Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-26. juuni 2023

Põhja päästekeskus


Tallinn

24. juuni kell 10:25 sai häirekeskus teate, mille kohaselt Tallinnas Kauba tänaval asuva kortermaja II korrusel oli tunda suitsuhaisu. Päästjate saabudes suitsu näha polnud, kuid kontrollimise käigus leiti ühest korterist hukkunud vanemaealine naisterahvas. Esialgsetel andmetel oli põlenud diivan, mis päästjate korterisse sisenemise hetkeks oli juba kustunud. Sündmuse täpsemad asjaolud ja tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine uurimine. Korteris puudus nii vingugaasi- kui ka suitsuandur.

22. juunil kell 15.10 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Maleva tänaval asuva kortermaja katusel on majahaldur kukkunud ning ei saa liikuda. Päästjad aitasid kannatanu korvredeli ning vaakummadratsi abil katuselt alla ning andsid üle kiirabile.

22. juunil kell 23.30 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosasse Kivila tänavale, kus neli inimest olid kortermaja lifti kinni jäänud. Päästjad aitasid inimesed liftist välja ning üks isik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

23. juuni öösel kell 1.46 teatati, et Lasnamäe linnaosas Meeliku tänaval põleb prügikonteiner. Päästjad kustutasid põlengu.

23. juunil kell 23.23 teatati, et Kristiine linnaosas Tüve tänaval asuva kortermaja õuealal puukuuride kõrval tehakse grilli. Päästjad leidsid eest ebaadekvaatse seltskonna, kes alguses ei olnud nõus mitte mingil juhul grilli kustutama, kuid lõpuks said asjast siiski aru ning lubasid päästjatel selle kustutada.

23. juunil kell 23.44 sai häirekeskus teate, et Nõmme linnaosas Metsa tänaval on eaks ja üksi elav naine oma toas kukkunud ja ei saa kiirabile ust avada. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid abivajaja üle kiirabile.

24. juunil kell 9.37 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Kivimurru tänaval lebab murtud tiivaga kajakas, keda varesed nokivad. Teataja arvates oli see lastele, kes olukorda pealt vaatasid, liiga kurb vaatepilt, mistõttu paluti päästjate abi. Päästjad vabastasid kajaka varese küüsist ja toimetasid ta loodusesse toibuma.

24. juunil kell 16.06 teatati, et Mustamäe linnaosas Akadeemia teel asuva elumaja kolmanda korruse aknast on näha suitsu. Päästjad sisenesid saabudes korterisse, kust suitsu imbus ning tuvastasid, et tulekahju oli ilmselt alguse saanud elektrijuhtmestikust. Päästemeeskond kustutas põlengu ning korterielanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

24. juunil kell 19.25 teatati, et Tallinna kesklinnas Roosikrantsi tänaval asuva hotelli hoovis põleb puukänd. Päästjad kustutasid kännu.

24. juunil kell 23.59 sai häirekeskus teate järelevalveta lõkkest Lasnamäe linnaosas valge tänaval. Päästjad kustutasid lõkke.

25. juunil kell 14.50 sai häirekeskus teate kulupõlengust Mustamäe linnaosas Sütiste teel asuva elumaja hoovis. Päästjad kustutasid põlengu ning esialgsel hinnangul sai see alguse maha visatud suitsukonist.

25. juunil kell 17.10 teatati, et Tallinna kesklinnas Ahtri tänaval asuva restorani mängunurgas on laps mängumaja toru ja seina vahele kinni jäänud. Päästjad võtsid mängumaja lahti ja vabastasid lapse, kes õnneks viga ei saanud.

Harjumaa

22. juunil kell 10.32 teatati, et Lääne-Harju vallas Ämari alevikus asuva koolimaja tagant tõuseb musta suitsu. Päästjad leidsid saabudes eest lõkke, milles põletati prügi ning kustutasid selle.

