Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-17. juuli 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. juulil kell 12.17 sai häirekeskus teate, et Kristiine linnaosas Räägu tänaval põleb kortermaja trepikojas sein. Päästjad kustutasid põlengu ning selgus, et tegemist on elektrijuhtmestiku rikkega. Hoones oli töökorras suitsuandur, mis töötas päästjate kohale jõudmise ajal. Mitte keegi viga ei saanud. Päästjad keelasid maja elanikel elektri kasutamise elektriku tulekuni.

14. juulil kell 17.22 kutsuti päästjad Lasnamäele Pae tänavale, kus ühe korteri elanik tundis gaasilõhna vannitoas, kus asus ka gaasiboiler. Päästjad sulgesid gaasikraani, tuulutasid korteri ning palusid gaasi mitte kasutada kuni gaasitehnik on probleemi kõrvaldanud.

15. juulil kell 12.42 sai häirekeskus teate, et Kesklinna linnaosas Suur-Ameerika tänaval on kõnniteele kukkunud lahtine elektrikaabel. Päästjad selgitasid välja, et kaablis ei ole voolu ning võtsid tõmbredeli abil kaabli alla.

15. juulil kell 14.51 kutsuti päästjad Kristiine linnaossa Sõjakooli tänavale, kus 2-kuune laps jäi üksi töötavasse autosse luku taha. Päästjad purustasid auto akna ning said lapse kätte.

15. juulil kell 15.02 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinnas Randla tänaval põleb pliit. Päästjate kohale jõudes selgus, et pliidi peal olid süttinud kaltsud. Suitsu täis korter tuulutati, suitsuandur puudus.

15. juulil kell 20.26 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel Raadiku tänaval tehti lõket, millest sai alguse 10-ruutmeetrine kulupõleng. Päästjad kustutasid põlengu. Lõkketegijad põgenesid sündmuskohalt.

16. juulil kell 17.33 kutsuti päästjad Haabersti linnaossa Astangu tänavale, kus ühes kortermajas oli toit kõrbema läinud. Korteris oli ATS andur, mis oli kinni kaetud. Päästjad eemaldasid katte, tuulutasid korteri ning tegid elanikule selgitustööd.

Harjumaa

14. juulil kell 19.44 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Jüri alevikus Aruküla teel põleb elektriauto. Põlengus sai kergelt kannatada ka elektriautode laadija. Auto oli süttimise hetkel laadijas, kuid päästjate kohale jõudmise ajaks oli juhe laadimispistiku juures maas. Päästjad kustutasid põlengu ja teisaldasid auto spetsiaalse konteineriga päästekomando territooriumile.

16. juulil kell 20.12 kutsuti päästjad Kuusalu valda Rummu külla, kus põles 0.8 hektarit metsamaastikku. Kustutamist alustati ATV-ga, hiljem lisandus kaks paakautot. Kell 03.03 järelkustutustööd veel käisid ning sündmus ei ole veel lõppenud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

14. juulil kella 16.46 ajal süttis Tartus Timuti tänaval hooletusest keevitustöödel auto. Tööline summutas leegid enne päästjaid käsikustutiga.

15. juulil kell 23.08 teatati, et Tartus Eedeni kaubanduskeskuse parklas on suitsulõhn. Päästjad leidsid suitsu täis auto, mille aku peal oli kärsanud juhe. Kohale tulnud autoomanik avas uksed, akuklemmid ühendati lahti ja põlengkoht kasteti tuleohutuse tagamiseks veega üle.

16. juulil kella 4.06 ajal põles Tartus Uppsala tn prügikast. Elanik kustutas põlengu käsikustutiga, kuid prügikast hävis tulekahjus. Päästjad kontrollisid teiste lähedal asuvate prügikastide tuleohutust

Kell 5.27 käisid päästjad Tartus Lossi tänaval kustutamas leekides prügikasti. Ühtlasi takistati tule levik teistele lähedal olevatele prügikastidele ja majale.

Põlvamaa

16. juulil kella 14.04 ajal põles Räpina vallas Rahumäe külas tühjalt seisva lauda lagi ja sellel olev hein. Põlenguala ulatus umbes kolmele ruutmeetrile. Tulekahju kustutati ja levida see ei jõudnud. Päästetöö juhi hinnangul võis hein süttida klaasikillust, millele paistis peale ere päike.

Valgamaa

15. juulil kell 11.15 käisid päästjad Valga vallas Iigaste külas varem põlengud turbapinnase
järelkustutustöödel. Ka õhtul tuli päästjatel samas piirkonnas käia kustutamas raskesti ligipääsetavates kohtades suitsema hakanud tulekoldeid.

