Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. juuli 2023

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

6. juulil kell 19.53 teatati häirekeskusele, et Tartus hüppavad noormehed Kroonuaia sillalt vette. Päästjate saabudes olid riskialdid noormehed juba kaldal. Päästjad selgitasid vette hüppamise ning vooluveekoguga kaasnevaid ohte. Kõrgemalt kontrollimata turvalisusega kohas vette hüppaja võib põrgata veealuste objektide pihta ning muude traumade kõrval võib kaelavigasuse tagajärjeks saada eluaegne ratastooli jäämine.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. juulil kell 9.53 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa Toome puiesteele, kus korteris olnud vanem naisterahvas ei suutnud püsti tõusta. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu. Korteris põrandal olnud vanem naine oli teadvusel ja palus abi. Päästjad avasid ukse ja edasi tegeles patsiendiga kiirabi.

6. juulil kell 18.19 sai häirekeskus teate, et Jõhvi linnas Pargi tänaval teevad kaks noor inimest prügikasti lõket. Päästjad kustutasid põlengu.

6. juulil kell 20.12 sai häirekeskus teate, et Toila vallas Pühajõe külas Peoleo tänaval on elektriliin maas. Päästjad kontrollisid ala üle ning edasi tegelesid olukorra lahendamisega elektrikud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

6. juunil kell 11.07 kutsuti päästjad Türi valda Röa külla, kus laps oli roninud puu otsa ega saanud enam alla. Päästjad aitasid lapse maa peale tagasi.

kell 14.23 sõitsid päästjad Paide linna Tarbja külla, kus teataja sõnul põletati külas midagi. Päästjad avastasid järelevalveta jäetud lõkke, mis kustutati. Päästjad võtsid ühendust ettevõtte omanikuga, kelle territooriumil lõket tehti, ning selgitasid olukorda.

Läänemaa

6. juulil kell 9.43 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Piirsalu külla, kus lehm oli kaevu kukkunud. Päästjad tõmbasid looma koormarihmade ja traktori abil kaevust välja ning perenaine tegeles temaga edasi.

Pärnumaa

6. juunil kell 13.37 sõitsid päästjad Pärnu linna Tõstamaa alevikku Mere tänavale, kus elektriposti otsas põles isolatsioon. Päästjate saabudes oli põleng juba lõppenud, nii et jäädi elektrikuid ootama. Päästjad märgistasid ala päästetööde lindiga ning sündmusega tegelesid edasi elektrikud.

Kell 15.54 teatati liiklusõnnetusest Pärnu linnas Laial tänaval, kus kaubik oli sõitnud tänavavalgustuspostidele otsa. Päästjad tõmbasid katkised postid ja kaabli teelt kõrvale ning märgistasid ala päästetööde lindiga. Politsei tegeles sündmuskohal liikluse reguleerimisega ning elektrikud asusid liini parandama.

Saaremaa

6. juunil kell 17.20 kutsuti päästjad Saaremaa valda Kuressaare linna Aia tänavale, kus joobes inimene oli kukkunud kaevu. Päästjad, kasutades nööripääste varustust, tõid kannatanu kaevust välja ning meedikud tegelesid temaga edasi.