Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30. juuni kuni 3. juuli 2023

Põhja päästekeskus


Tallinn

30. juunil kell 21.28 sai häirekeskus teate, et Tallinnas Paldiski maanteel põleb auto pagasiruum. Kohale jõudnud päästjad kustutasid sõiduauto pagasniku lahtise leegi. Inimesed autos ei viibinud. Omanik tellis puksiiri.

1. juulil kell 13.25 teatati, et Tallinna kesklinna linnaosa kortermaja teise korruse aknast tuleb suitsu. Kohale saabunud päästjad aknast leeke ei tuvastanud. Korteris olnud vanem mees tegi korduvate kutsete peale lõpuks ukse lahti. Päästjad tuvastasid köögis põlengu. Tulekahju likvideeriti. Kannatanu anti üle kiirabile.

2. juulil kell 18.52 sai häirekeskus teate, et Tallinnas, Kristiine linnaosas kortermaja 7-korruse aknast on näha suitsu välja immitsemas. Päästjad sisenesid korterisse jõuga ukse kaudu. Leiti üks kannatanu. Algasid kustutustööd. Kiirabi sõnul oli kannatanu saanud tõsiseid põletushaavu ja lisaks sisse hinganud suures koguses suitsu. Päästjad kontrollisid ka kõrval kortereid, üks neist sai veekahjustusi. Sündmus lõppes kell 20.14. Korteris puudus suitsuandur ja tõenäoliselt sai põleng alguse voodis suitsetamisest.

Harjumaa

1. juulil kell 13.58 sai häirekeskus teate, et Harjumaal Saku vallas kõrgepingeliinide all põleb raba. Päästjad tuvastasid, et põleb turbapinnas. Põlenud alal oli näha suuri murdunud puu oksi, mis olid liinidele kukkunud ja süütanud maastiku. Põleng saadi kontrolli alla ja sündmus lõppes 17.25.

1. juulil kell 18.55 teatakse häirekeskusele, et Harju maakonnas Loksa linnas tuleb hoonest musta suitsu. Päästjate kohale jõudes põles hoone lausleegiga. Alustati kustutamist. Põles hoone mõõtmetega 6x15 meetrit. Hoone seinad jäid püsti, kuid katus vajus sisse. Kuumakahjustusi sai ka kõrval olnud sõiduauto. Hoone omanik soovis, et inspektor vaataks põlengu üle, et tuvastada, millest tuli alguse sai. Sündmus lõppes kell 21.56.

2. juulil kell 23 sai häirekesekus teate, et Harju maakonnas, Pirita linnaosas seisavad mitu autot Kloostrimetsa kurvis kõrges vees ja autodel on mootor seisma jäänud. Kohale saabunud päästjad pumpasid mootorpumba abil veetaseme madalamaks. Selgus, et äravoolu kaevukaas on prahiga ummistunud. Ummistus likvideeriti.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

30. juunil kell 18 käisid päästjad Jõgeva vallas Mooritsa külas eemaldamas teelt kolme murdunud jämedat pärnapuud.

Põlvamaa

30. juunil kell 16.06 põles Kanepi vallas Erastvere külas 0,4 hektarit metsaalust, mille päästjad kell 19.14 kustutasid. Tõenäoliselt oli põleng süttinud hoolimatu inimese maha visatud suitsukonist või tikust. 1. juuli õhtul käidi samas piirkonnas kustutamas uuesti suitsema hakanud tulekoldeid.

1. juunil kell 16.17 käisid päästjad Kanepi vallas Erastvere külas eemaldamas teelt murdunud puud. Kell 19.12 eemaldati murdunud puu teelt Rebaste külas.

Tartumaa

30. juunil kell 17.24 teatati, et Tartus Kalda teel tuleb kortermaja korterist suitsu. Päästjate koputustele keegi ei reageerinud ja uks tuli avada kangiga. Selgus, et korteri perenaine oli magama jäänud ning jätnud gaasipliidile toidu, mis kõrbema läks. Naine juhatati suitsu täis ruumidest välja ja anti üle kiirabi hoole alla. Tuleoht kõrvaldati. Koridori laest leiti suitsuandur, millest kahjuks puudus patarei. 

1. juulil kella 19.06 ajal suitses Tartus Kastani tn elumaja keldris riidekuivati. Päästetööjuhi hinnangul tekkis rike selle tõttu, et kuivatisse oli pandud liiga palju riideid. Tuleoht kõrvaldati ja ruumid tuulutati.

