51 teatati põlevast murust Kristiine linnaosas Spordi tänaval. Päästjad kustutasid 15 ruutmeetril põlenud paplitolmu ja kulu põlengu.

Kell 20.35 anti teada suitsevast maalapist Haabersti linnaosas Moonalao tänaval. Päästjad kustutasid 10 ruutmeeril suitseva pinnase.

Kell 15.35 helistati Häirekeskusse ja teatati töötavast suitsuandurist ning suitsu täis trepikojast Haabersti linnaosas Õismäe tee kortermajas. Korteris põles külmkapp, mille päästjad kustutasid. Korter ja trepikoda tuulutati. Teised korterid kontrolliti üle ning ühe vanema naise tervist kontrollisid kohapeal kiirabitöötajad.

Kell 14.29 anti teada süüdatud lehehunnikust Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval. Ühe lehehunniku põleng kustutati.

Kell 13.47 teatati suitsu täis toast Kesklinna linnaosas Müürivahe tänaval. Suitsu ajas sisse ahi, milles püüti pappkaste põletada. Päästjad tuulutasid toad ja keelasid kamina kasutamise.

Kell 10.52 teatati Lasnamäe linnaosas Vahuri tänaval kulupõlengust. Kaupluse turvatöötajad alustasid põlengu kustutamist. Põles 100-ruutmeetrine ala, mille päästjad ära kustutasid.

Harjumaa

19. juunil kell 21.02 paluti abi Saku vallas Saku alevikus Kannikese tänaval. Eakas naine oli kodus korteris välisukse ette kukkunud ja ei saanud ust avada. Päästjad avasid ukse ja naine anti üle kiirabitöötajatele.

Kell 20.14 teatati suurest lõkkest naabrite juures Viimsi vallas Püünsi külas Rukkilille teel. Aias põletati madratsit. Lõke oli kustutatud enne päästjate saabumist. Lõkkepõletajale tehti selgitustööd.

Kell 18.19 teatati suitsust ja leegist metsas Saku vallas Männiku külas. Põlenguala oli 3 hektarit ning kustutamiseks moodustati 3 tööliini. Sündmusele kaasati Nõmme, Lasnamäe, Lilleküla ja Assaku kutselised ning Saku ja Hüüru vabatahtlikud päästjad. Põlengule pandi piir kella 22.23ks. Järgmise päeva hommikul ja õhtul kell 18.00 leiti põlengualalt üksikud tulekolded, mis kustutati. Põlenguala kontrollimine jätkub.

Kell 18.06 nähti Viimsi vallas Pärnapäe külas Soosepa rabas suitsevat tuleaset. Kohale sõitnud päästjad kustutasid 5 ruutmeetril hõõguva turbapinnase.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

20. juunil kell 00.28 kutsuti päästjad Põltsamaa valda Pisisaare külla, kus tehti lõket. Päästjad leidsid sündmuskohalt eest joobetunnustega seltskonna, kes tegi grilli peal lõket, kuhu oli visatud ka saepuruplaate ja muud sodi. Päästjad kustutasid lõkke ning selgitasid olukorda.

Põlvamaa

19. juunil kell 18.14 teatati kulupõlengust Põlva vallas Mammaste külas. Päästjate saabudes põles umbes 70 ruutu kulu ja metsaalust pinnast, mis kustutati kümmekonna minutiga.

20. juunil kell 2.36 käisid Räpina päästjad Räpina vallas Räpina linnas Võhandu tänaval kustutamas linna jaanituleks püsti pandud lõket. Päästjad kustutasid umbes kolmemeetrise läbimõõduga lõkke. Inimesi lõkke juures ei olnud.

Tartumaa

19. juunil käisid päästjad Tartu linnas kustutamas tööstushoone põlengut, mis sai alguse laos plahvatanud lahustinõust. Sündmusele reageeriti suurte jõududega. Aardla tänav jäi mitmeks tunniks suletuks.

