Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-27. juuni 2023

Põhja päästekeskus


Tallinn

26. juunil kell 14.19 teatas tähelepanelik kodanik järelevalveta lõkkest Põhja-Tallinna linnaosas Laevastiku tänaval. Päästjad kustutasid ligi 15 ruutmeetri suuruse prügilõkke kella 14.44-ks

26. juunil kell 15.05 teatati, et Mustamäe linnaosas Kadaka teel asuvas pargis teevad noored lõket. Päästjate saabudes noored põgenesid ning päästemeeskond kustutas lõkke kahe ämbritäie veega.

26. juunil kell 17.58 helistas häirekeskusesse inimene, kes nägi, kuidas Mustamäe linnaosas Männiliiva tänaval panid alaealised poisikesed puu põlema ning seejärel minema jooksid. Päästjate saabudes põles puu ning selle ümber asuv maastik lahtise leegiga. Päästemeeskond kustutas põlengu.

26. juunil kell 22.40 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Linnamäe teel asuva elumaja neljanda korruse korteri aknast tuleb suitsu. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja tuvastasid, et köögis põlesid köögirätikud ja pliidil asuv toit. Ohtlik olukord likvideeriti ning joobes elanik anti üle kiirabile.

26. juunil kell 23.19 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval põleb lahtise leegiga mahajäetud puumaja. Päästjad alustasid saabudes tööd mitmes töölõigus, millest üks kaitses ja kontrollis kõrvalhoonet. Tulekahju saadi kontrolli alla kella 23.33-ks ning kustutati lõplikult kell 00.31. Inimesed põlengus kannatada ei saanud ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

27. juunil kell 4.48 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Akadeemia teel asuva viiekorruselise elumaja kolmanda korruse korterist tuleb suitsu. Päästjad selgitasid saabudes, et korteris oli toit kõrbema läinud ning likvideerisid ohtliku olukorra. Elanik õnneks kiirabi sekkumist ei vajanud. Kahjuks puudus korteris suitsuandur, mille elanik lubas esimesel võimalusel soetada.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

26. juunil kell 12.34 kutsuti päästjad Kanepi valda Kaagvere külla, kus välk oli löönud puu sisse ning selle põlema süüdanud. Päästjate saabudes põles suur saarepuu, mis oli seest tühi, lahtise leegiga. Päästjad kustutasid põlengu ning palusid tee valdajale teada anda ohtlikust puust, mis võis pärast põlemist teele kukkuda.

Kell 15.35 sõitsid päästjad Põlva valda Taevaskoja külla matkarajale, kus inimene oli metsas kukkunud ning murdnud jalaluu. Päästjad tõid kannatu ATVga metsast välja ning aitasid ta kiirabiautosse tõsta.

Kell 17.36 kutsuti päästjad Räpina valda Köstimäe külla, kus põles maja. Päästjate saabudes põles kõrvalhoone lahtise leegiga. Põleng kustutati kella 18.48ks. Selgus, et omanik oli lagunenud hoone ise põlema pannud, eesmärgiga krunt korda teha. Inimene oli lootnud, et tuli ei paisu suureks ning saab hoone sees oleva puitmaterjali ohutult ära põletada. Tal olid ka esmased kustutusvahendid juures.

Tartumaa

26. juunil kell 14.02 sõitsid päästjad Elva valda Aakre külla, kus välk oli löönud kõrgepingeposti ning süüdanud viljapõllu. Päästjad leidsid eest aurava põllu, kuhu oli kukkunud üks traat. Kuna põlenguohtu põllule ei olnud, märgistasid päästjad ohtliku traadi ning teavitasid sündmusest elektrikuid.

Kell 15.02 käisid päästjad Elva vallas Astuvere külas kustutamas lõket, mille lapsed olid süüdanud ega suutnud ise kustutada.

Kell 18.37 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Elva vallas Rebaste külas Jõhvi-Tartu-Valga maanteel, kus sõiduauto ja väikebuss olid kokku põrganud. Päästjad kõrvaldasid sõidukitel süttimisohu ning aitasid avariilised sõidukid puksiirauto peale tõmmata ning puhastasid tee autotükkidest ja muust sodist. Kaks kannatanut viis kiirabi haiglasse.

