Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. juuli 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

10. juulil kell 22.28 teatati, et Tallinnas Kristiine linnaosas Sõpruse puiesteel asuvast soojakust tuleb suitsu. Päästjad tuvastasid, et ehitussoojaku seina ääres põles ehituspraht ja sellest oli süttinud seinavooder. Kustutamiseks kulus 300 liitrit vett.

Harjumaa

10. juulil kell 11.06 sai häirekeskus teate, et Harju maakonnas Saku vallas Jälgimäe külas lekib diiselkütusega sõiduauto paak. Kohale saabunud päästjad katsid 10 meetri pikkuse 1,5 meetri laiuse lekke absorbendiga. Teavitati ka keskkonnaametit, kuna diislikütust oli valgunud ka osaliselt kanalisatsiooni.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

10. juulil kella 14.15 ajal teatati Tartus Kaunase pst korteris kärssama läinud juhtmetest. Päästjate saabumise ajaks oli põlenguoht kõrvaldatud ja rikkis juhtmed lahti ühendatud.

Kella 15.29 ajal sattus Tartus Ringtee tn tanklas tankimisel maha diiselkütus. Päästjad katsid reostunud viieruutmeetrise ala absorbentainega.

11. juulil kell 4.24 teatati häirekeskusele, et Tartus Põhja pst on kortermaja trepikojas suitsulõhn ja kuulda suitsuanduri häiret. Korteriust, kust suitsu tuli, koputuste peale ei avatud. Päästjad sisenesid redelauto abil rõdu kaudu korterisse, kus pliidi ahjus kõrbes toit. Tuleoht kõrvaldati. Ruumidest leiti magav mees, kelle tervist kontrollis kiirabi.

Valgamaa

10. juulil kella 17.42 ajal põletati Valgas J. Kuperjanovi tn lõkkes plastikujäätmeid. Lõkkest oli süttimas ka lähedal asuv puu. Päästjad kustutasid keskkonda reostava ning ümbrust ohustava lõkke. Keskkonda saastavata jäätmete põletamise kohta anti info edasi keskkonnaameti inspektoritele.

11. juulil kell 3.03 põles Valga vallas Iigaste külas vanas kivist tööstushoones saepuru ja puitmaterjal ning süttis ka vahelagi. Päästjad kustutasid tulekahju 3.55. Põlenguala juures asus elektrikilp, mille juhtmed ja kaitsmed olid sulanud. Tulekahju täpsem tekkepõhjus vajab selgitamist.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10. juulil kell 21.36 käisid päästjad Narva linnas Hariduse tänaval garaažide juures kustutamas põlevat prügikonteinerit.

Kell 21.08 tuli väljakutse Narva linna Kevade tänavale, kus nähti mahajäetud maja katuselt suitsu. Teataja sõnul olid hoonesse akende kaudu sisenenud lapsed. Päästjad leidsid hoonest mahajäetud lõkke, mille kustutasid.

Kell 16.30 anti teada Alutaguse vallas Tärivere külas toimunud liiklusavariist veoauto ja sõiduauto vahel. Päästjad aitasid kannatanu sõiduautost välja kanderaamile ning oldi politseile kohapeal abiks liiklust reguleerimas. Ühe kannatanu viis kiirabi haiglasse.

Lääne-Virumaa

11. juulil kell 00.10 teatati sõiduauto põlengust Haljala vallas Võsupere külas. Päästjate saabumise hetkel põles auto lahtise leegiga ning inimesi juures ei olnud. Põleng kustutati, auto hävines täielikult. Põlengu põhjus on selgitamisel.

10. juulil kell 17.11 teatati liiklusõnnetusest Vinni vallas Paasvere külas. Teelt välja vastu puud sõitnud ja külili vajunud autol eemaldati süttimisoht ja päästjad lükkasid avariilise auto ratastele. Autos olnud kaks kannatanut viis kiirabi haiglasse. Täpsem infot politseilt.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

10. juulil kell 22.22 teatati, et Paides Ristiku tn on parklas õlireostus. Päästjad katsid kolmeruutmeetrisele alale valgunud diisli ja õlisegu absorbentainega. Auto, kust reotus tõenäoliselt pärines, oli sündmuskohalt lahkunud. Jääkide utiliseerimise korraldamine jäi ühistu ülesandeks.

Pärnumaa

10. juulil kell 13.13 käisid päästjad Tori vallas Kurena külas Pärnu-Ikla mnt sõiduauto ja väikebussiga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse. Avariis osalenud autodes oli kokku 9 inimest, kes ise välja said ja kellest kaks kiirabi tervisekontrolliks ja esmaabi andmiseks haiglasse toimetas. Hiljem puhastas päästemeeskond tee avarii jäänustest.