22. juunil kell 15.06 sai häirekeskus teate, et Maardu linnas Roobu tänaval asuvate garaazibokside juures põletatakse kaablit. Päästjad selgitasid saabudes kaablipõletajale, et selline tegevus on keelatud ning palusid lõkke kustutada. Kahjuks aga isik korraldustele ei allunud ning päästjad kustutasid ohutusnõuetele mittevastava lõkke ise.

22. juunil kell 18.19 teatati, et Lääne-Harju vallas Laulasmaa rannas tehakse tugeva tuulega lõket. Lohusalu vabatahtlikud päästjad kustutasid lõkke.

23. juuni öösel kell 00.34 said päästjad väljakutse Kuusalu valda Juminda külasse, kus inimesed olid lõket teinud ning seda korralikult kustutamata autosse magama läinud. Päästjad kustutasid lõkke.

23. juunil kell 7.49 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Kaasiku külas põleb saunamaja. Päästjad kustutasid põlengu kella 8.42-ks ning üks inimene anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

23. juunil kell 7.58 teatati, et Kuusalu vallas Valgejõe külas Tallinn-Narva maantee 61. kilomeetril põlevad veoauto tagumised rehvid. Päästjad kustutasid ilmselt pidurisüsteemi rikke tõttu süttinud rehvid kella 8.51-ks ning teisaldasid masina tee äärde, et sõiduread vabastada.

23. juunil kell 8.52 said Saku vabatahtlikud päästjad väljakutse Kiili valda Vaela külasse, kus maanteele oli kukkunud diivan. Päästjad eemaldasid takistuse teelt.

23. juunil kell 12.36 teatati, et Jõelähtme vallas Liivamäe külas on näha musta suitsusammast. Kohale saabunud päästjad leidsid taluhoovi, kus põletati suures koguses ehitusjäätmeid ning kustutasid selle.

23. juunil kell 16.04 sai häirekeskus teate kulupõlengust Harku vallas Türisalu külas. Päästjad tuvastasid saabudes, et ligi 50 ruutmeetrit kulu oli süttinud ohutusnõuetele mittevastavast lõkkest ning kustutasid põlengu kella 16.33-ks.

23. juunil kell 16.14 sõitsid Saku vabatahtlikud päästjad kustutama eelmisel õhtul korralikult kustutamata jäänud jaanilõket Kiili alevis Pargi tänaval.

23. juunil kell 16.48 teatati, et Lääne-Harju vallas Kloogarannas tehakse lõket, mis ohutusnõuetele ei vasta. Lohusalu vabatahtlikud päästjad kustutasid lõkke.

23. juunil kell 20.26 said päästjad väljakutse Jõelähtme valda Loo alevikku, kus suur lõke hakkas käest minema ning omanik ei saanud selle kustutamisega iseseisvalt hakkama. Päästjad aitasid lõkke kustutada.

23. juunil kell 21.23 sõitsid päästjad kustutama ohutusnõuetele mittevastavat jaanilõket Lääne-Harju vallas Paldiski linnas. Lõke, mis asus elumajale liiga lähedal, kustutati, kuigi omanik sellega nõus ei olnud.

23. juunil kell 21.56 said Saue vabatahtlikud päästjad väljakutse Saue linna Vana-Keila maanteele, kus metsatukas lõõmas järelevalveta lõke. Päästjad kustutasid selle.

23. juunil kell 23.35 sai häirekeskus teate, et Harku vallas Ilmandu külas põleb elumaja vahetus läheduses asuv kuur. Päästjad kustutasid põlengu kella 00.12-ks ning inimesed selles viga ei saanud.

23. juunil kell 23.41 teatati, et Anija külas Kehra teel asuvate kuuride juures teevad joobes isikud lõket, millesse on visatud vana mööblit ja muud prügi. Päästjad kustutasid lõkke.

24. juuni öösel kell 1.08 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas ohutusnõuetele mittevastavast jaanilõkkest Rae vallas Järvekülas. Päästjad kustutasid puudele ja hekile liiga lähedale tehtud lõkke osaliselt ära ning kastsid selle ümbrust, misjärel lõkkevalvur ohutusega ise edasi lubas tegeleda.

