Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. juuni 2023

Põhja päästekeskus


Tallinn

21. juunil kell 3.34 anti teada murupõlengust Haabersti linnaosas Paldiski maanteel järve ääres. Teataja oli pudeliveega asunud põlengut kustutama. Päästjad leidsid alalt kaks põlenud kohta, mis kustutati üle.

20. juunil kell 22.51 teatati suitsust Kristiine linnaosas Vindi tänaval. Päästjad leidsid lõkke, kus põletati riideid. Lõke kustutati.

Kell 22.33 teatati põlevast puust Kristiine linnaosas Tondi tänaval koolimaja territooriumil. Päästjad kasutasid maha kukkunud suitseva puu kustutamiseks 500 liitrit vett.

Kell 22.02 käisid päästjad abis Haabersti linnaosas Õismäe teel. Eaka naise 3. korruse korterisse siseneti akna kaudu, avati uks ja naine anti üle kiirabitöötajatele.

Kell 21.44 teatati lõkkest Põhja-Tallinna linnaosas Kopliranna tänaval. Päästjad tegid selgitustööd ja lõke kustutati.

Kell 21.08 teatati Häirekeskusele Kesklinna linnaosas Luite tänaval mahajäetud hoone katuse alt tulevast suitsust ning hoone juures nähti inimesi. Päästjate saabumise ajaks põles hoone lahtise leegiga. Põlengule pandi piir kella 22.26ks. Põlengu tagajärjel hoone hävines. Naabrite sõnul käisid hoone sees kodutud inimesed, ehkki sissepääsud olid tõkestatud. Põlengus keegi kannatada ei saanud.

Kell 17.31 anti teada grillijatest Haabersti linnaosas Paldiski maanteel. Puude all grillijatele tehti selgitustööd ja lasti grill kustutada.

Kell 17.22 tegid lapsed lõket Haabersti linnaosas Õismäe teel koolimaja juures. Lapsed põletasid koolivihikut ning põlengu jäägid olid visatud paberi ja papi konteinerisse. Päästjad kustutasid põlengu konteineris.

Kell 16.48 sõitsid päästjad Lasnamäe linnaossa J.Smuuli teele, kus kustutasid 100 ruutmeetril põlenud kulu.

Kell 16.41 käisid päästjad Haabersti linnaosas Vabaõhumuuseumi teel kustutamas paplitolmu ja kulupõlengut.

Kell 16.25 anti teada grillimisest Põhja-Tallinna linnaosas Pelguranna tänaval. Kasesalus grillijatele tehti selgitustööd ja grillimine lõpetati.

Kell 9.28 teatati invatõstukisse kinni jäänud inimestest Mustamäe linnaosas J.Sütiste tee kliinikuhoones. Päästjad eemaldasid invatõstuki klaasukse ja aitasid kaks inimest välja. Tõstukiga tegelesid edasi tehnikud.

Harjumaa

20. juunil kell 23.18 teatati Häirekeskusele majapõlengust Saue vallas Tagametsa külas. Põles maja tuulekoda ning tuli levis teisele korrusele. Hoones inimesi sees ei viibinud. Põleng lokaliseeriti kella 2.00ks. Põlengut kustutasid Keila, Saku, Kohila ja Lilleküla kutselised ning Saku ja Hüüru vabatahtlikud päästemeeskonnad. Põlengu põhjus on selgitamisel.

Kell 22.47 tuli teade metsapõlengust Jõelähtme vallas Koogi külas. Põlengu avastanud naabri alustasid ise kustutamisega. Päästjad kustutasid ehitusjärgus maja tagahoovis 30 ruutmeetril põlenud metsaaluse.

Kell 22.27 käisid päästjad Saku vallas Männiku külas Valdeku järve ääres tegemas selgitustööd ja kustutamas lõket.

Kell 21.19 anti teada grillijatest Saku vallas Männiku külas Trapi teel. Päästjad selgitasid grillimiskeeldu looduses ja grillisöed kustutati.