Kella 20.54 ajal põles Ülenurme alevikus Pargi tn seest poolt puutüvi, mille päästjad käsikustutiga kustutasid.

Kell 23.38 teatati, et Tartus Kalda teel on sõiduauto paagist teele lekkinud kütus. Päästjad katsid reostuse absorbentainega. Auto omanikuga ei õnnestunud esialgu ühendust saada.

2. juulil kell 13.39 käisid päästjad Elva vallas Rämsi külas kustutamas mahajäetud kivihoonesse tehtud lõket. Kell 16.43 kustutasid päästjad Luunja vallas kabina külas prügilõkke (15x5 m), kus põles värvitud puit ja autorehvid.

Valgamaa

1. juulil kell 7.55 käisid päästjad Otepää vallas Kähri külas eemaldamas teelt murdunud puud. Kell 16.12 eemaldati murdunud puu teelt Tõrva vallas Möldre külas.

Kell 15.29 teatati, et Valgas Raja tänaval asuvas tanklas lekkis katkise paagiga sõiduautost maha kütus. Päästjate saabumise ajaks oli sõiduk lahkunud, kuuele ruutmeerile maha valgunud kütus kaeti absorbentainega.

2. juulil kell 20 käisid päästjad Tõrva vallas Jõgeveste külas kustutamas pikselöögist süttinud pehkinud jalakapuud.

Võrumaa

30. juunil kell 16.31 põles Rõuge vallas Kuklasõ külas 300 ruutmeetrit metsaalust, mille päästjad ATV abil kustutasid. Tulekahju oli tõenäoliselt süttinud pikselöögist, mis oli tabanud puud. Järgmise päeva õhtul käidi samas kohas suitsema hakanud tulekollete järelkustutustöödel.

1. juunil kella 17.50 ajal avastasid patrullivad päästjad Setomaa vallas Lobotka külas järelevalveta suur lõkke, kus põlesid puitkastid ja euroalused. Ümbrust ohustav lõke kustutati.

2. juulil kell 00.20 käisid päästjad Võru vallas Navi külas eemaldamas sõiduteelt kolme murdunud puud. Kell 21.02 eemaldati murdnud puu teelt Setomaa vallas Verhulitsa külas.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. juunil kell 17.28 sai häirekeskus teate, et Alutaguse vallas Alajõe külas põleb puukuur lahtise leegiga. Selleks, et paremini kuuri juurde saada, lõikasid päästjad traataia maha. Kuna elumaja asus 6 meetri kaugusel, jahutati kustutustööde käigus ka majaseina. Põleng lokaliseeriti kell 18.05.

30. juunil kell 19.10 sai häirekeskus teate, et Narva linnas Soldina tänaval on terviseprobleemidega naine oma korteris hädas. Päästjad avasid saabudes ukse ning andsid kannatanu üle kiirabile.

2. juulil kell 1.35 kutsuti päästjad Narva linna Rahu tänavale, kus üks korterielanik hakkas elutoas telefoni laadima, aga juhtme ühendamisel pistikusse tekkis säde. Päästjad kontrollisid pistiku termokaameraga üle. Igaks juhuks lülitati kogu korteri elekter välja ning keelati selle kasutamine, kuni elektrikud on olukorra üle vaadanud. Kogu korteris oli vananenud elektrijuhtmestik.

2. juulil kell 18.34 sai häirekeskus teate, et Narva-Jõesuu linna bussipeatuses põleb tool. Päästjate hinnangul oli tegu süütamisega, sest tooli seest leiti suitsukoni.

Lääne-Virumaa

1. juulil kell 9.19 teavitati häirekeskusele, et Viru-Nigula vallas Aseri alevikus põleb puumaja. Majas oli põlengu ajal kaks inimest. Päästjad evakueerisid elanikud ja alustasid kustutustöödega. Kell 10.36 põleng oli juba lokaliseeritud.

Ida-Eesti pommigrupp

Ida-Eesti pommigrupil oli eelmisel nädalal 7 väljakutset ning kahjutuks tehti 104 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

2. juulil kell 14.48 teatati põlevast elektripostist Järva vallas Huuksi külas. Päästjad jäid kõrgepingeliini seniks turvama, kuni kohale saabunud elektrikud voolu alajaamast välja lülitasid ning sündmuse üle võtsid.