24. juunil kell 18.18 sõitsid päästjad kustutama üle-eelmisel õhtul tehtud ning korralikult kustutamata jäänud jaanilõket Rae vallas Karla külas.

24. juunil kell 21.50 teatati, et Saku vallas Männiku külas põleb metsaalune maastik. Saue vabatahtlikud päästjad kustutasid ligi 30-le ruumeetrile levinud põlengu, mis esialgsel hinnangul sai alguse hooletust grillimisest.

24. juunil kell 22.36 teatati, et Kose alevikus Vahtra külas on kass elektrikappi kinni jäänud ning kräunub seal juba pikemat aega. Päästjad tuvastasid saabudes, et elektrikapp oli tabalukuga kinni ning kassi vabastamiseks tuli see lõhkuda.

25. juunil kell 5.39 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Tagametsa külas on kits loomapiirete vahele kinni jäänud. Päästjad vabastasid kitse ja karjatasid ta tagasi loodusesse.

25. juunil kell 13.26 teatati, et Kuusalu vallas Koitjärve külas põleb metsaalune maastik. Päästjad kustutasid põlengu kella 15.18-ks.

25. juunil kell 13.41 sai häirekeskus teate, et Harku vallas Laabi külas on näha musta suitsusammast. Päästjad leidsid saabudes suure prügilõkke ning kustutasid selle kella 14.13-ks.

25. juunil kell 15.40 said päästjad väljakutse kulupõlengule Lääne-Harju vallas Rummu alevikus. Päästjad kustutasid ligikaudu 300-le ruumeetrile levinud põlengu kella 17.09-ks.

25. juunil kell 15.54 sai häirekeskus teate, et Maardu linnas Raudheina teel põleb elumaja juures asuv grillimise nurgake. Päästjate saabudes olid elanikud suuremad leegid ise maha saanud ning päästemeeskond kustutas tulekahju lõplikult.

25. juunil kell 17.19 teatati, et Lääne-Harju vallas Põllkülas läks lõkkest lendunud sädemest puu põlema. Päästjad kustutasid puu.

25. juunil kell 22.44 teatati ohutusnõuetele mittevastavast lõkkest Rae vallas Sinika teel. Päästjad kustutasid ligi 4-meetrise läbimõõduga ja autodele liiga lähedale tehtud lõkke.

26. juuni öösel kell 1.39 teatati, et Saue vallas Pällu külas põleb lahtise leegiga vana aidahoone. Päästjad kustutasid tulekahju kella 2.28-ks ning inimesed selles viga ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

24. juunil kell 23.24 kutsuti päästjad Põltsamaa valda Põltsamaa linna Lossi tänavale, kus pealtnägija sõnul olevat üks naisterahvas sillalt vette hüpanud. Sillal olid ka jalanõud ja nokamüts. Pinnaltpääste asus naist otsima roostikust, lisaks kasutasid päästjad ka drooni abi. Kell 00.25 tuli info, et kadunud inimene olevat juba kodus. Päästjad koos kiirabibrigaadiga kontrollisid naisterahva üle, kes ka oma teo üles tunnistas ning esemed enda omaks tunnistas.

Põlvamaa

24. juunil kell 22.10 käisid päästjad Põlva vallas Rosma külas matkaraja ääres kustutamas lõket. Päästjad selgitasid inimestele olukorda ja tuletasid meelde tuletegemise keeldu.

24. juunil kell 22.38 sõitsid päästjad Kanepi valda Tiido külla, kus põles suur lõke mõõtmetega 4x7 meetrit. Päästjad kustutasid lõkke ning selgitasid omanikule tuleohutusnõudeid. Sündmusest teavitati ka Keskkonnaametit, sest lõkkes põletati värvitud puitu ja plastikut.

Tartumaa

23. juunil kell 17.26 kutsuti päästjad Nõo valda Kääni külla, kus tehti lõket. Päästjad leidsid eest järelevalveta jäetud suitseva lõkkeaseme, kus oli põletatud juhtmeid, värvitud laudu, riideid ja muid ohtlikke esemeid. Päästjad kustutasid lõkke.