Viljandimaa

15. juulil kell 10.21 teatati, et Viljandi vallas Turva külas süttis elumaja. Enne päästjate saabumist olid kaks majas olnud vanemat meest ise välja saanud. Leegid ulatusid hoonest välja. Kustutustööd lõpetati kell 13.21. Maja muutus tulekahju tagajärjel kasutuskõlbmatuks. Esialgu seostatakse põlengu süttimist elektririkkega.

Kell 12.42 käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Võivaku külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid ühel kannatanul avariilisest sõidukist välja saada. Hiljem eemaldati teelt purunenud detailid. Kiirabi kontrollis kannatanu tervist kohapeal.

Kell 14.10 käisid päästjad Viljandi vallas Taari külas kustutamas lagunenud ja kokku kukkunud kuuri jäänuseid, mis olid süttinud.

16. juulil kell 8.34 teatati, et Mulgi vallas Ärikülas suitseb turbatootmisalal turbaaun (10x40 meetrit). Päästjate saabudes tossas kogu aun ja selle ümbrus. Päästjad avastasid aunast umbes 30 meetri kaugusel ilmselt tuules lennanud sädemetest süttinud umbes paarikümne ruutmeetri suuruse teisegi põlenguala, mis ATV abil kiiresti kustutati. Ettevõtte kopa abil tõsteti aun laiali ning tulekahju kustutati lõplikult kell 11.49.

Võrumaa

16. juulil kell 13.26 põles Võrus Luha tn piirkonnas hektarilisel alal pinnas, mille päästjad kustutasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. juulil kell 21.40 teatati Häirekeskusele leekidest kortermaja aknast Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Ridaküla tänaval. Päästjate saabumisel oli näha aknast musta suitsu. Korterisse sisenedes oli elanik ukse juures ja ta toodi korterist välja. Kiirabi viis kannatanu tervisekontrolliks haiglasse. Põleng toimus elutoas, põlesid tugitool, televiisor ja toas olnud prügi. Kannatanu sõnul sai põleng alguse elektripliidist ning ta püüdis ise põlengut ka kustutada. Korteris puudus suitsuandur.

15. juulil kell 12.22 teatati töötavast suitsuandurist ja suitsu lõhnast Narva linnas Rahu tänava kortermajas. Andur oli tööle hakanud toidukõrbemise tõttu, põlenguohtu ei olnud. Päästjad viisid läbi kodunõustamise.

15. juulil kell 14.15 leidsid päästjad ennetustöö käigus Jõhvi linnas Puru teel parklas sõiduauto alt 10 liitrit maha voolanud diislikütust. Mahavoolanud kütus kaeti absorbendiga ja korjati kokku.

15. juulil kell 18.56 anti teada, et joobes isikud on läinud kummipaadiga Sillamäe linnas Sõtke paisjärvele. Päästjate märguande peale tulid mehed kaldale ja lubasid sel päeval järvele rohkem mitte minna.

16. juulil kell 9.38 sõitsid päästjad Toila alevikku Mere puisteele, kus eemaldasid ohtlikult kõnnitee kohal rippuva oksa.

16. juulil kell 11.53 teatati Lüganuse vallas Kiviõli linnas hoone varikatuse alt tulevast suitsust. Turbamullaga lillepott oli alla kukkunud ning tossama läinud. Päästjad kustutasid põlengu ämbritäie veega.

16. juulil kell 12.30 teatati gaasi lõhnast korteris Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Katse tänaval. Lekkis gaasipliit. Päästjad eemaldasid lekke, tuulutasid ruumid ja nõustasid elanikku.

16. juulil kell 12.30 anti teada turbasel pinnasel väikesest lõkkest Toila vallas Konju külas raudtee ääres. Päästjad leidis kohapeal kokku 3 tulekollet. Põlengutele pandi piir kella 16.26ks. Ala kontrolliti ka täna hommikul ning leiti üks põlengukoht, mis kustutati. Päästjad leidsid põlengualalt maas värsked sõiduki jäljed.

16. juulil kell 16.09 käisid päästjad Jõhvi vallas Kose külas eemaldamas teele langenud kolme puud.

16. juulil kell 16.42 teatati suitsust Narva-Jõesuu linnas Perjatsi külas. Turbasel alal suitses kokku ligi 100 ruutmeetri ulatuses metsaalune ja praht. Põleng likvideeriti kella 20.56ks ning ala kontrolliti täna üle, põlenguid ei tuvastatud.

