Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. juuni 2023

Põhja päästekeskus


Tallinn

28. juunil kell 10.05 helistas hädaabinumbrile Põhja-Tallinna linnaosas Stroomi rannas suveilma nautinud kodanik, kes teavitas, et ühe riietuskabiini juures lebab juba pikemat aega abitus seisundis murtud tiivaga tiir. Päästjad tuvastasid saabudes, et tegemist oli kajakaga ning toimetasid ta loodusesse toibuma.

28. juunil kell 14.34 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Peterburi teel asuvas tanklas on ühel autol gaasisüsteemi rike, mille tagajärjel lekib gaas. Kuna leke oli intensiivne, määrasid päästjad saabudes ohuala 30 meetrit ning evakueerisid alas asuvad inimesed. Tugeva tuule tõttu ei saanud gaasilekke ulatuse mõõtmist teostada, mistõttu võtsid päästjad ühendust firmaga, kes autole gaasiseadme paigaldanud oli. Sealt saadud soovituse kohaselt püüdsid päästjad leket sulgeda CNG tankuri püstolit avausse tagasi paigutades, kuid kahjuks see leket siiski ei peatanud. Seetõttu otsustasid päästjad kohale kutsuda gaasitehniku ja puksiirfirma, et sõiduk üheskoos ohutult remonditöökotta toimetada.

28. juunil kell 22.31 sai häirekeskus teate, et Nõmme linnaosas Viljandi maanteel asuvas pargis veedavad noored grillides aega ning teatajale tundus, et tuleohutusnõuded ei ole täidetud. Sama tuvastasid ka kohale saabunud päästjad, kes grilli kustutasid ja noortele selgitustööd tegid.

28. juunil kell 23.47 teatati, et Nõmme linnaosas Ehitajate teel asuval mäenõlval tehakse lõket. Päästemeeskond selgitas saabudes, et kõikidele ohutusnõuetele oli vilistatud ning kustutasid lõkke.

29. juuni öösel kell 1.24 teatati, et Lasnamäe linnaosas Majaka tänaval asuva elumaja ühes korteris rakendus tööle vingugaasiandur. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et eluohtlikult kõrget vingugaasinäitu korteris ei ole, kuid sellegipoolest kontrolliti üle ning tuulutati kõik trepikoja korterid. Elanikel soovitati kiiremas korras pöörduda korteriühistu poole, et maja ventilatsioonikanalid üle vaadata ja puhastada.

Harjumaa

28. juunil kell 18.10 teatati, et Kuusalu vallas Hara külas on vaatetorni tipust näha metsas levivat suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid metsas maastikupõlengu, mis oli levinud ca 400-le ruumeetrile ning kustutasid selle.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

28 juunil kell 13.57 sai häirekeskus teate, et Kambja vallas Tõrvandi alevikus Tamme tänaval süttis toomishoone metallangaar. Päästjad tuvastasid põlengu seina sees, kus süttinud oli soojustusmaterjal. Kohe asuti konstruktsioone avama ning tulekoldeid otsima. Kella 14.39ks oli tulekahju kustutatud ning päästjad asusid asju kokku panema. Põlengut käisid kustutamas Annelinna, Tartu kutselised ja Kambja, Tõrvandi vabatahtlikud päästjad. Töötajate sõnul tehti hoone juures väliseid remonttöid, millest võiski tulekahju alguse saada.

Kell 15.29 sõitsid päästjad Tartu valda Raadi alevisse Pargi põiku, kus helistajal oli süttinud gaasigrill. Päästjate saabudes grill veel põles, seega ühendasid päästjad selle lahti ning tõstsid murule, misjärel leek vaibus. Päästjad kontrollisid sündmuskoha üle, kuid mingit ohtu ei leitud.

Kell 18.56 käisid päästjad Tartu vallas Lähte alevikus Palalinnas järve ääres, kus inimesed grillisid looduses. Kuna tuleohtlikul ajal on metsas tuletegemine keelatud, kustutasid päästjad lõkke ning tegid inimestele selgitustööd.

Kell 19.59 sõitsid päästjad Kastre valda Kõnnu külla, kus elumaja oli suitsu täis. Kohapeal selgus, et kütmise ajal oli pliit hakanud suitsu sisse ajama. Päästjad tuulutasid ruumid ning kontrollisid küttesüsteemi üle. Päästjad keelasid kütmise seniks, kuni korstnapühkija on küttekolded üle vaadanud.

Valgamaa

28. juunil kell 13.18 sai häirekeskus teate, et Valga vallas Valga linnas E. Enno tänaval põleb kuur. Päästjate saabudes põles puukuur lahtise leegiga. Tulele pandi piir kella 13.35ks. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult kella 15.03ks. Kuur mõõtmetega 3x15 hävis tules täielikult. Sündmuskohal toimetasid Valga päästjad. Põlengu põhjus ei ole teada. 

Viljandimaa

28. juunil kell 12.52 kutsuti päästjad Viljandi linna Tallinna tänavale, kus inimesed olid hoones lifti kinni jäänud. Kuna võti ei avanud uksi, tegid päästjad ukse jõuga lahti ning üheksa inimest pääsesid liftist välja. Hättasattunute tervisega oli kõik korras.