23. juunil kell 22.53 sõitsid päästjad Kastre valda Tigase külla, kus tehti suurt lõket, mille lähedal oli kuusehekk. Kuna tuli oli suur, kustutati see veega ning inimestele selgitati tuleohutusnõudeid.

24. juunil kell 11.30 sõitsid päästjad Tartu linna Puiestee tänavale, kus korteriuks oli vajunud kogemata kinni ja vanem ei pääsenud enam oma lapse. Päästjad pääsesid autoredeli abil akna kaudu korterisse ning avasid ukse. Lapsega oli õnneks kõik korras.

24. juunil kell 19.26 sõitsid päästjad Kastre valda Veskimetsa külla, kus tee ääres põles kulu. Päästjad kastsid umbes 10-ruutmeetrise põlenguala veega üle.

25. juunil kell 00.52 kutsuti päästjad Tartu valda Uhmardu külla, kus põles umbes kolmemeetrise läbimõõduga lõke. Päästjad kustutasid lõkke, kus põletati autorehve, ning tegid inimesele selgitustööd.

26. juunil kell 5.32 kutsuti päästjad Elva valda rännu alevikku Elva teele, kus vanainimene oli oma korteris kukkunud ning helistaja ei pääsenud teda abistama. Päästjad avasid jõuga ukse ning pääsesid nii korterisse. Meedikud võtsid kannatanu enda hoole alla.

Valgamaa

24. juunil kell 13.21 kutsuti päästjad Valga valda Valga linna J. Kuperjanovi tänavale, kus laps oli korteriukse kogemata kinni keeranud ja vanem ei pääsenud enam tema juurde. Päästjad sisenesid akna kaudu korterisse ning avasid ukse. Lapsega olid kõik korras.

Viljandimaa

23. juunil kell 17.34 teatati liiklusõnnetusest Viljandi vallas Holstre külas, kus kokku oli põrganud kaks sõiduautot. Päästjad eemaldasid sõidukitel akujuhtmed, et vältida süttimisohtu, ning aitasid politseipatrullil liiklust reguleerida. Lõpuks puhastati tee autotükkidest ja muust sodist. Meedikud vaatasid sündmuskohal kannatanud üle, kuid kedagi haiglasse ei viidud.

23. juunil kell 22.07 kutsuti päästjad Viljandi linna Vabriku tänavale, kus elektrijuhtmed olid läinud põlema. Päästjate kohale jõudes oli põleng juba summutatud, kuid vool oli jätkuvalt sees. Lähemal vaatlusel selgus, et tegemist võis olla süütamisega. Kohale kutsuti politsei, kes sündmuse üle võttis.

24. juunil kell 00.18 käisid päästjad Mulgi vallas Karksi-Nuia linnas Viljandi maanteel kustutamas lõket, mis oli tehtud puukuurile liiga lähedale. Inimestele tehti ka selgitustööd.

24. juunil kell 11.58 teatati suitsevast lõkkest Viljandi linnas Riia maanteel. Päästjad kustutasid suitseva lõkkeaseme 500 liitri veega.

24. juunil kell 22.06 kutsuti päästjad Viljandi valda Tobraselja külla, kus põles ohtlik lõke. Selgus, et peremees põletas lõkkes rehve, sõiduki istet ja kände. Tule juurest puudusid ka esmased tulekustutusvahendid. Päästjad kustutasid lõkke, teavitasid sündmusest Keskkonnaametit ning selgitasid inimesele tuletegemise reegleid.

25. juunil kell 10.53 teatati häirekeskusele, et Mulgi vallas Ärikülas oli turbaaun hakanud uuesti suitsema. Päästjate saabudes põles kaks auna. Tule levikule pandi piir kella 13.42 ning jätkusid järelkustutustööd. Tulekahju likvideeriti kella 17.10ks. Põlengut käisid kustutamas Abja, Tõrva ja Viljandi kutselised päästjad koos maastikuautodega ning Nuia vabatahtlikud.

