Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. juuni 2023

Põhja päästekeskus


Tallinn

29. juunil kell 15.31 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas, Rannapargis, RMK lõkkekohas tehakse lõket. Kohale jõudnud päästjad tuvastasid lõkke, vett juures ei olnud ja isikud olid joobes. Lõke kustutati esmaste vahenditega ja vesteldi tegijatega tuleohtlikust ajast ja lõkke tegemise keelust.

30. juunil kell 6.04 sai häirekeskus teate, et Tallinnas, Mustamäe linnaosas on orav akna vahele kinni jäänud. Päästjad tuvastasid, et orav oli tõesti tuulutusasendis rõduukse vahele kinni jäänud. Orav sai päästetud.

Harjumaa

29. juunil kell 00.52 sai häirekeskus teate, et Harju maakonnas, Viimsi vallas, Randvere külas on juhtunud avarii, kus auto sõitis kraavi. Päästemeeskonna kohale jõudes olid isikud kõik autost välja saanud. Kuna auto oli katusel, keerasid päästjad auto ratastele ning eemaldasid süttimisohu. Lekkeid ei tuvastatud.

29. juunil kell 8.45 teatati, et Harju maakonnas, Kuusalu vallas, Kasispea külas tehakse suurt lõket. Päästjate kohale jõudmisel oli suur lõke juba kustunud ja lõkke asemel hõõgusid söed. Päästjad vestlesid lõkke tegijaga tuleohtlikust ajast ja lõkke tegemise keelust. Söed kustutati.

29. juunil kell 18.21 sai häirekeskus teate, Saue vallas Rohuküla maantee 12. kilomeetril on toimunud avarii. Toimunud oli kahe sõiduauto kokkupõrge. Päästjad likvideerisid süttimisohu. Haiglasse viidi üks nelja-aastane laps, ülejäänud vaadati kohapeal üle. Politsei jäi õnnetust menetlema.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

29. juunil kell 12.09 sai häirekeskus teate, et Mustvee vallas Mustvee linnas Jõhvi-Tartu-Valga teel oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid sõidukitel süttimisohu, puhastasid tee autotükkidest ja muust prahist ning lõpuks tõmbasid avariilised sõidukid tee äärde. Meedikud vaatasid õnnetuses osalenud inimesed üle, õnneks keegi viga ei olnud saanud.

Kell 18.35 sai häirekeskus teate, et Jõgeva vallas Kudina külas tuleb tankla lähedal asuvast garaažist suitsu. Päästjate saabudes põles hoones prahihunnik ning põlengu suurus oli umbes viis ruutu. Selgus, et tulekahju oli alguse saanud vanadest akudest. Kiirabi vaatas kohapeal üle põlengu avastaja, kes ust avades oli suitsu sisse hinganud.

Tartumaa

29. juunil kell 23.57 sai häirekeskus teate, et Kambja vallas Soinaste külas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee põleb reka ja kuulda on plahvatusi. Päästjate saabudes põles veoauto lausleegiga. Põleng saadi kiiresti kontrolli alla. Autost välja voolanud õli korjati absorbendiga kokku ning sündmusest teavitati ka tänavapuhstusmasinat. Veokijuht õnnetuses kannatada ei saanud. Sündmuskohal kostnud plahvatuse põhjustasid päästjate sõnul kuumuse tõttu purununud veokirehvid. Tulekahju käisid kustutamas Annelinna ja Tartu kutselised ning Tõrvandi vabatahtlikud päästjad.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. juunil kell 18.39 teatati, et Kohtla-Järve linnas, Järve linnaosas sulges meest ennast korterisse ja avas gaasi. Kohale saabunud päästjad tuvastasid läbi esimese korruse akna, et korter on gaasi täis. Päästjad keerasid trepikojas gaasi kinni ja alustasid elanike evakueerimisega. Ennast korterisse sulgenud mees keeldus sealt lahkumast. Päästjad selgitasid, et kui ust ei avata, siis tehakse aken puruks. Seejärel oli mees nõus korterist lahkuma ja politsei pidas ta kinni. Korterit tuulutati ja elanikud lasti tagasi oma korteritesse.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

29. juunil kell 22.04 teatati põlevast garaažist Hiiumaa vallas Kärdla linnas Valli tänaval, mida naaber püüdis ise kustutada. Päästjad tuvastasid, et põleng on garaaži seina sees. Sein avati ning põleng kustutati kiiresti. Tulekahju oli ilmselt saanud alguse töölaual süttinud akulaadijast, millest tuli levis mööda seina üles.

Pärnumaa

29. juunil kell 10.11 sai häirekeskus teate, et Pärnu linnas Papiniidu tänava kortermajas tuleb ühest korterist kõrbelõhna ja töötab suitsualarm. Helistaja sõnul ust aga keegi lahti ei tee. Päästjad avasid ukse ning leidsid korterist kõrbelõhna allika, milleks oli pliidile jäetud toit. Päästjad ventileerisid ruumid ning sündmusest teavitati korteri omanikku.

Kell 16.39 käisid päästjad Tori vallas Pärivere külas kustutamas umbes kuueruutmeetrist pinnasepõlengut.

Raplamaa

29. juunil kell 13.59 sai häirekeskus teate, et Kehtna vallas Lau külas Keava-Hõreda maanteel on veoauto sõitnud kraavi. Päästjad kõrvaldasid sõidukil süttimisohu ning katsid teele valgunud vedelikud absorbendiga. Meedikud vaatasid veokijuhi kohapeal üle, kuid õnneks ta haiglaravi ei vajanud.

Kell 18.01 sõitsid päästjad Märjamaa valda Paekülla, kus süttinud oli väike heinahunnik. Päästjad kustutasid umbes üheruutmeetrise põlengu mõne minutiga. Kokkuriisutud suitsev heinahunniks oli jäetud järelevalveta.