Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. juuli 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

19. juulil kell 17.30 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas on puu murdunud majade vahelisele teele. Päästjad lõikasid mootorsaega puu tükkideks ning tõstsid haljasalale.

20. juulil kell 7.21 sai häirekeskus teate, et Kesklinna linnaosas Narva maanteel on ladu suitsu täis. Päästjad tulid kohale ning selgus, et tegemist on külma auru, mitte suitsuga. Kohale kutsuti tehnik.

Harjumaa

19. juulil kell 16.00 anti teada, et Rae vallas Rae külas Tallinna ringteel on maanteele kukkunud kaks plastikust vanni, mis takistavad liiklust. Päästjad tõstesid vannid piirde taha.

19. juulil kell 17.47 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Tallinna-Tartu-Võru–Luhamaa maanteel on toonekurg viga saanud ja ei suuda liikuda. Päästjad viisid linnu komandosse ja andsid ta hiljem üle keskkonnaameti töötajale.

19. juulil kell 21.44 teatati, et Saue vallas Saue linnas põlevad veoauto tagumised pidurid. Päästjad tulid kohale ja kustutasid põlengu. Vigastada keegi ei saanud.

19. juulil kell 23.24 kutsuti päästjad Viimsi valda Leppneeme külla, kus tehti suurt lõket. Lõkkes põletati prügi ja juhtmeid ning lõkke juures kedagi ei viibinud. Päästjad kustutasid lõkke.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

20. juulil kella 6.44 ajal suitses Valga vallas Karula külas alajaam ja selle juures oli süttinud kuluhein. Päästjad kustutasid viieruutmeetrise põlengu, alajaama rikke kõrvaldamiseks tulid kohale elektrikud.

Võrumaa

19. juulil kell 10.04 ja 17.55 käisid päästjad Setomaa vallas Papiristi külas kustutamas varem põlenud lauda vahelael uuesti suitsema hakanud turvast.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. juulil kell 9.45 kutsuti päästjad Alutaguse valda Kauksi külla, kus maanteel oli lõhkenud veoauto rehv, mis omakorda oli lõhkunud ära õlipaagi. Ligi 60 liitrit õli oli valgunud mõlemale sõidusuunale. Päästjad katsid õlireostuse 600 liitri saepuruga ja pühkisid selle kokku. Teehooldajat teavitati libedast teest ja reostusest.

19. juulil kell 16.42 tuli ATS häire väljakutse Narva linna Kreenholmi tänava ühiselamusse. Andur oli tööle hakanud pliidi peale kukkunud liha kärssamise tõttu. Põlenguohtu ei olnud, toad tuulutati. Päästjad tegid elanikule selgitustööd.

19. juulil kell 19.06 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Kalevi tänavale, kus kaks tüdrukut olid lifti kinni jäänud ja hooldusfirma numbrile helistades keegi ei vastanud. Päästjad avasid lifti uksed ja tüdrukud pääsesid välja.

Lääne-Virumaa

19. juulil kell 12.17 said päästja väljakutse Tapa linna Tehnika tänavale, kus oli toimunud avarii kahe sõiduauto vahel. Päästjad katsid õlilekke absorbendiga ja puhastasid tee.

19. juulil kell 14.04 vajati päästjaid appi Haljala vallas Kandle külas. Teataja sõnul oli kurepoeg oma pesas nööri külge kinni jäänud ning ei olnud saanud juba mitu päeva lendu tõusta. Kurepoja päästmiseks saadeti kohale korviga redelauto. Päästjatel õnnestus toonekurg köidikust vabastada.

19. juulil kell 15.46 teatati Kadrina vallas Arbavere külas elektriposti otsas põlevast transformaatorist. Päästjate kohale saabumise ajaks oli põleng kustunud ja ohtu enam ei olnud. Sündmusest anti teada elektrikutele.

20. juunil kell 00.04 anti teada lõkkest ja kostuvatest paukudest Rakvere vallas Kohala külas. Ühe külje pealt põles ligi 3-meetrise läbimõõduga saepuru- ja muu peene ehitusprahi hunnik ning kedagi juures ei olnud. Päästjad kustutasid põlengu.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

19. juulil kell 11.28 käisid päästjad Märjamaa vallas Pajaka külas Vardi-Nurme maantee 4. kilomeetril matkaautoga juhtunud liiklusavariil. Päästjad aitasid autost kätte saada ühe viga saanud inimese, kes anti kiirabi hoole alla. Kokku oli autos kuus täiskasvanut ja üks laps. Kiirabi toimetas haiglasse kaks inimest, ülejäänutele anti esmaabi kohapeal. Päästjad tagasid ühtlasi tule- ja liiklusohutuse.

Hiiumaa

19. juulil kell 15.44 käisid päästjad Kidaste külas Ristimäe parklas kolme autoga juhtunud liiklusavariil, kus katsid välja voolanud vedelikud absorbentainega ja pühkisid kokku. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.