25. juunil kell 17.12 sai häirekeskus teate, et Põhja-Sakala vallas Loopre külas tuleb metsa seest suitsu. Päästjad leidsid eest lõkke mõõtmetega 5x5 meetrit, kus põletati olmeprügi. Inimesi juures ei olnud. Põleng kustutati ning sündmusest teavitati ka Keskkonnaametit.

25. juunil kell 21.59 teatati häirekeskusele, et Viljandi vallas Soe külas Soe tänaval tuleb kolmekordse elumaja ühest korterist suitsu. Koputamise peale korteriust ei avata. Päästjad lõhkusid ukse maha ja korterisse sisenenud suitsusukeldusmeeskond tõi suitsu täis korterist välja ühe kannatanu, kelle kiirabi kohapeal üle vaatas. Päästjad leidsid köögist pliidilt söestunud toidujäätmed. Selgus, et ilmselgete joobetunnustega korteriomanik oli toidu pliidile pannud, kuid ise tugitooli tukkuma jäänud. Õnneks avastas naaber tulekahju ning helistas 112. Korteri esiku seinal oli küll suitsuandur, kuid sellel puudusid patareid. Päästjad panid andurisse uued patareid ning tuulutasid ruumid. Lisaks kontrolliti trepikojas üle ka teised korteris. Ühe korteri elanikud vajasid lihtsalt selgitustööd ja rahustamist.

Võrumaa

23. juunil kell 12.37 kutsuti päästjad Rõuge valda, kus põles suitsusaun. Päästjad kustutasid põlengu 13.56ks. Omaniku arvates võis tulekahju alguse saada liigsest kütmisest.

24. juunil kell 20.48 teatati häirekeskusele rabapõlengust Rõuge vallas Sadramõtsa külas Põdrasoo turbaalal. Päästjate saabudes põles turbarabaäärne ala umbes ühe hektari ulatuses. Tulekahju kustutati kella 22.38ks. Kustutustöödega tegelesid Mõniste ja Võru kutselised päästjad koos oma maastikumasinatega ning Rõuge vabatahtlikud. 25. juunil kell 19.57 kutsuti päästjad põlengukohta tagasi, sest sündmuskohal oli näha suitsu. Päästjad leidsid eest kolm tulekollet, mille kustutamiseks kulus ligi tund. Lõpuks kontrolliti põlenguala veel kord üle.

24. juunil kell 21.10 käisid päästjad Setomaa vallas Miikse külas kustutamas kulupõlengut. Selgus, et põleng oli alguse saanud metalltünni tehtud lõkkest, kus toimus väike plahvatus, mis süütaski kuiva heina. Päästjad selgitasid inimestele tuleohutusnõudeid.


Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. juunil kell 10.30 sai häirekeskus teate, et Kiviõli linnas Võidu tänaval asuva lasteaia territooriumil on kajakapoeg, keda suured tigedad kajakad kaitsevad ning ei lase inimlastel rahulikult mängida. Päästjad toimetasid kajakapoja loodusesse.

22. juunil kell 13.12 teatati, et Narva linnas Energia tänaval põleb põõsas. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et põlema oli süttinud ligikaudu 10 ruumeetri ulatuses paplitolmu ja kustutasid selle.

22. juunil kell 14.45 teatati häirekeskusele, et Kiviõli linnas Kalevi tänaval tuleb mahajäetud majast suitsu. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kella 15.03-ks ning kustutasid lõplikult kella 16.15-ks. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

22. juunil kell 19.02 sai häirekeskus teate järelevalveta jäetud lõkkest Narva linnas Kadastiku tänaval. Päästjad kustutasid lõkke, mis koosnes peaasjalikult prügist.

22. juunil kell 22.42 teatati, et Lüganuse vallas Kiviõli linnas Kastani tänaval põletatakse prahti. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et lõkkes põles vana kõlar ning pärast omanikule tehtud selgitustööd sai ta oma veast aru ja kustutas lõkke.

