Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. juuli 2023

Põhja päästekeskus

Harjumaa

4. juuli kell 8.07 sai häirekeskus teate, et Harju maakonnas, Kuusalu vallas, Pedaspea külas on suur tammepuu kukkunud sõiduteele. Päästjad eemaldasid sõiduteega risti oleva puu ja samuti teele langenud elektrikaabli.

5. juulil kell 3.45 teatati, et Harjumaal, Viimsi vallas põleb suure leegiga maja. Päästjad alustavad kustutustöödega. Kell 5.36 oli tulekahju lokaliseeritud ja käib järelkustutus. Omanik kinnitas, et hoones inimesi ei viibinud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

4. juulil kell 15.15 teatati, et Põltsamaal Nurme tänaval on vares elumaja korstnalõõridesse sattunud vares, kes on tahmaluugi taga kinni. Päästjad said varese kätte ning lasid linnu loodusesse.

Tartumaa

4. juuli hommikul kella 9.02 ajal leiti Tartu vallas Raadi alevikus Raadiraja ja Muuseumi tee ristmiku juures kaevetöödel 100 kilone lennukipomm. Leiust anti hädaabinumbri 112 kaudu kohe teada päästeameti demineerijatele. Demineerijad selgitasid, et pommil pole sütikuid ning see on transportimiseks ohutu. Pomm viidi politsei eskordi saatel haagisel Ida-Virumaale, kus see kaitseväe polügoonil hävitati.

Valgamaa

4. juulil käisid päästjad Otepää vallas Meegaste külas ning Valga vallas Kaagjärve ja Korijärve külas eemaldamas teedelt murdunud puid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. juulil kell 9.21 sai häirekeskus teate, et Sillamäe linnas ühes korteris oli tuvi ventilatsioonišahti kinni jäänud. Päästjad tõstsid linnupoja ventilatsioonišahtist välja ning viisid ta loodusesse.

4. juulil kell 19.28 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Pärna tänavale, kus ühes korteris oli tuvastatud gaasileke. Korteris töötas ka vingugaasiandur. Päästjad mõõtsid vingugaasi näiduks 400 ppmi ning keerasid gaasi kinni ja palusid korteriomanikul kutsuda gaasitehnikud.

4. juulil kell 21.25 sai häirekeskus teate, et Kohtla-Järve linnas K. Lutsu tänaval põleb võsa. Päästjate saabudes selgus, et põleb 4 m2 prahti. Põleng kustutati.

Lääne-Virumaa

5. juulil kell 8.17 sai häirekeskus teade, et Väike-Maarja vallas Eipri külas asuva kortermaja ühes korteris on gaasileke. Teataja sõnul, oli ta korteris tundnud gaasilõhna üle nädala. Päästjad kontrollisid korteri üle ning gaasileket ei avastanud. Korterielanik anti üle kiirabile.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

4. juulil kell 9.15 teatati liiklusõnnetusest Põhja-Pärnumaa vallas Enge külas, kus liivakoormaga veok oli kraavi sõitnud. Päästjad kontrollisid veoauto üle, et lekkimisohtu poleks, ning kogusid kogumisbasseiniga lekkiva kütte kokku. Lõpuks puhastati tee lahtisest kruusast ning sündmus anti politseil üle, kes jätkas oma toimingutega. Veokijuhi viis kiirabi haiglasse. 

Kell 17.29 käisid päästjad Pärnu linnas Papiniidu tänaval endise kino sissepääsu juures kustutamas väikest lõkkekohta. Päästjad valasid veel hõõguvatele sütele, mis olid kahe telliskivi vahel, ämbriga vett peale ning lahkusid.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval Lääne regioonis 10 korral eemaldamas teele kukkunud puid.