Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-13. juuli 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

12. juuli kell 10.19 sai häirekeskus teate, et Tallinnas Mustamäe linnaosas tuleb viiekordse kortermaja aknast suitsu. Lähemal vaatlusel selgus, et isik oli pannud elektripliidi peale keedukannu, millest tekkis põleng. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning lülitasid trepikojast elektri välja, et vältida põlengu levimist. Põleng sai likvideeritud. Kiirabi vaatas kannatanu üle. Päästjad paigaldasid korterisse töötava suitsuanduri, kuna olemasolev ei toiminud. Päästjad teavitasid ka kohalikku omavalitsust, kuna isik vajab sotsiaalset tuge ja abi.

12. juulil kell 22.28 teatati, et Tallinnas Lasnamäe linnaosas Läänemere teel teevad inimesed lõket. Lõket tehti Selveri juures, mänguväljaku ja koerte jalutuskoha läheduses. Päästjad kustutasid lõkke ja tegid tuleohutuse teavitustööd.

Harjumaa

12. juulil kell 7.53 teatati, et Harju maakonnas Saku vallas Männiku küla veekogus on möödakäija leidnud uppunud inimese surnukeha. Päästjad tõid hukkunu veest välja ja andsid üle politseile ja kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

12. juulil kella 17.11 ajal põles Lohusuu aleviku piirkonnas 20 ruutmeetrit turbapinnast, mille päästjad ligi poole tunniga kustutasid.

Valgamaa

12. juulil kella 11.01 ajal süttis Valga vallas Tagula külas kuivanud heinamaa. Päästjad kustutasid viiele hektaril levinud tulekahju kell 16.36. Tõenäoliselt süttis põleng mõnest mootorsõidukist lennanud sädemest. Hiljem käisid päästjad samas kohas üksikute tulekollete järelkustutustöödel.

Kella 13.27 ajal süttis Valga vallas Rebasemõisa külas hetkeks järelevalveta jäetud lõkkest 150 ruutmeetrit kulu ja lauahunnik, mille päästjad ligi poole tunniga kustutasid. Enne päästjaid üritas lõkketegija leeke kastekannuga summutada, kuid suuremat edu see kahjuks ei toonud.

Viljandimaa

12. juulil kell 12.47 teatati, et Mulgi vallas Abjaku külas voolas traktori õlivooliku purunemisel teele 25ruutmeetrisele alale õli. Päästjad katsid õli absorbentainega ja pühkisid kokku. Kott reostusega pandi tee äärde ning selle äraviimine jäi teehooldusfirma ülesandeks.

Kella 18.53 ajal teatati elumaja tulekahjust Mustla alevikus Pikk tänaval. Päästjate saabudes põles räästakast, mis väljastpoolt kustutati. Seejärel sisenesid suitsusukeldujad majja ja kustutasid põlenguala pööningult. Esialgsetel andmetel süttis tulekahju hooletusest tuletöödel, varasemast põletiga hüdroisolatsiooni paigaldamisest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. juunil kell 5.58 tuli väljakutse Narva linna Kreenholmi tänavale, kus naabritel oli hakanud tööle suitsuandur ja tunda oli suitsu lõhna. Päästjate saabumise ajaks oli korterielanik ise kõrbema läinud toidu pliidilt ära võtnud ja tuulutas tube. Ohtu enam ei olnud. Päästjad tegid selgitustööd.

Kell 3.40 käisid päästjad Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Lehola tänaval kustutamas kahe prügikonteineri põlengut.

12. juulil kell 22.08 käisid päästjad Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Sinivoore tänaval kustutamas garaažide lähedusse tehtud järelevalveta lõket.

Kell 17.08 teatati tsentraalgaasiga maja ühes korteris gaasi lõhnast Lüganuse vallas Kiviõli linnas Viru tänaval. Enne päästjate kohale jõudmist sulges naaber majja tuleva gaasikraani kinni ning ruume tuulutati. Päästjad kontrollisid ruumid üle, ohtu ei olnud. Gaasi kasutamine keelati ja kohale oli juba kutsutud meister.

Kell 12.40 käisid päästjad Narva linnas Oru tänaval kustutamas järelevalveta lõket.

Kell 10.28 anti Häirekeskusele teada Kohtla-Järve linnas Oru linnaosa lähedal põlevast metsaalusest. Lõkkest oli põlema läinud kokku 300 ruutmeetri suurune ala. Lõkkes põletati rehve ja prahti. Põlengust teavitati Keskkonnaametit. Kustutustööd lõppesid kell 12.07.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

12. juulil kell 15.36 käisid päästjad Türil A. Haava tn aitamas pääseda kodus kukkunud 90aastase naise juurde. Juhtunust andis teada tütar, kes Tapalt kohale sõitma asus. Päästjad sisenesid tõmberedeli abil teise korruse korterisse rõdu kaudu ja ust lõhkuma ei pidanud. Patsient anti üle kohale saabunud kiirabimeedikute hoole alla.

13. juulil kell 7.27 teatati, et Türi vallas Saueaugu külas on mets suitsu täis. Päästjad teostasid luure ning selgus, et metsas põleb orineteeruvalt 250x20 meetrisel alal turbapinnas. Tule levikuohtu otseselt ei ole, kuid kogu turbapinnas tuleb kustutamiseks veega läbi loputada ning seepärast on kustutustööd aeganõudvad.

Raplamaa

12. juulil kell 16.42 käisid päästjad Rapla vallas Iira külas eelmisel päeval põlenud maja järelkontrollil ja leidsid seina seest ruutmeerise tulekolde, mis kustutati.

Saaremaa

12. juulil kell 19 põles Rahtla külas 1,08 hektarit metsa ja metsaalust. Põlengu käigus hävis maa-alale jäänud suvila-köök. Päästjatel õnnestus ära hoida tule levik teistele suvemajakestele. Tulekahju kustutustööd lõpetati südaöösel kell 00.31. Hommikul läksid päästjad põlenguala üle kontrollima, mille käigus leiti paarkümmend tulekollet, mida uuesti kustutama asuti.