19. juunil kell 11.25 sai häirekeskus teate, et Tartu linnas Aardla tänaval toimus tööstushoone laos lahusti plahvatus ning inimesi evakueeritakse. Sündmuskohal tõsteti ohuaste kõrgele ehk kolmandale astmele, sest tuleoht oli suur teistele kemikaalimahutitele. Kohapeale paluti liiklust reguleerima ka politseid, et päästeautod paremini sündmuskohale ligi pääseksid. Hoones asus tööle kaks suitsusukelduslüli: üks tegeles kustutus- ja jahutustöödega hoones sees, teine lõik kontrollis ruume. Päästjad ventileerisid nähtavuse parandamiseks ruume ning jahutasid mahuteid. Politsei sulges ka Aardla tänava liikluse. Et sündmuskohast paremat ülevaadet saada, lasti üles droon. Kell 12.51 tuli teade, et tulekahju on lokaliseeritud ning jätkuvad järelkustutustööd, mille käigus otsiti väiksemaid tulekoldeid ning kontrolliti üle teise korruse ruumid. Tööd raskendasid suures koguses maha voolanud erinevad kemikaalid, mille aurud olid mürgised, tule- ja plahvatusohtlikud. Seetõttu töötasid kõik päästemeeskonnad hoones hingamisaparaatidega ning kasutusel oli ka suitsupump. Üks päästja vajas meedikute abi, kuid pärast turgutamist lubati ta tagasi tööpostile. Kustutustööde käigus selgus, et tulekahju tõttu oli purunenud veel mahuteid. Kuna reostus oli lokaalne, siis lähedal elavatele inimestele õnneks ohtu ei olnud. Sündmuskohal tegelesid kustutustöödega Annelinna, Tabivere ja Tartu kutselised ja Palamuse vabatahtlikud päästemeeskonnad, appi sõitis ka Tartu vahuhaagis. Ettevõtte esindajate sõnul plahvatas laos ksüleenimahuti, milles oli umbes 500 liitrit ainet. Tulekahjus hävis ka üks tonnine nitrolaki nõu. Päästjad tegid turvakaamera salvestust vaadates kindlaks tulekahju arvatava tekkepõhjuse. Salvestuselt oli näha, et plahvatus tekkis ilmelt staatilisest elektrist, kui üks töötaja valas ainet mahutisse juurde. Sama töötaja sai ka kergelt viga ning vajas kohapeal arstiabi. Päästesündmus lõpetati kella 19.35ks, kuid omanikud jäid sündmuskohta valvama. Hommikul tuleb üks päästemeeskond oma mõõteriistadega õhu kvaliteeti kontrollima. Siis selgub, kas omanikud saavad hoonesse siseneda või tuleb ruume edasi tuulutada.

19. juunil kell 14.47 teatati liiklusõnnetusest Tartu vallas Kõrveküla alevikus, kus kokku olid põrganud sõiduauto ja veoauto. Päästjad eemaldasid sõidukitel süttimisohu, reguleerid kohapeal liiklust ning lõpuks koristasid tee autotükkidest ja sinna valgunud vedelikest.

Kell 15.02 sai häirekeskus teate, et Tartu vallas Kõrveküla alevikus Haava tänaval süttis pesumajas triikimisliin, inimesed olid hoonest juba väljunud. Päästjad kustutasid põlengu ning ventileerisid ruumid. Kella 15.41ks oli tulekahju likvideeritud. Tulekahju tekkepõhjus ei ole praegu teada.

Kell 15.51 teatati kulupõlengust Tartu linnas Liiva tänaval. Päästjate saabudes kustutasid linnaelanikud aiavoolikuga juba põlengut, nii et päästjatel tuli umbes 40-ruudune põlenguala lihtsalt üle kasta.

Valgamaa

19. juunil kell 14.53 kutsuti päästjad Valga valda Valga linna Peetri tänavale, kus põles prahihunnik. Päästjad kustutasid umbes kaheruutmeetrise oksa- ja lehehunniku.

Viljandimaa

19. juunil kell 10.04 sai häirekeskus teate, et Mulgi vallas Ärikülas põleb turbaaun. Kohapeal selgus, et turbaaun oli süttinud 10 meetri pikkuselt. Päästjad lasid turba kopaga laiali lükata, et tulekolletele paremini ligi pääseda, ning kastsid veega üle. Päästesündmus lõpetati kell 14.39ks.

Võrumaa

19. juunil teatati liiklusõnnetusest Võru linnas Tallinna maanteel, kus sõiduauto oli sõitnud vastu tänavavalgustusposti, misjärel kukkus see sõiduteele. Päästjad koristasid tee autotükkidest ja sinna valgunud vedelikest. Sündmusest teavitati ka elektrikuid. Treiler viis avariilise sõiduki sündmuskohalt minema.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. juunil jätkuvad Alutaguse vallas Konsu külas Niinsaarel maastikupõlengu järelkustutustööd. 

20. juunil kell 3.54 teatati maastikupõlengust Toila vallas Voka alevikus staadioni juures. Päästjad kustutasid 200 ruutmeetril põlenud metsaalust ja põõsaid kella 4.59ks.

19. juunil kell 22.52 teatati metsaaluse põlengust Alutaguse vallas Roostoja külas. Päästjad kustutasid 100 ruutmeetril põlenud metsaaluse kella 23.36ks.