Läänemaa

30. juunil kell 14.15 sõitsid päästjad Lääne-Nigula valda Rigulda külla, kus mootorratas oli teelt välja sõitnud. Päästjad katsid õlilekke absorbendiga ning aitasid kannatanud kiirabiautosse tõsta.

1.juulil kell 11.06 käisid päästjad eelmisel päeval põlenud maastikku kontrollimas. Risti päästjad leidsid kokku kümme tulepesa, mis kustutati 200 liitri veega.

3. juulil kell 5.15 kutsuti päästjad Haapsalu linna Pusku külla, kus puu oli teele kukkunud ning sulgenud mõlemad sõidusuunad. Päästjad saagisid takistuse läbi ning puhastasid tee.

Pärnumaa

2. juulil kell 17.54 sõitsid päästjad Saarde valda Laiksaare külla kustutama pinnasepõlengut. Kohapeal selgus, et põles umbes 70 ruutu metsaalust, mis likvideeriti kella 19.05ks.

2. juulil kell 17.56 kutsuti päästjad Pärnu linna Uus-Sauga tänavale, kus helistaja sõnul oli vana pumpla kaevudel kaaned lõhutud ning need olid ohtlikult lahti. Päästjad leidsid kolm kaevurõngast, mis olid umbes ühe meetri kõrgused. Sündmusest teavitati kohalikku omavaltsust ning paluti paigaldada uued luugid. Päästjad märgistasid kaevud päästelindiga.

2. juulil kell 21.19 käisid päästjad Põhja-Pärnumaa vallas Vändra alevis Vanal tänaval teele kukkunud puud eemaldamas.

3. juulil kell 00.22 sõitsid päästjad Kihnu valda Lemsi külla, kus teele oli kukkunud kaks puud. Päästjad saagisid takistused läbi ja puhastasid tee.

3. juulil kell 1.40 kutsuti päästjad Pärnu linna Väike-Posti tänavale, kus eramaja katusel oli näha suitsu ning hoones oli tunda kärsahaisu. Päästjad leidsid pööningult umbes paariruutmeetrise põlengu, mis kustutati poole tunniga. Päästjate sõnul sai tulekahju alguse sellest, et pikne oli löönud WC õhutustorusse.
Elumaja kontrolliti üle, kuid mingit ohtu ei leitud.

3. juulil kell 2.29 kutsuti päästjad Häädemeeste valda Laadi külla, kus äike oli süüdanud kõrvahoone. Päästjate saabudes põles puukuur lahtise leegiga. Hoone mõõtmetega 10x15 meetrit kustutati lõplikult kella 4.41ks. Kustutustöödega tegelesid Pärnu ja Kilingi-Nõmme päästjad.

3. juulil kell 3.45 käisid päästjad Häädemeeste vallas Soometsa külas eemaldamas teele kukkunud puud.

Raplamaa

30. juunil kell 14.42 kutsuti päästjad Märjamaa valda Teenuse külla, kus helistaja nägi suitsusammast metsas tõusmas. Päästjad avastasid ühehektarilise maastikupõlengu, mis lokaliseeriti kella 16.24ks. Lõplikult kustutati metsatulekahju kella 21.48ks. Kokku põles umbes kaks hektarit metsa, mida käisid kustutamas Haapsalu, Märjamaa, Risti kutselised ja Vana-Vigala vabatahtlikud päästjad.

1. juulil kell 16.51 helistas häirekeskusesse murelik inimene, kes oli näinud, kuidas üks langevarjur kukkus, kuna tema vari oli ainult osaliselt avanenud. Päästjad asusid hüppajat drooniga otsima. Otsitav tuli ise päästjate juurde. Selgus, et hüppamisel ei olnud langevari avanenud, küll aga avanes varulangevari, seega oli inimesega kõik korras.

2. juulil kell 7.18 teatati tulekahjust Rapla vallas Kuusiku-Nõmme külas, kus süttinud oli mahajäetud taluhoone. Päästjad kustutasid põlengu kella 8.24ks. Selgus, et tulekahju oli alguse saanud lõkkest lennanud sädemest.

Saaremaa

30. juunil kell 19.09 kutsuti päästjad Saaremaa valda Jõgela külla, kus põles maastik, mida teataja proovis ise kustutada. Päästjate saabudes oli süttinud umbes 100 ruutmeetrit pinnast, mis kustutati kella 19.43ks. Selgus, et tuli oli alguse saanud lõkkest. Omanik selgitas, et tema tegi lõket paar päeva tagasi, kuid väidetavalt kustutas selle kahe ämbri veega.