Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-10. juuli 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. juulil kell 14.13 sai häirekeskus teate, et Tallinnas, Haabersti linnaosas, Paldiski maanteel on autojuht sõitnud otsa liiklusmärgile. Autos olnud eakas juht väitis, et jäi roolis magama. Kergelt viga saanud isik toimetati autost välja ja anti üle kiirabile. Auto lükati sõidutee vabastamiseks kõnniteele.

7. juulil kell 16.17 teatati, et Tallinna teletornis on langevarjur umbes 80 meetri kõrgusel teletorni külge rippuma jäänud. Kohale saabunud päästjad käivitasid nöörpäästeoperatsiooni, mille tulemusena saadi kannatanu teletorni akna kaudu kätte. Kiirabi toimetas viga saanud langevarjuri haiglasse.

7. juulil kell 18.41 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinna linnajao elumajast tuleb suitsu. Päästjate saabumisel selgus, et korteri köögi pliidil seisis mikrolaineahi. Ekslikult pani isik tööle elektripliidi ja sellega seoses läks pliidi peal asetsenud mikrolaineahi koos veeketjaga põlema. Põleng likvideeriti. Päästjad kontrollisid kõiki kortereid nii esimesel, kui teisel korrusel ning vingugaasi ei tuvastanud. Kõik maja elanikud olid üürnikud ja neil puudus võimalus suitsuandurite paigaldamiseks.

8. juulil kell 4.40 teatati, et Tallinnas, Lasnamäe linnaosas Paneeli ja Betooni ristmikul suunas tuleb musta suitsu. Lähimal vaatlusel selgus, et põleb kaubik. Päästjad lokaliseerisid põlengu. Auto esiosa oli täielikult hävinenud, tagaosa koos ladustatud kaubaga jäi terveks. Teavitati ka Keskkonnaametit, kuna pinnasesse oli voolanud umbes 50-100 liitrit kütust. Kell 5.12 sai põleng likvideeritud, kustutamisele kulus kaks tonni vett. Põlengu tekkepõhjus on ebaselge.

9. juulil kell 10.10 sai häirekeskus teate, et Tallinnas, Pirita linnaosas põleb eramaja. Päästjate kohale jõudes selgus, et põles kahekordse maja esimese korruse köök. Põleng kustutati. Hoonest toodi välja kuus inimest, kellest neli vaatas kiirabi üle ja üks isik viidi haiglasse. Inimesed lasti hoonesse tagasi kell 11.10.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

7. juulil kell 16.51 teatati, et Jõgeval bussipeatuses bussis jäi inimene tualeti luku kinnikiilumise tõttu lõksu. Päästjad lõikasid inimese väljasaamiseks luku keele katki.

Kell 16.55 põles Jõgeval Pargi tn maja trepi all praht, mille päästjad kustutasid.

9. juulil kell 9.26 teatati, et Jõgeval Liiva tn on lind jäänud maja fassaadil võrgu küljes kinni. Päästjad lõikasid võrgu katki ja lind viidi loodusesse toibuma.

Kella 19.52 ajal põlesid Mustvee vallas Raadna külas Kopraonu lõkkekoha varjualuse palgid ja turbapinnas, mille päästjad ligi poole tunniga kustutasid.

10. juulil kell 8.42 teatati, et Mustvee vallas Võtikvere külas vajus metsateel külili veok. Kiirabi toimetas viga saanud juhi haiglasse. Päästjad sulgesid mastiksi abil kütusepaagi lekke. Ootama jäädi teist autot, kuhu kütus ümber pumbata.

Põlvamaa

8. juulil kell 9.58 teatati, et Räpina vallas Võõpsu alevikus häirib ja ohustab noor rebane elanikke. Rebane püüti puuriga kinni ning toimetati kaugemale metsikusse loodusesse.

Tartumaa

8. juulil kell 00.20 teatati, et Elvas Kesk tänaval põleb kuur (5x20 m). Päästjate saabudes oli kuur lausleekides, põles ka sellega ühenduses olev kelder ja suitses lähedal asuva maja sein. Päästjad jahutasid kõigepealt maja seinu ning kustutasid seejärel kuuri. Päästetööd lõpetati kell 1.43. Põlengus said lisaks kuurile kannatada lähedal asuvad majad, mille aknad kuumusest purunesid. Ühe maja sein ja uks said samuti kuumakahjustusi. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

9. juulil kella 12.17 ajal süttis Tartus Ropka tn korteris diivan ja lambikuppel. Elanik kustutas põlengut veega. Päästjad kastsid põlenud diivaniosad ja lambikupli veega üle. Tulekahju esialgne tekkpõhjus on hooletu suitsetamine.

9. juulil kell 17.18 teatati, et Lohusuu alevikus Jõe tn Avijões on uppumisohus kaks inimest. Päästjate saabumise ajaks olid pealtnägijad veest välja toonud mehe ja naise ning meest oli ka elustatud. Päästjad vaatasid kannatanud üle ja tagasid kiirabide saabumiseni nende turvalisuse.

Kell 20.24 põles Tartus Aida tn mahajäetud maja trepi all lehepraht, mille päästjad kustutasid.

Valgamaa

9. juulil kell 7.58 teatati, et Valga vallas Jaanikese külas sõitis auto teelt välja vastu puud ja puu kukkus autole. Päästjate saabumise ajaks oli inimene autost ise välja saanud. Päästjad kõrvaldasid süttimisohu ja eemaldasid puu autolt.

