Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. juuni 2023

Põhja päästekeskus


Tallinn

27. juunil kell 11.23 said päästjad väljakutse Mustamäe linnaosasse, kus ühistranspordipeatuses oli teele murdunud suur puu. Päästjad vabastasid tee liiklusele kella 11.48-ks

27. juunil kell 12.35 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Randla tänaval põleb lahtise leegiga ühe elumaja rõdu. Päästjad kustutasid tulekahju ning tuvastasid, et korterisse tuli levinud ei olnud. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada rõdule visatud suitsukonist. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

27. juunil kell 15.41 teatati, et Tallinna kesklinnas Pikksilma tänaval asuva angaari ees põleb sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu kella 16.06-ks ning inimesed selles viga ei saanud.

27. juunil kell 17.14 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Järveotsa teel põleb elumaja vahetus läheduses asuva garaaži katusel kulu. Päästjad kustutasid põlengu kella 17.42-ks

Harjumaa

27. juunil kell 13.54 teatati, et Kiili vallas Luige alevikus on kaubikusse roomanud rästik. Päästjad aitasid roomaja sõidukist välja, panid kotti ja toimetasid tagasi loodusesse.

27. juunil kell 14.56 sõitsid Saku vabatahtlikud päästjad Kiili valda Nabala küla keskusesse, et kustutada seal uuesti hõõguma hakanud jaanilõke. Päästjad tuvastasid, et lõkke sügavuses oli temperatuur veel omajagu üle 100 kraadi.

27. juunil kell 19.12 teatati, et Maardu linnas Muuga sadama teel põleb veoauto. Teatajaks oli veokijuht ise, kes oli põlengut kustutada püüdnud, kuid kahjuks sai tema kustuti tühjaks. Päästjate saabudes põles veok lahtise leegiga ning kustutustööde ajaks suleti liiklus, mida reguleeris politsei. Päästjad likvideerisid tulekahju kella 19.42-ks ning kontrollisid seejärel üle veoseks olnud kakaooad, mis õnnekombel tulest puutumata jäid. Ka veokijuht õnneks viga ei saanud.

27. juunil kell 23.20 teatati, et Maardu linnas Veeru tänaval asuva seitsmekorruselise elumaja ühest korterist tuleb suitsu, kuid koputustele keegi ei vasta. Päästjate saabudes imbus tuulutusasendis aknast rohkelt valget suitsu ning kuna kohale saabunud korteriomanik ust avada ei saanud, sest võtmed olid seespool ees, sisenes päästemeeskond korterisse akna kaudu. Korterist toodi välja elutoa põrandal maganud rentnikust mees, kes anti üle kiirabile. Päästemeeskond kustutas köögis pliidi peale unustatud ja põlema süttinud toidu ning seejärel tuulutas kõik ruumid.

28. juuni öösel kell 1.22 sai häirekeskus teate, et Saku vallas Metsanurme külas on sõiduauto vastu aeda sõitnud. Päästjad eemaldasid saabudes sõiduki süttimisohu ja aitasid vabastada autosse kinni kiilunud juhi, misjärel ta kiirabile üle anti.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

27. juunil kell 16.50 kutsuti päästjad Tartu linna Kalda teele, kus kortermaja rõdul tossas midagi. Päästjad avastasid sündmuspaigast väikese põlengu, mis kustutati. Selgus, et rõdul oli suitsukoni purk katki läinud ning süüdanud põranda. Kuna korteriomanikku kohal ei olnud, kutsuti sündmuspaika ka politsei, kes asjaga edasi tegeles.

Kell 23.22 kutsuti päästjad Tartu linna F:R. Kreutzwaldi tänavale, kus sõiduauto oli kraavi sõitnud. Päästjad aitasid kannatanu sõidukist välja ning kontrollisid sõiduauto üle, kuid mingeid lekkeid ei tuvastatud.

Viljandimaa

27. juunil kell 17.35 käisid päästjad Viljandi linnas Reinu teel kustutamas 100-liitrist metallist prügikasti, milleks kulus 100 liitrit vett.

Võrumaa

27. juunil kell 22.38 käisid päästjad Rõuge vallas Väike-Ruuga külas eemaldamas teele kukkunud puud. Päästjad saagisid puu läbi ning vabastasid tee liiklusele.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. juunil kell 11.20 teatati, et Alutaguse vallas Katase külas on eakas naine tervisega kimpus ning ei saa kiirabile ise ust avada. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid abivajaja üle kiirabile.