Kell 20.57 tuli teade põlengust Jõhvi linnas Malmi tänaval. Põlesid papli kuivanud õied, muru ja tuld olid võtnud ka kuused. Päästjad kustutasid põlengu ja kastsid veega üle ka kuused.

Kell 14.44 sõitsid päästjad Alutaguse valda Vasavere külla Liivjärve äärde, kus lapsed tegid lõkkekohas lõket. Päästjad tegid selgitustööd ning lõke kustutati.

Kell 12.48 teatati põõsaste ja puude põlengust Narva linnas Kreenholmi tänaval. Erinevates kohtades põlesid põõsad, mis olid paplite õisi täis. Päästjate hinnangul võis tegu olla süütamisega. Kell 13.02 tuli samuti väljakutse I.Grafovi tänavale, kus poisid olid süüdanud paplite õied. Kell 14.38 põles Rakvere tänaval 5 ruutmeetrit kulu ja paplitolmu, mille päästjate saabumise ajaks olid teatajad suutnud ise veega kustutada. Kell 16.52 põles paplitolm V.Gerassimovi tänaval staadioni juures. Kell 20.21 põhjustas paplitolmu põleng palju suitsu Uusküla tänaval ning põlema läinud kuivad oksad ja kulu kustutati 2 tonni veega. Kell 20.17 käisid päästjad Aasa tänaval kooli juures kustutamas 20 ruutmeetrile levinud kulupõlengut.

Kell 11.53 tuli teade suitsust Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Endla tänaval garaažide juures. Mahajäetud garaažides põles vana mööbel ja praht. Tulekahju likvideeriti kella 12.41ks.

Lääne-Virumaa

20. juunil jätkuvad Tapa ja Haljala vallas maastikupõlengute järelkustutustööd.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

19. juunil kell 11.49 teatati suitsevast lõkkest Türi vallas Vissuvere külas Väätsa matkaraja ääres. Päästjad kastsid lõkkeaseme veega üle.

Kell 16.00 kutsuti päästjad Järva valda Koigi külla kustutama heinapõldu. Päästjate saabumise ajaks oli põllul heina kaarutanud traktorist väikese tulekahju juba kustutanud. Igaks juhuks tõi juht põllulapi äärde veeämbrid, et vältida edasist süttimist. Tulekahju tekkepõhjuseks oli tõenäoliselt kuumenenud traktor.

Kell 19.04 sõitsid päästjad Paide linna Kirisaare külla, kus süttinud oli turbaraba, mida töölised ka ise püüdsid kustutada. Päästjad leidsid põlengukohast kolm väiksemat kollet, mis kustutati UTV abil. Päästesündmus lõpetati kella 20.27ks.

Kell 19.52 käisid päästjad Türi vallas Türi-Allikul bussipeatuses kustutamas prügikasti, mis ohustas ka bussipaviljoni. Päästjate saabumise ajaks olid möödujad tulekahju pulberkustutiga suutnud juba kustutada. Päästjad lasid prügikasti veega üle

Läänemaa

19. juunil kell 12.43 teatati häirekeskusele metsapõlengust Haapsalu linnas Kastani tänava juures. Päästjate kohale saabudes põles umbes 200 ruutu metsaalust, mis kustutati lõplikult kella 13.50ks.

Pärnumaa

19. juunil kell 17.08 sõitsid päästjad Pärnu linna Roosi tänavale, kus laps oli end korterisse luku taha pannud ning ema ei pääsenud enam tuppa. Päästjad avasid akna ja said nii korterisse sisse.

Kell 20.37 teatati liiklusõnnetusest Lääneranna vallas Kalli külas Pärnu-Jaagupi-Kalli maanteel, kus veoauto oli kraavi sõitnud. Päästjad likvideerisid veokil süttimisohu, omanik tegeles auto teisaldamisega edasi.

Raplamaa

19. juunil kell 18.29 teatati kulupõlengust Märjamaa vallas Pajaka külas. Esimesena sündmuskohale jõudnud Turba päästjad said leegid kiiresti maha. 30-ruutmeetrine maastikupõleng kustutati lõplikult kella 19.14ks ja selleks kulus neli tonni vett.

Kell 19.01 teatati põlevast konteinerist Kehtna vallas Järvakandi alevis Krossi teel. Päästjad kustutasid tulekahju. Selgus, et prügikonteinerisse oli valatud klaaskillustiku tootmisjääke, mis olid kuumad ning põhjustasid prügi süttimise.

Saaremaa

19. juunil kell 10.39 kutsuti päästjad Saaremaa valda Kuressaare linna Kastani tänavale, kus rästik oli roomanud hooldekodu sisehoovi ning peitnud end lillepeenrasse. Päästjad püüdsid mao kinni ning viisid lähedal asuva Põduste jõe äärde.