Kell 19.24 teatati suitsust Anija vallas Alavere külas. Päästjad kustutasid ligi 100 ruutmeeril toimunud kulupõlengu.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

20. juunil kell 21.40 teatati häirekeskusele, et Põltsamaa vallas Vägari külas Rassi teel plahvatas puidutööstuses puidutolm, inimesi hoones ei olnud. Kohale saabunud päästjad lahtist põlemist ei näinud, seega asuti konstruktsioone avama, et tulekolded üles leida. Avastati kaks arvatavat tulekollet, mida ka töötajad püüdsid oma lämmastiksüsteemiga kustutada. Päästjad loputasid transpordiliini. Pärast keskööd võis pääste lahkuda, sest tulekahju oli kustunud ning termokaamera näitas, et temperatuur koldes oli langenud. Selgus, et plahvatus oli toimunud tootmisseadmete vahelises transpordiliinis, mis asus väljaspool hoonet, plahvatuse tõttu deformeerusid vähesel määral konstruktsioonid. Kustutustöödega tegelesid Jõgeva, Koeru, Põltsamaa ja Tabivere päästemeeskonnad. Pärast päästjate lahkumist jäid töötajad ise valvesse ning lubasid seadmete temperatuuri jälgida, samuti jäid töökorda seadmete automaatsed tulekahju avastamise ja kustutamise seadmed.

20. juunil kell 23.42 kutsuti päästjad Mustvee valda Ulvi külla, kus põles puukuur. Päästjate saabudes põles umbes 20-ruudune kuur lahtise leegiga ning katus oli juba sisse kukkunud. Päästjad said tule kella 00.20ks kontrolli alla ning kustutasid lõplikult kella 01.49ks.

Tartumaa

20. juunil kell 19.46 kutsuti päästjad Tartu linna Peetri tänavale, kus põles põld. Päästjate saabudes põles pargis kulu ja paplitolm. Päästjad kustutasid umbes ühe hektari suuruse põlengu veega ja kululuudadega materdades.

20 juunil kell 20.13 käisid päästjad Tartu linnas Ihaste teel likvideerimas kütusereostust. Paagist välja voolanud kütus kaeti absorbendiga ning omanik lubas sõidukiga edasi tegeleda.

Valgamaa

20. juunil kell 10.08 sõitsid päästjad Otepää valda Vidriku külla, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid sõidukitel süttimisohu ning puhastasid tee autotükkidest. Kiirabi vaatas kannatanud kohapeal üle, kuid keegi haiglaravi ei vajanud.

Viljandimaa

20. juunil kell 13.16 kutsuti päästjad Viljandi valda Vardja külla, kus kokku olid põrganud kaks sõidukit. Päästjad aitasid sündmuskohal kannatanuid kuni kiirabi tulekuni ning likvideerisid sõidukitel süttimisohu, aitasid kohapeal liiklust reguleerida ja tõmbasid avariilise sõiduki tee äärde. Lõpuks puhastati tee autotükkidest.

20. juunil kell 15.24 teatati häirekeskusele puukuuri põlengust Põhja-Sakala vallas Suure-Jaani linnas Pärnu tänaval. Päästjate saabudes põles kõrvalhoone lahtise leegiga ning näha oli paksu suitsu. Kustutustööde käigus selgus, et kuuris on ka kaks gaasiballooni, mida päästjad jahutasid. Balloonid termokaameraga üle kontrollitud, toodi need hoonest välja. Eterniitkatusega kuur mõõtmetega 5x15 meetrit kustutati kella 18.28ks. Pererahva sõnul võis tegemist olla süütamisega.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21. juunil kell 1.20 sõitsid päästjad Narva linnas P.Kerese tänava üliõpilaselamu juurde, kus grilliti. Päästjad tegid selgitustööd ja grillimine lõpetati.

