Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. juuli 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

11. juulil kell 15.48 teatati, et Tallinna kesklinna linnajaos Järvevana teel vedeleb suur madrats keset sõiduteed. Päästjad eemaldasid madratsi sõiduteelt ja liiklus sai taastuda.

11. juuli kell 15.51 sai häirekeskus teate, et Tallinnas Lasnamäe linnaosas põleb praht. Kohale jõudnud päästjad kustutasid põleva kulu ja prahi. Tulekahju ala oli umbes 10 ruutmeetrit.

Harjumaa

11. juulil kell 20.04 teatati, et Harju maakonnas Rae vallas Rae külas on toimunud kahe sõiduauto kokkupõrge. Lähimal vaatlusel selgus, et inimene on autosse kinni jäänud. Päästjad eemaldasid autoukse ja kannatanu viidi kiirabiga haiglasse. Auto kontrolliti ja tehti tuleohutuks.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

11. juuli kell 17.20 käisid päästjad Põltsamaa vallas Lahavere külas Aiandi teel sõiduauto ja traktoriga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu, vabastasid tee liikluseks ning eemaldasid teelt avarii jäänused.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. juulil kell 21.32 käisid päästjad Narva linnas Kevade tänaval kustutamas mahajäetud raadiojaamas toimunud põlengut. Teataja sõnul märkas ta hoonest ära jooksmas kahte poissi.

Kell 17.29 anti teada Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Estonia puiestee kortermajas töötavast suitsuandurist ja suitsu täis toast. Teataja sõnul oli korteri aken lahti tehtud. Kohale jõudnud päästjatel läks aega trepikoja uksest sisse saamisega. Ühes korteris oli eakas naine jätnud pliidile taldriku, mis oli süttinud. Naine oli ise põlengu likvideerinud kraanikausis. Põlenguohtu enam ei olnud, kuid eaka naise tervist kontrollisid kohapeal kiirabitöötajad.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

11. juulil kella 18.25 ajal käisid päästjad Järva vallas Kuksema külas kustutamas suuri põlevaid prahihunnikuid, kus põles prügi ja vana hoone palgid.

Raplamaa

11. juulil kell 15.01 teatati, et Rapla vallas Iira külas põleb elumaja. Päästjate saabudes ulatusid leegid kahekorruselisest hoonest välja. Tulekahju kustutamiseks avati maja konstruktsioone ja plekk-katust. Kustutustööd muutis keerulisemaks hoone eritasapinnalisus ja saepurusoojustus. Rohkem sai kannatada maja madalam osa. Päästetööd lõpetati kell 19.47. Esialgu kogutud andmete põhjal võis maja süttida sellele liiga lähedale tehtud ja halvasti valvatud lõkkest.

Hiiumaa

11. juulil kella 15.34 ajal süttis Tilga külas traktorist lennanud sädemetest kuivanud taimestik. Päästjate saabudes oli põleng töömeeste poolt suures osas kustutatud. Päästjad kontrollisid 150 ruutmeetrise põlenguala üle ja kustutasid viimased tulekolded.