23. juunil kell 22.50 teatati, et Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas põleb põllul asuv prügihunnik. Päästjad kustutasid põlengu kella 23.07-ks.

23. juunil kell 23.24 leidsid päästjad Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas patrulli käigus lõkke, milles põletati prügi. Inimesed olid küll lõkke juures olemas, kuid kuna see ei vastanud ohutusnõuetele, siis lõke kustutati.

23. juunil kell 23.33 sai häirekeskus teate, et Toila vallas Järve külas asuva tankla juures põleb suur järelevalveta prügihunnik. Päästjad kustutasid selle kella 23.55-ks.

23. juunil kell 23.37 said päästjad väljakutse Narva linna Vitamiini tänavale, kus aiandusühistu esimees põletas lõkkes prügi. Päästemeeskond kustutas lõkke.

24. juuni öösel kell 1.08 teatati, et Alutaguse vallas Mäetaguse alevikus on näha umbes 4 meetri kõrgust lõket, millest eritub rohkelt musta suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et lõkkes põletati kõike, mis ei ole lubatud: rehve, vana mööblit ja muud olmeprügi. Päästemeeskond kustutas lõkke kella 2 paiku.

24. juuni öösel kell 1.18 teatati, et Alutaguse vallas Kurtna külas põleb eramaja hoovis järelevalveta prügilõke. Päästjad kustutasid lõkke.

24. juunil kell 2.02 sõitsid päästjad kustutama järelevalveta lõket Kohtla-Järve linnas Sompa linnaosas. Lõke kustutati kella 2.23-ks.

24. juuni öösel kell 3.46 teatati, et Lüganuse vallas Püssi linnas põleb garaaž. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et põlema oli süttinud kaks eramajade ja puude vahetus läheduses asuvat garaaži. Päästemeeskond kustutas põlengu kella 4.42-ks ning puud ega kõrvalhooned selles kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

24. juunil kell 12.15 teatati, et joobes seltskond teeb Alutaguse vallas Konsu külas asuval RMK lõkkeplatsil lõket. Kuna tuleohtlikul ajal on selline tegevus keelatud, kustutasid päästjad lõkke.

24. juunil kell 12.18 teatati, et Narva linnas Tallinna maanteel asuva kaupluse katuselt on alla kukkunud kajakapojad ning suured kajakad ründavad poegi päästes ka kaupluse külastajaid. Kohale saabunud päästjad aitasid kajakapojad pesasse tagasi ning pingeline olukord normaliseerus.

24. juunil kell 12.45 sai häirekeskus teate kulupõlengust Kohtla-Järve linnas Sompa linnaosas. Päästjad kustutasid ligi 250-le ruutmeetrile levinud kulupõlengu kella 13.14-ks

24. juunil kell 13.31 teatati järelevalveta lõkkest Kohtla-Järve linnas Sompa linnaosas Aruserva tänaval. Päästjad kustutasid lõkke.

24. juunil kell 16.52 sai häirekeskus teate, et Toila vallas Konju külas Ahtme metskonnas põleb mets. Päästjad kustutasid ligi poolele hektarile levinud maastikupõlengu kella 20.43-ks.

24. juunil kell 18 teatati, et Narva linnas Hoovi tänaval on maja lammutamise käigus noorele mehele peale kukkunud betoonsein. Päästjad aitasid mehe seina alt välja ning andsid üle kiirabile. Kiirabi sekkumist vajas ka teataja, kelle põlved olid viga saanud.

24. juunil kell 19.29 sai häirekeskus teate, et Jõhvi linnas Rahu tänaval põleb lahtise leegiga elumajade kõrval asuv kuur. Päästjad kustutasid tulekahju kella 20.34-ks ning kuur hävis selles täielikult. Põlengu tekkepõhjus ei ole veel teada.

25. juuni öösel kell 1.51 teatati järelevalveta lõkkest Toila vallas Järve külas asuval korvpalliväljakul. Päästjad kustutasid lõkke.