27. juunil kell 17.05 teatati, et Toila vallas Kohtla-Nõmme alevis on jaanipäeval tehtud lõke taas tossama hakanud. Kohale saabunud päästjad kustutasid hõõguva lõkke.

27. juunil kell 18.28 sõitsid päästjad kustutama põlevat prügikonteinerit Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas. Prügikonteiner kustutati kella 18.47-ks

27. juunil kell 22.02 teatati, et Lüganuse vallas Kiviõli linnas Oja tänaval asuva mahajäetud maja juures põleb järelevalveta lõke. Päästjad tuvastasid, et lõkkes põles autorehv ning kustutasid selle.

Lääne-Virumaa

27. juunil kell 14.56 said päästjad väljakutse liiklusõnnetusele, mis leidis aset Tapa vallas Imastu külas. Päästjad osutasid kraavi sõitnud kaitseväe veokis viibinud inimesele kiirabi saabumiseni esmaabi. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

27. juunil kell 8.41 sai häirekeskus teate, et Järva vallas Santovi külas toimus kolme sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid autodel akuklemmid, et vältida süttimisohtu, ning katsid teele valgunud vedelikud absorbendiga. Lisaks jälgiti ja abistati kannatanuid kuni kiirabi saabumiseni. Päästjad aitasid ka liiklust reguleerida ning lõpuks puhastasid tee. Kiirabi viis kaks kannatanut haiglasse.

Kell 16.06 kutsuti päästjad Järva valda Koeru alevikku Ida tänavale, kus põles oksahunnik. Päästjate saabudes põles suur oksahunnik umbes 40 ruutmeetri ulatuses, mis kustutati lõplikult kella 17.07ks. Sündmusest teavitati ka politseid, sest tegemist võis olla süütamisega.

Kell 16.46 käisid päästjad Järva vallas Pällastvere külas kustutamas lõket, mis oli kontrolli alt väljunud. Pererahva sõnul oli lõke ise süttinud.

Läänemaa

27. juunil kell 11.20 sõitsid päästjad Haapsalu linna Lepa tänavale kustutama põlevat hekki. Päästjate saabudes põles neljameetrine elupuuhekk, mille kustutamiseks kulus 600 liitrit vett. Ilmselt süttis hekk ketaslõikuri sädemest, kui metallist aiaposte lõigati.

Pärnumaa

27. juunil kell 9.16 teatati kolme sõiduautoga toimunud liiklusõnnetusest Põhja-Pärnumaal Oese külas. Päästjad katsid jahutusvedeliku lekke absorbendiga ning puhastasid tee harjadega. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Kell 11.02 kutsuti päästjad Lääneranna valda Virtsu alevikku Raudtee tänavale, kus süttinud oli kulu. Päästjate saabudes põles elektriliinide all umbes 100 ruutmeetri suurusel alal kuivanud hein. Päästjad kustutasid põlengu. Samal ajal tuli teade, et sadama lähedal on samuti süttinud kulu, mille päästjad kustutasid ATV abil. Kella 12.27 olid mõlemad põlengud likvideeritud.

Kell 11.37 teatati liiklusõnnetusest Pärnu linnas Aruvälja külas, kus sõiduauto oli teelt välja sõitnud. Päästjad vabastasid kannatanud autost ning eemaldasid süttimisohu. Lisaks valmistati kopterile ette maandumisplats, sest ühe kannatanu viis PPA kopter haiglasse. Päästjad aitasid kannatanuid kopterisse ja kiirabiautodesse transportida. Lõpuks aidati avariiline sõiduk puksiirauto peale tõmmata. Õnnetuses hukkus kaks meesterahvast, kolm kannatanut viidi haiglasse.

Kell 15.39 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Pärnu-Jaagupi alevisse Uuele tänavale, kus tuba oli suits täis ning tööle oli hakanud ka suitsuandur. Päästjad tulekahju ei avastanud. Selgus, et ülemine naaber oli teinud tule pliidi alla, kuid see oli suitsu sisse hakanud ajama. Päästjad ventileerisid korteri.

Saaremaa

27. juunil kell 20.41 kutsuti päästjad Saaremaa valda Võhma külla Päikeseranna teele, kus süttinud oli metsaalune. Päästjate saabudes põles maastik lahtise leegiga ning põlenguala suuruseks oli umbes üks hektar. Päästjad panid tulele piiri kella 21.18ks, tulekahju kustutati lõplikult kella 22.19ks. Tules hävis üks katusega istumiskoht, kaks kämpingut jäid tulest puutumata. Kustutustöödega tegelesid Kihelkonna, Kuressaare kutselised ja Karala ning Mustjala vabatahtlikud päästjad.