Viljandimaa

8. juuli kella 14.20 ajal süttis Mulgi vallas Metsakülas tõenäoliselt ohutusnõudeid eiravast lõkkepõletamisest kõrvalhoone. Päästjate saabudes oli hoone (10x15 m) üleni leekides ja katus osaliselt sisse kukkunud. Kustutustööd lõpetati kell 17.08. 10. juulil kell 6.01 käisid päästjad sündmuskohal kustutamas katuse all uuesti tossama hakanud tulekoldeid.

9. juulil kell 18.56 põlesid Viljandi vallas Mustivere külas ettevõtte territooriumil ehitusjäätmed, mille hulgas penoplasti, kilet, soojustusvilla ja puitu. Keskkonda saastav põleng kustutati vee ja vahuainega. Päästjatele oli abiks kohalik töötaja, kes kopaga hunnikuid laiali tõmbas, et tulekolletele ligi pääseda. Kell 23.58 käisid päästjad uuesti tossama hakanud tulekollet kustutamas.

Võrumaa

7. juulil kella 15.38 ajal põles Rõuge vallas Viru külas kolmest kohast mets, kokku 0,8 hektari suurune ala. Päästjad kustutasid tulekahjud kell 16.54. Selgus, et põlengud olid tõenäoliselt süttinud traktori summutist lennanud sädemetest.

Kell 19.02 teatati, et Tartus Riiamäe bussipeatuse lähedal läks põlema elektrijalgratta aku. Päästjad kustutasid põlengu esmaste vahenditega.

9. juulil kell 1.34 põles Setomaa vallas Treski külas vana saun (3x5 m), mis kell 2.23 kustutati.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. juulil kell 19.46 anti teada suitsu lõhnast ja naaberkorteris töötavast suitsuandurist Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Maleva tänava kortermajas. Koputuse peale keegi ust ei avanud. Päästjad sisenesid suitsu täis korterisse, kust toodi välja joobetunnustega meesterahvas. Suitsu põhjustas toidukõrbemine, toad tuulutati. Kiirabi töötajad kontrollisid mehe tervist, hospitaliseerimist ta ei vajanud.

Kell 12.25 teatati Narva linnas Mõisa tänaval auto kapoti alt tulevast suitsust, inimesi autos ei olnud. Päästjate saabumise ajaks põles auto seest lahtise leegiga. Põleng kustutati.

Kell 00.26 tuli väljakutse Narva linna Partisani tänavale, kus naabri köögi aknast tuli valget suitsu ja keegi koputuse peale ust ei avanud. Korteri elanik oli jätnud toidu pliidile ja ise magama jäänud. Päästjate saabumise ajaks oli elanik ärganud ja kõrbeva toidu pliidilt ära võtnud. Korter tuulutati.

8. juulil kell 21.53 sõitsid päästjad Sillamäe linna Viru puiesteele, kus 5. korruse rõdul ei saanud naine enam tuppa. Päästjad sisenesid korterisse ukse kaudu ja aitasid naise rõdu ukse kaudu tuppa tagasi.

7. juulil kell 22.56 nägid päästjad Kohtla-Järve linna Oru linnaosas Briketi tänaval musta suitsu. Droonivaatlusega tuvastati põllul võsa vahel kahe külmiku, nelja veeboileri ja prahi järelevalveta lõkkekoht, mis veel suitses. Põlema oli läinud ümbruses ka 100 ruutmeetrit pinnast. Päästjad kustutasid lõkkepõlengu lõplikult.

Kell 14.00 sõitsid päästjad Jõhvi valda Valaste külla, kus oli toimunud avarii sõiduauto ja veoki vahel. Sündmuskohal likvideeriti autode süttimisoht ja puhastati tee.

Kell 13.00 tuli väljakutse Toila valda Konju külla, kus nähti metsalangil põlengut. Päästjad leidsid drooni abil põlengukoha, kuhu ligipääs oli päästemasinatega raskendatud. 100 ruutmeetril raiesmiku põlengu kustutamiseks tuli päästjatel üles panna 400 meetri pikkune tööliin. Põleng kustutati kella 16.33ks.

Lääne-Virumaa

8. juulil kell 19.27 sõitsid päästjad Rakvere linna Heina tänavale, kus oli toimunud avarii kolme sõiduauto vahel. Sündmuskohal kaeti õlileke absorbendiga ning koristati tee autoosadest.

Kell 4.34 teatati prahipõlengust Haljala vallas Käsmu külas. Päästjad kustutasid metalltünnis olnud järelevalveta lõkke.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 8 väljakutset, mille käigus tehti kahjutuks 77 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

9. juulil kell 20.28 käisid päästjad Haapsalus Tallinna mnt likvideerimas avarii teinud sõiduauto süttimisohtu.

Pärnumaa

7. juulil kell 22.27 teatati Pärnu - Ikla mnt Arumetsa külas kitse ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariist. Päästjate saabumise ajaks oli kits metsa jooksnud, väiksemaid vigastusi saanud auto jätkas teekonda.

9. juulil kell 9.07 käisid päästjad Pärnus Pärnade pst kustutamas suitsevat prügikonteinerit.

Saaremaa

7. juulil kell 10.12 teatati, et Kihelkonna alevikus on teel õli. Päästjad katsid umbes kolm liitrit teele sattunud õli absorbentainega.
Kell 14.08 käisid päästjad Lahekülas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus likvideerisid süttimisohu.

8. juulil kell 11.36 teatati, et Kuressaares Kalda pst on koer rannas vees kivide vahel jalgupidi kinni. Päästjad vabastasid koera jala ja viisid ta loomaarsti juurde. Kiibi abil tuvastati looma omanik, kes koerale järgi tuli.