25. juunil kell 9.52 teatati, et Toila vallas Konju külas Ahtme metskonnas on raiesmikult avastatud 8 tulekollet. Päästjad kustutasid need kella 11.05-ks.

25. juunil kell 13.10 sai häirekeskus teate, et Narva linnas Soldina tänaval on eakas ja üksi elav naine oma korteris hädas, sest ei saa liikuda. Päästjad avasid saabudes ukse ning andsid kannatanu üle kiirabile.

25. juunil kell 14.15 teatati järelevalveta lõkkest Toila alevikus Oru tänaval asuva lasteaia territooriumil. Päästjad kustutasid lõkke.

25. juunil kell 16.27 leidsid päästjad Narva-Jõesuu linnast Tõrvajõe külast patrulli käigus järelevalveta lõkke, mis kustutati.

25. juunil kell 18.37 sai häirekeskus teate, et Lüganuse vallas Püssi linnas põleb kulu ja paplitolm. Päästjad kustutasid põlengu ning esialgsel hinnangul sai see alguse hooletust suitsetamisest.

25. juunil kell 20.28 sõitsid päästjad kustutama järelevalveta ning ohutusnõuetele mittevastavat lõket Narva linnas Suur-Aguli tänaval. Lõke kustutati kella 20.41-ks

Lääne-Virumaa

22. juunil kell 16.05 sai häirekeskus teate, et Väike-Maarja vallas Vao külas Pargi tänaval istub võõramaalasest mees kolmandal korrusel asuva korteri rõdul ning nutab. Teataja sõnul soovis mees alla hüpata ning ei lasknud kedagi endale ligi. Kohale saabunud päästjatel õnnestus mees siiski tuppa toimetada ning sündmusega tegelesid edasi politsei ja kiirabi.

23. juunil kell 21.51 sai häirekeskus teate järelevalveta lõkkest Kadrina vallas Vohnja külas. Päästjad tuvastasid, et lõkkes põles ohtralt prügi, mille hulgas ka erinevad aerosoolipudelid. Päästemeeskond kustutas keskkonda saastava lõkke.

25. juunil kell 9.21 teatati varasemast rabapõlengust järele jäänud tulekoldest Tapa vallas Läste külas. Päästjad kustutasid ca 3-le ruutmeetrile levinud tulekolde.

25. juunil kell 22.06 teatati, et Haljala vallas Võsu alevikus Ranna tänaval põleb elumaja kõrval asuv saun. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et sauna eesruumis olid põlenud padi ja vaip ning tõstsid põlenud esemed hoonest välja, seejärel ruumid tuulutati. Inimesed kannatada ei saanud.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal tehti kahjutuks 133 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

24. juunil kell 14.42 kontrollisid päästjad Hiiumaa vallas Leigri külas Laasimetsa puhkeküla lõkkekohti, kust leiti kuus tulepesa, mis kustutati.

25. juunil kell 10.35 kutsuti päästjad Hiiumaa valda Hausma külla kettagolfi raja juurde, kus hõõgus turbane pinnas. Päästjad kustutasid umbes ruutmeetrise põlenguala veega. Ilmselt süttis pinnas hooletult visatud suitsukonist.

Järvamaa

23. juunil kell 20.41 sõitsid päästjad Järva valda Mägede külla, kus mitu seltskonda tegi karjääris telkimisalal lõket. Päästjad selgitasid inimestele olukorda ning palusid lõkked kustutada, mida ka tehti.

Kell 22.59 kutsuti päästjad Paide linna Kriilevälja külla Paemurru teele, kus maja hoovis tehti lõket. Kuna lõke oli üsna suur ning tugev tuul viis sellest lenduvad sädemed eramajade suunas, kustutasid päästjad lõkke. Ka puudusid tule juures esmased kustutusvahendid. 

24. juunil kell 4.32 käisid päästjad Türi vallas Kirna külas, kus sõiduauto oli tänavavalgustuspostile otsa sõitnud. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu ning koristasid tee autotükkidest.