20. juunil kell 12.03 märgati kiiresti levivat kulupõlengut Narva linnas P.Kerese tänaval koolimaja juures. Teatajal õnnestus põleng ise kustutada, päästjad kontrollisid ala üle ja põlengut enam ei olnud. Kell 14.30 põles kulu ja paplitolm Joala tänaval. Päästjate saabumise ajaks oli põleng ise ära kustunud. Kell 17.49 käisid päästjad P.Kerese tänaval paplitolmu põlengut kustutamas. Kell 19.44 kutsuti päästjad Vestervalli tänavale paplitolmu kustutamas. Seal põles kokku 1000-ruutmeetrine ala. Kell 21.27 tuli uus teade paplitolmu põlengust Lavretsovi tänaval, mis oli aga päästjate saabumise ajaks kustunud.

Kell 7.44 tuli teade suitsu lõhnast Toila vallas Konju külas turbaväljade juures. Päästjad avastasid 200 ruutmeetril turbepõlengu, mis kustutati kella 16.19ks.

Päästjad jätkasid Alutaguse vallas Konsu külas metsamaa põlengu kustutamist. Droonivaatlusega avastati üksikud tulekolded. 21. juunil teostatakse alal taas kontrolli.

Lääne-Virumaa

21. juunil monitooriti öösel Tapa vallas Läste küla põlenguala. Kell 6.30 leiti droonivaatlusega 3 põlemiskollet, mis kustutati. Kell 8.20 lõpetatud uus droonivaatlus põlemiskohti ei tuvastanud. Ala kontrollimine täna jätkub ühe päästemeeskonna poolt. Haljala valla Kiva küla maastikupõleng on kustutatud, põlemisala kontrollitakse.

20. juunil kell 20.27 teatati suitsust Vinni vallas Vinni alevikus Muru tänava aiamaadel. Aiamaal grillinutele tehti selgitustööd grillimise keelust.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

20. juunil kell 23.29 sai häirekeskus teate, et Hiiumaa vallas Kaigutsi külas põleb hoone lahtise leegiga. Päästjate saabudes oli maja lausleegis ning katus oli juba täielikult ära põlenud. Majaomanik oli hoonest ise välja saanud ja tema vaatas kiirabi kohapeal üle. Päästjad panid tule levikule piiri kella 00.25ks ning kustutasid lõplikult kella kaheks öösel. Kustutustöödeks kulus 70 tonni vett ning kohapeal toimetasid Käina, Kärdla, Orisaare kutselised a Emmaste vabatahtlikud päästjad. Tulekahju tekkepõhjus ei ole praegu teada.

Läänemaa

20. juunil kell 11.45 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Kuke külla, kus taluhoovis oli teadmata põhjusel süttinud kulu, mille omanik jõudis enne päästjate saabumist juba kustutada. Päästjad kastsid põlenud ala veel kord veega üle.

Pärnumaa

20. juunil kell 10.12 sõitsid päästjad Pärnu linna Kanali tänavale, kus keegi oli grillimise järel söed maha kallanud, mis veel hõõgusid ja oleks süüdanud lähedal asuva tooli. Päästjad kallasid söed veega üle. Kohapeal otsiti ka omanikku, kuid kedagi ei leitud. Päästjad panevad inimestele südamele, et grillimise lõppedes tuleb veenduda, et söed on täielikult kustunud. Kuuma tuhka ei tohi lihtsalt maha kallata, sest see võib süüdata maapinna.

Kell 10.34 teatati põlevast heinapallist Pärnu linnas Papsaare külas. Päästjate saabumise ajaks oli heinapall juba peaaegu ära põlenud. Päästjad kustutasid tulekahju, mis ilmselt oli alguse saanud möödasõitvast masinast.

Kell 23.12 teatati kulupõlengust Pärnu linnas Pärnu jõe ääres Ringtee metsas. Päästjad kustutasid 3-ruutmeetrise kulupõlengu kululuudade ja veeämbriga.