Võrumaa

28. juunil kell 14.50 kutsuti päästjad Võru valda Varese külla, kus süttinud olid hakkepuidu hunnikud. Päästjad kinnitasid esialgseks põlengualaks umbes 10 ruutmeetrit, kuid see suurenes tuule tõttu kiiresti. Kustutustööde käigus avati saekaatri tehnikaga aunad, et tulekolletele ligi pääseda. Kella 15.49ks oli põleng lokaliseeritud. Tulekaju kustutati lõplikult kella 17.20ks. Kokku põles umbes 100 ruutmeetrit hakkepuitu. Tulekahju sai alguse süttinud sõidukist, mille töötajad suutsid küll ise kustutada, kuid hake läks sellest ikkagi põlema. Kustutustöid teostasid Antsla, Otepää ja Võru kutselised ja Rõuge vabatahtlikud.

Kell 16.56 sõitsid päästjad Võru linna Pikale tänavale, kus elektriliinide all oli süttinud kulu. Päästjad leidsid sündmuskohast maas lebava elektriliini, mille ümber põles umbes üks hektar pinnast. Drooniga põlenguala kontrollides selgus, et põleng oli ringikujuliselt ümber posti, kuid õnneks metsani polnud veel jõudnud. Päästjad suutsid kella 19.45ks tulekahju kustutada. Selgus, et põlengupaigas oli maas kaks elektriposti koos liinidega. Kohale saabunud elektrikud alustasid liini taastamistöödega. Tulekahju käisid kustutamas Vastseliina ja Võru kutselised ning Lasva ja Rõuge vabatahtlikud päästjad.

29. juunil kell 6.59 sai häirekeskus teate, et Antsla vallas Luhametsa külas Sänna-Luhametsa-Tsooru maanteel on puu kukkunud sõiduteele ning sulgenud liikluse. Tsooru vabatahtlikud saagisid puu läbi ning vabastasid tee.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. juunil kell 10.35 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et Narva linnas Tallinna maanteel on näha lõket, millest eritub musta suitsu. Päästjad tuvastasid saabudes, et eakas mees põletas lõkkes kaableid. Päästemeeskond kustutas keskkonda saastava lõkke ning viis mehele läbi selgitustöö.

28. juunil kell 14.49 sai häirekeskus teate, et Lüganuse vallas Kiviõli linnas on inimene elumaja katuselt alla kukkunud. Päästjad osutasid kannatanule kiirabi saabumiseni esmaabi.

28. juunil kell 14.45 teatati, et Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas asuva lasteaia hoovis ründavad kajakad lapsi. Päästjad toimetasid hoovis jalutanud kajakapoja eemale loodusesse, et tema vanemad lapsed rahule jätaksid.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

28. juunil kell 9.55 käisid päästjad Hiiumaa vallas Leigri külas kontrollimas varasemat põlengukohta. Päästjad leidsid ühe tulepesa, mis kustutati viie ämbri veega ja labida abil.

Läänemaa

28. juunil kell 18.01 kutsuti päästjad Vormsi valda Hullo külla, kus põlesid jaanilõkke jäänused. Päästjad lasid tukid veega üle.

Pärnumaa

28. juunil kell 9.10 käisid päästjad Põhja-Pärnumaa vallas Pärnu-Jaagupi alevis Uuel tänaval likvideerimas kütusereostust, mis kaeti absorbendiga. Selgus, et sõidukil oli purunenud kütusefilter, millest teavitati ka auto omanikku.

Kell 13.30 sai häirekeskus teate, et Pärnu linnas Papiniidu tänaval süttis ehituspoes elektrikapp, kust töötajate sõnul tuli suitsu. Töötajad asusid põlengut vahukustutiga kustutama. Inimesed evakueeriti hoonest. Kohale jõudnud päästjad likvideerisid põlengu kiiresti, põlenud kilbist lülitati vool välja. Päästjad instrueerisid töötajaid ning esialgu jäi pood suletuks.

Raplamaa

29. juunil kell 00.47 kutsuti päästjad Märjamaa valda Märjamaa alevisse Haimre puiesteele, kus suur tamm oli pooleks murdunud ning kukkunud teele, sulgedes mõlemad suunad. Päästjad saagisid puu läbi ning koristasid tee.

Saaremaa

28. juunil kell 12.29 kutsuti päästjad tagasi Saaremaa valda Võhma külla Päikeseranna teele, kus uuesti oli süttinud metsaalune, mida päästjad eelmisel päeval kustutamas käisid. Päästjad lokaliseerisid põlenguala kella 13.02, seejärel otsiti üksikuid tulekoldeid. Lõplikult kustutati tulekahju kella 14.25ks. Põles umbes 0,2 hektarit metsaalust. Kustutustöödega tegelesid Kihelkonna, Kuressaare kutselised ja Mustjala vabatahtlikud päästjad. Kell 19.55 käisid Mustjala vabatahtlikud ennelõunal põlenud põlengukohta üle vaatamas. Päästjad leidsid ühe tulekolde, mis loputati veega üle.

Kell 15.57 sõitsid päästjad Saaremaa valda Hindu külla, kus põles metsaalune, mille lähedal oli ka kasvuhoone. Päästjad panid umbes poolehektarilisele põlengualale piiri kella 16.53ks. Tulekahju kustutati lõplikult kella 19.47ks ning selleks kulus 100 tonni vett. Päästjate hinnangul vajas põlengupaik rohkelt loputamist, sest tegemist oli turbapinnasega. Maastikupõlengut käisid kustutamas Kuressaare ja Orissaare kutselised ning Kõrkvere, Leisi, Muhu, Tagavere, Valjala vabatahtlikud päästjad.

Kell 20.31 käisid päästjad Muhu vallas Hellamaa külas kustutamas jaanilõket, mis oli uuesti süttinud. Päästjad kastsid kännud veega üle ning lahkusid.