Kell 20.46 kutsuti päästjad Tartu valda Raadi alevissse Nõlvakaare tänavale kustutama põlevat sõiduautot. Päästjate saabumise ajaks oli sõiduk tankla kustutitega juba kustutatud. Päästjad jahutasid auto maha ning kontrollisid üle.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. juunil kell 15.04 saabus häirekeskusele kõne Kiviõli linnast Vabaduse puiesteelt, milles teatati, et ühe elumaja trepikojas on kajakas, kes ründab inimesi. Päästjad tuvastasid saabudes, et tegemist oli olukorraga, kus majaelanikud oli hoovis jalutanud kajakapoja harjavarrega eemale haljasalale peletanud, mispeale linnupoja vanemad äärmiselt kurjaks said ning valimatult kõiki elanikke ründama asusid. Päästjad ei tuvastanud kohapeal ühtegi elanikku, kes oleks rünnakute tagajärjel viga saanud, küll aga andsid nad elanikele edasi Eesti Metsloomaühingust saadud info, et seniks, kuni lindude pahameel, mille nad ise tekitasid, ei vaibu, tasub väljas liikudes kasutada vihmavarju.

26. juunil said päästjad väljakutse liiklusõnnetusele, mis toimus Narva linnas Elektrijaama teel. Kahe sõiduki kokkupõrke tagajärjel oli vaja absorbentainega katta maha voolanud õli ja jahutusvedelik. Inimesed avariis viga ei saanud.

Lääne-Virumaa

26. juunil kell 12.30 sai häirekeskus teate, et Tapa linnas Valgejõe puiesteel asuvas hoones on lift kinni kiilunud ning inimene ei saa sealt välja. Päästjad avasid saabudes liftiuksed ja aitasid sinna kinni jäänud naise välja. Õnneks ta kiirabi sekkumist ei vajanud.

26. juunil kell 22.17 teatati, et Kadrina vallas Kihlevere külas on näha paksu suitsu levimas. Kohale saabunud päästjad tuvastasid lõkke, milles põletati prügi ja ehitusmaterjalide jääke (värvitünnid, ehitusplaadid, rehvid) ning kustutasid keskkonda saastava lõkke kella 22.50-ks. Seejärel teavitati sündmusest ka Keskkonnaametit.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

26. juunil kell 9.45 sõitsid päästjad Hiiumaa valda Leigri külla metsatulekahju järelkontrolli tegema. Leiti kaks tulepesa, mille kustutamiseks kulus 400 liitrit vett.

Läänemaa

26. juunil kell 16.23 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Risti alevikku Koidu tänavale, kus vanainimene oli oma korteris kukkunud ning teataja ei pääsenud teda abistama. Päästjad avasid ukse ning aitasid kannatanu kiirabiautosse viia.

Pärnumaa

26. juunil kell 12.18 kutsuti päästjad Saarde valda Kilingi-Nõmme linna Järve põiku, kus suur tammeoks oli kukkunud elektriliinile. Koostöös elektrikutega eemaldasid päästjad puu liinidelt ja puhastasid tee.

Kell 19.08 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Kose külla, kus jaanilõke oli pärast tukkide kokku tõstmist süttinud. Päästjad kustutasid põlengu ning omanik jäi lõkkeaset valvama.

Kell 2.29 sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Häädemeeste vallas Metsakülas Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel, kus sõiduk oli kokku põrganud metsseaga. Päästjad tõmbasid hukkunud looma tee äärde ning teavitasid sündmusest jahimehi. Politsei jäi sündmuskohta kuni puksiiri tulekuni turvama. Meedikud kontrollisid kannatanud kohapeal üle, kuid keegi haiglaravi ei vajanud.

27. juunil kell 7.58 kutsuti päästjad Pärnu linna Niine tänavale, kus kokku olid põrganud sõiduauto ja mootorratas. Päästjad tõstsid mootorratta püsti ning sulgesid kütuselekke. Mootorrattur aidati kiirabiautosse tõsta.

Raplamaa

26. juunil kell 23.26 sõitsid päästjad Kohila valda Vilivere külla, kus metsaveotraktor oli süttinud. Päästjate saabudes põles traktor lausleegiga, mis kustutati kella 00.35ks. Kuna ligipääs põlengukohta oli raskendatud ning tule leviku oht metsale oli suur, reageeriti sündmusele mitme päästemeeskonnaga. Tulekahju käisid kustutamas Keila ja Rapla kutselised ning Saku vabatahtlikud päästjad. Kustutustöödel oli abiks kolm maastikumasinat.