Lääne-Virumaa

14. juulil kell 22.34 anti teada põlengust Tapa linnas Ülesõidu tänava kortermajas. Päästjate saabumise ajaks oli põleng kodus olnud alaealiste laste poolt kustutatud. Põlema oli läinud ahju ees olnud puitbrikett, mis oli süttinud vanniahju süütamisel. Korteris puudus suitsuandur. Päästjad andsid üle suitsuanduri, mida omanik lubas paigaldada.

16. juulil kell 3.20 teatati Häirekeskusesse Tapa vallas Tamsalu linnas põlema läinud aiamajast. Omanikud alustasid ise kustutamisega. Päästjate kohale jõudmise ajaks oli 20-ruutmeetrise aiamaja põleng suudetud kustutada. Päästjad kontrollisid aiamaja üle ja põlenguohtu enam ei olnud. Põlengu põhjus on uurimisel.

16. juulil kell 9.55 sõitsid päästjad Tapa linna Valve tänavale, kus oli kärssama käinud elektripliidi juhe. Päästjate kohale jõudmise ajal ohtu enam ei olnud, kuid leiti, et juhtmestik võib olla valesti paigaldatud. Päästjad keelasid pliidi kasutamise seni, kuni elektrik on selle üle vaadanud.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 10 väljakutset, mille käigus leiti 92 lõhkekeha, mis kahjutuks tehti. Kolm väljakutset oli Lääne-Virumaale, nende käigus leiti 2 lõhkekeha ja lõhkematerjali.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

15. juulil kella 00.29 ajal voolas rikki läinud autost Haapsalus Karja tn teele paar liitrit õli. Päästjad katsid õli absorbendiga ja pühiksid reostuse kokku. Auto oli selleks ajaks puksiiriga teisaldatud.

15. juulil kell 13.29 käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Spithami külas kustutamas metsas paariruutmeetrisel alal põlevat metsaalust pinnast.

17. juulil kell 9.03 teatati, et Haapsalus Laskuri tänaval lekkis auto kütusevooliku purunemisel teele paarkümmend liitrit kütust. Päästjad katsid teele sattunud õli absorbentainega ja aitasid auto parklasse teisaldada. Enamus kütusest saadi paagist kätte ja paagialune kaeti absorbendiga. Omanik jäi puksiiri ootama.

Pärnumaa

14. juulil kell 20.14 teatati, et Pärnu bussijaamas lekib liinibussi paagist kütust. Päästjad piirasid välja voolanud kütuse absorbentaine vallitusega, et kütus kanalisatsiooni ei voolaks. Maha voolas kokku ligi 500 liitrit kütust, mis pumbati võimaluste piires mahutitesse ümber. Päästetööd lõpetati kell 22.04. Kokku kogutud umbes 400 liitri kütuse ja kütusega segunenud absorbentaine utiliseerimine jäi bussijaama esindajate korraldada.

15. juulil kell 20.10 teatati, et Pärnus Suur-Sepa tänaval puges rebane maja sahvrisse. Päästjad püüdsid looma kinni ja toimetasid loodusesse.

Raplamaa

14. juulil kell 13.40 käisid päästjad Kohila vallas Lohu külas raudtee ülesõidukohal rongi ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid avariilise auto tuleohutuse ja andsid kannatanutele kiirabi tulekuni esmaabi. Õnnetuses hukkus 4aastane laps. Ühe autos olnud kannatanu viis kiirabi haiglasse. Rong pääses pärast politsei toiminguid liikuma.

14. juulil kella 18.51 ajal põlesid Kehtna vallas Ellamaa külas kolm puud ja 25 ruutmeetrit pinnast, mille päästjad kustutasid. Lähemal uurimisel selgus, et üks puu oli saanud välgutabamuse, millest põleng tõenäoliselt süttis.

Saaremaa

14. juulil kella 16.43 ajal süttis Saaremaa vallas Saaremetsa külas Lastekodu tänaval elumajas pesumasin. Katki sulanud veevoolikust välja pritsinud vesi kustutas põlengu ära. Päästjad keerasid vee kinni ja tuulutasid ruumid. Vannitoa ja koridori seinad ning lagi said tahmakahjustusi.

16. juulil käisid päästjad Oitme külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Hiiumaa

16. juulil kella 13.14 ajal käisid päästjad Kukka külas eemaldamas teelt murdunud ja sõidusuunad sulgenud puud.