Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-6. juuli 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

5. juulil kell 15.35 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas, Sadama tänav 1 (Tallinna linnahall) tuleb suitsu. Päästjad lokaliseerisid põlengu. Põles linnahalli estakaadi alla ladustatud praht. Päästesündmus lõpetati kell 16.50.

Harjumaa

5. juulil kell 9.50 teatati, et Harju maakonnas Kuusalu vallas Hara külas põleb metsaalune. Kohale tulnud päästjad avastasid järelevalveta lõkke. Põles üks ruutmeeter metsaalust. Kustutamiseks kulus 200 liitrit vett.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

5. juulil kell 18.39 teatati, et Tõrva vallas Jõgeveste külas vajus veis mutta ja teda ei saada enam välja. Päästjad panid loomale ümber voolikud ja tõmbasid ta vintsi abil mudast välja.

Kell 7.02 käisid päästjad Otepää vallas Pedajamäe külas kahe sõiduoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja katsid välja voolanud vedelikud absorbentainega. Kiirabid viisid kaks kannatanut haiglasse.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. juulil kell 12.29 sai häirekeskus teate, et Narva linnas, Kivilinna tänava kortermajas on naisterahvas rõdule kinni jäänud ja korterisse sisse enam ei saa. Korterisse jäi üksinda ka naise kaheaastane lapselaps. Päästjad sisenesid akna kaudu ja avasid ukse seestpoolt. Lapsega oli kõik korras.

Lääne-Virumaa

5. juulil kell 17.08 kutsuti päästjad Rakvere linna Ööbiku tänavale, kus põles umbes 7 m2 suurusega oksahunnik. Lõkketegijat lähedal ei olnud. Päästesündmus lõppes kell 17.41.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.