Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-4. juuli 2023

Põhja päästekeskus


Tallinn

3. juulil kell 4.18 sai häirekeskus teate, et Tallinnas, Nõmme linnaosas põleb kahekordne maja. Päästjate kohale saabudes põles maja esimese korruse köök. Alustati kustutustöödega. Päästjad läksid teisele korrusele aitama meesterahvast, kes oli rõdule kinni jäänud. Isik evakueeriti tõmberedeli abil. Seejärel kontrolliti teist korterit, kus magas naisterahvas. Isik toimetati korterist välja. Kui põleng sai lokaliseeritud, evakueeriti veel kaks inimest. Kahes korteris pidid olema kassid, ühes korterist kass leiti, teisest mitte. Korteris puudus suitsuandur. Kolm inimest viidi haiglasse ja kolm kontrolliti kohapeal.

3. juulil kell 14.46 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinna linnaosas Tehnika ja Väike-Ameerika nurgal on suur puu kukkunud teele ja üks sõidurada seetõttu kinni. Päästjad eemaldasid sõiduteele kukkunud puu ja liiklus taastus kell 14.58.

Harjumaa

3. juulil kell 14.14 teatati, et Harju maakonnas, Anija vallas, Aegviidu alevis on näha metsa kohal suitsupilve. Kohale jõudnud päästjad tuvastasid, et põleb 5 ruutmeetrit rabapinnast ja raielangi metsa. Ala kustutati veega.

3. juulil kell 16.39 teatati, et Tallinna-Rapla-Türi maantee 14. kilomeetril on toimunud liiklusõnnetus ja sõiduauto on kraavis. Kolm kannatanut, sh kaks last ja täiskasvanu on autos kinni. Päästjad said kannatanud autost välja ja andsid üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

3. juulil kell 12.12 käisid päästjad Mustvee vallas Vassevere külas, kell 13.17 Ulvi külas ja kell 16.58 Jaama külas eemaldamas teedelt murdunud puid.

Kell 17.42 teatati, et Jõgeva alevikus Muru tn on kaks puud tormituules elektriliinidele vajunud ja need osaliselt purustanud. Päästjad piirasid ohuala lindiga, olukorrast teavitati elektrikke, kes sündmuskohale suundusid.

Põlvamaa

3. juulil kell 15.53 teatati, et Põlva vallas Uibujärve külas on teele kukkunud osaliselt purunenud elektrikaablid. Päästjad eemaldasid ühe kaabli teelt, kuid üks jäi ohtlikult tee kohale rippuma. Elektrivõrgu esindaja loal lõigati elektrikaabel läbi ja eemaldati. Päästjad kustutasid ka kaablite lühisest suitsema hakanud metsaaluse.

Tartumaa

3. juulil kell 10.46 käisid päästjad Tabivere aleviku pargis, kell 18.33 Elva vallas Purtsi külas ja kell 19.26 Kambja alevikus Kase tn eemaldamas teedelt murdunud puid.

3. juulil kell 23.16 teatati, et Tartus Õnne tn on kortermajas tunda suitsulõhna ja ühes korteris on pikali inimene. Ohuolukorra avastas turvafirma esindaja, kes oli reageerinud „Nublu“ vingu- ja suitsuanduri häire peale. Päästjad avasid ukse jõuga ning selgitasid, et tuleoht lähtus pliidile unustatud ja kõrbema läinud toidust. Tuleoht kõrvaldati, korterist leitud mees oli tugevate joobetunnustega, kuid tema elu ohus ei olnud.

Viljandimaa

3. juulil kell 18.54 teatati, et Viljandis Männimäe teel on pooleldi murdunud kask, mis ohustab lähedal asuvaid hooneid. Päästjad märgistasid ohuala lindiga ja olukorrast teavitati linnavalitsust.

Kell 20.23 teatati, et Viljandi vallas Järvekülas on murdunud puu purustanud elektriposti. Päästjad eemaldasid puu teelt ja elektriohu tõttu piirasid teel liikluse. Ohuolukorra lõplikuks lahendamiseks tulid kohale elektrikud.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval pidid päästjad teedelt eemaldama murdunud puid 13 korral, neist 8 korda Ida-Virumaal ja 5 korda Lääne-Virumaal.

Ida-Virumaa

3. juulil kell 13.25 teatati, et Sonda alevikus Metsa tänaval on suur kasepuu tormituules kukkunud ja kaasa haaranud ka elektriliinid. Päästjad eemaldasid puu teelt ning teavitasid elektrikuid.

3. juulil kell 17.38 sai häirekeskus teate, et Lüganuse vallas Maidla külas põleb 200 m2 tööstushoone. Päästjate hinnangul sai põleng alguse pööningult. Kell 22.58 oli tulekahju lokaliseeritud. Hommikul kell 8.50 kontrollisid päästjad veel kord hoonet ja uut põlengut ei tuvastanud.

Lääne päästekeskus

Eelmisel ööpäeval käisid päästjad korduvalt äikesetormi ja tugeva tuule tõttu teele langenud puid eemaldamas, mõnel juhul oli puu kukkunud elektriliinidele. Kokku oli selliseid väljakutseid 55: Järvamaa üheksa, Läänemaal kolm , Pärnumaal 13, Raplamaal 14 ja Saaremaal samuti 14 kutsungit. 

Läänemaa

3. juulil kell 17.01 kutsuti päästjad Haapsalu linna Uuemõisa alevikku Tennise tänavale, kus tehti lõket. Kuna lõkkes põletati värskeid oksi, millest tekkiv suits häiris naabreid, palusid päästjad lõkke kustutada.

Kell 20.38 sõitsid päästjad Lääne-Nigula valda Saunja külla Jõekääru põiku, kus laps oli jäänud autosse luku taha. Päästjad muukisid ukse lahti ning vanem sai oma lapsukese kätte, kellega oli kõik korras.

Pärnumaa

3. juulil kell 12.26 sõitsid päästjad Tori valda Urge külla, kus elektrikaabel oli posti otsast lahti tulnud ning kukkunud sõiduteele. Päästjad tõstsid kaabli puutoikaga tee äärde ning piirasid lindiga. Ohtlikust kaablist anti teada elektrikutele.

4. juulil kell 00.12 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Lääneranna vallas Virtsu alevikus Risti-Virtsu-Kuivastu-Kuressaare teel, kus auto oli tänavavalgustuspostile osta sõitnud. Päästjad aitasid kannatanud sõidukist välja, likvideerisid sellel süttimisohu ning lõpuks puhastasid tee. Kuna avarii tõttu oli post tänavale kukkunud, kerisid päästjad juhtmed kokku ning märgistasid sündmuspaiga päästelindiga. Sündmusest teavitati kohalikku omavalitsust. Õnnetuses inimesed viga ei saanud.

Raplamaa

3. juulil kell 17.09 kutsuti päästjad Märjamaa valda Kõrvetaguse külla, kus põles ait lausleegiga. Päästjate saabudes oli hoone juba peaaegu maha põlenud, seega asuti lähedal asuvat metsa kaitsma, et ära hoida tule levik maastikule. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult kella 19.39ks. Kustutustöödel osalesid Järvakandi, Märjamaa, Pärnu-Jaagupi ja Rapla kutselised ning Lipa vabatahtlikud päästjad. Päästjate sõnul võis tulekahju alguse saada hooletult tehtud lõkkest.