Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. juuli 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

17. juulil kell 8.15 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinnas Randla tänaval kukkus suurem puuoks puu all viibiva naise peale. Päästjad aitasid kiirabi kannatanu tõstmisel, saagisid puu tükkideks ja eemaldasid teelt.

Harjumaa

17. juulil kell 14.54 sai häirekeskus teate, et Kuusalu vallas Hara külas põleb elektrikilp. Päästjad avasid elektrikilbi ja alustasid põlengu kustutamist tulekustutiga. Kuna elektrikilp oli pinge all, pidid päästjad ootama, kuni elektrikud alajaamast voolu välja võtavad ning kustutasid seejärel kilbi lõplikult.

18. juulil kell 00.57 sai häirekeskus teate, et Harku vallas Vääna-Jõesuu külas põleb mahajäetud maja. Tulekahju lokaliseeriti kell 02.03. Seejärel võtsid päästjad maja voodrilaudu ja katust lahti, et leida veel põlengupesasid. Sündmus lõpetati kell 03.09.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

17. juulil kella 12.26 ajal süttis Jõgeva vallas Viruvere külas vineeritootmise ettevõtte tootmisruumis sae äratõmbesüsteemis tulekahju. Päästjate saabumise ajaks olid töölised filtrid osaliselt avanud ja selgus, et äratõmbekambris oli süttinud saepuru. Tulekahju kustutati sisevesiku voolikuga. Ära hoiti tule levik filtritesse ja saepuruhoidlasse.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. juulil kell 16.10 anti teada maastikupõlengust Narva-Jõesuu linnas Perjatsi külas. Päästjatel tuli kustutada 50 ruutmeetril põlenud kulu.

18. juulil kell 4.47 helistati Häirekeskusesse ja teatati suitsu täis toast Narva linnas Vestervalli tänava majas. Ema oli lapsega õue läinud ja toidu pliidile jätnud. Päästjate saabumise ajaks oli toit pliidilt ära võetud ja tuulutati tube. Päästjad kontrollisid ruumid üle ja põlenguohtu enam ei olnud. Ema ja lapse tervist kontrollis kiirabi.

18. juulil kell 7.53 käisid päästjad Toila vallas Täkumetsa külas eemaldamas maantee kohal ohtlikult rippuvat puuoksa.

Lääne-Virumaa

17. juulil kell 18.02 teatati suitsust mahajäetud majas Tapa vallas Lehtse alevikus Raba tänaval. Teataja märkas maja juurest ära jooksmas kaheksat last. Vanas kivihoones oli põrandale tehtud lõke, mille päästjad kustutasid. Päästjatel on tulnud varemgi käia samas hoones kustutamas majja tehtud lõkkeid.

17. juulil kell 18.05 anti teada Rakvere linnas Lina tänaval keldri trepist alla kukkunud eakast naisest. Päästjad tõid naise keldrist välja ja andsid üle kiirabile.

17. juulil 19.31 sõitsid päästjad Rakvere linnas Karja tänavale, kus ehitustööde käigus oli hakanud seina ja katuse vahelt suitsu tulema. Päästjate saabumise ajaks oli põlenguoht teatajate poolt likvideeritud. Päästjad kontrollisid maja termokaameraga üle, tulekoldeid ei avastatud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

17. juulil kell 16.30 käisid päästjad Järva vallas Vaali külas eemaldamas teelt murdunud puud.

17. juulil kell 18.06 teatati, et Türil Vanemuise tn ei saada kortermaja elanikuga ühendust, kuigi tema korteris on kuulda telefonihelinat. Päästjad sisenesid rõdu kaudu ja leidsid kodus kukkunud vanema naise. Uks avati seestpoolt ja kiirabimeedikud pääsesid patsiendi juurde, kes lahasesse pandi ja haiglasse viidi.

Pärnumaa

17. juulil kella 16.33 ajal hakkas Lääneranna vallas Koonga külas pidurite kinnikiilumise tõttu suitsema kombain. Päästjate saabumise ajaks oli tööline põlengu käsikustutiga kustutanud.

Hiiumaa

17. juulil kella 9.26 ajal süttis Orjaku sadamas elektrikapp. Päästjad ootasid ära elektrikud, kes kapi avasid ja elektriohutuse tagasid. Seejärel kustutati põleng süsihappegaasikustutiga.

Kella 20.40 ajal põles Suuresadama külas saunas ahju ja korstna ümbrus. Elanikud kustutasid käsikustutiga suurema osa põlengust enne päästjate saabumist.