Kell 13.56 sõitsid päästjad Paide linna Kriilevälja külla, kus suitses suur lõke. Päästjad leidsid eest lõkkekoha, mida eelmisel päeval juba käidi kustutamas. Kuna põletati kõiksugust prügi ja plastikut ning tuli oli jäetud järelevalveta, kustutasid päästjad lõkke, milleks kulus kolm tonni vett.

25. juunil kell 3.27 kutsuti päästjad Paide linna Lembitu parki, kus tehti lõket. Kohapeal selgus, et kaks joobetunnustega meesterahvast põletasid pinki. Päästjad kustutasid lõkke ning kohale saabunud politseipatrull tegeles isikutega edasi.

Kell 23.46 teatati häirekeskusele, et Türi vallas Vabriku tänaval põleb vana kombinaadihoone. Kohapeal selgus, et süttinud oli mahajäetud kivist laohoone vahelaed ja katus. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kella 00.25ks, järelkustutustööde käigus avati konstruktsioone, et tulepesadele ligi pääseda. Põleng kustutati lõplikult kella 2.02ks, misjärel asuti asju kokku panema. Sündmuskohale kutsuti ka politseipatrull, sest tegemist võis olla süütamisega. Tulekahju käisid kustutamas Paide, Türi kutselised ja Oisu ning Väätsa vabatahtlikud päästjad. 26. juuni hommikul kell 9.07 kutsuti päästjad uuesti põlengupaika, kust tõusis suitsu. Päästjad kastsid suitsevad tukid veega üle.

Läänemaa

25. juunil kell 21.45 teatati liiklusõnnetusest Lääne-Nigula vallas Võntkülas, kus auto oli kraavi sõitnud. Päästjad abistasid kannatanut kuni kiirabi tulekuni. Avariiline sõiduk lükati ratastele ning sellel likvideeriti süttimisoht. Sündmuse võttis kohapeal üle politsei.

Pärnumaa

23. juunil kell 13.53 sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Pärnu linnas Rohelisel tänaval, kus kokku oli põrganud kaks sõiduautot. Päästjad eemaldasid sõidukitel süttimisohu, katsid teele valgunud vedelikud absorbendiga ning puhastasid tee. Kiirabi viis kolm kannatanut haiglasse.

Kell 18.15 käisid päästjad Tori vallas Eametsa külas Niida teel koristamas liiklusõnnetuse tagajärjel tekkinud õlireostust. Päästjad katsid reostuse absorbendiga ning koristasid tee.

24. juunil kell 11.52 kutsuti päästjad Tori valda Sauga alevikku Metsvindi tänavale, kus tehti lõket. Kuigi tuld tehti eramaal, palusid päästjad lõkke kustutada, sest rikuti tuleohutusnõuded: tuli oli aiamajast vaid kahe meetri kaugusel ning selle juures puudusid esmased kustutusvahendid.

Kell 20.51 kutsuti päästjad Pärnu linna Aruvälja külla, kus tünnis põletati vanu rehve ja eterniiti. Päästjad kustutasid ohtliku lõkke ning teavitasid sündmusest Keskkonnaametit.

25. juunil kell 18.23 sõitsid päästjad Tori valda Sindi linna Tiigi tänavale, kus välk oli löönud maja korstnasse. Päästjad kontrollisid katuse ja pööningu üle, kuid tulekahju ei tuvastatud. Kuna äikese tõttu oli maja peakork ka väljas ning läheduses veel kuus majapidamist vooluta, kutsuti kohale elektrikud.

Raplamaa

25. juunil kell 22.33 sõitsid päästjad Märjamaa valda Vigala-Vanamõisa külla, kus põles järelevalveta jäetud lõke. Päästjad leidsid eest kaks tuleaset, kus põletati heina, saepuru ja ehitusprahti. Lõkked kustutati.

Lisaks käisid päästjad sel pikal nädalavahetusel seitsmel korral kiirabibrigaadidel abiks raskekaalulisi ja raskes seisundis patsiente transportimas.