Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. juuli 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

20.07 kell 19.20 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinnas Liinivahe tänaval põleb lahtise leegiga mahajäetud puitmaja. Teataja sõnul jooksid maja juurest ära lapsed. Põlengu suits oli suur ja liikus elumajade poole. Päästjad palusid sotsiaalmeedia kaudu kohalikel elanikel aknad kinni hoida. Päästjad kontrollisid maja seest ja inimesi ei leidnud. Tulekahju arenes kiiresti ning maja vahelagi ja katus kukkusid sisse, mis muutis tulekahju kustutamise raskemaks ning päästjatele ohtlikumaks. Kohale kutsuti rasketehnika, millega lammutati põlenud osa täielikult maha. Kell 00.07 pandi tulekahjule piir, kustutustööd lõppesid järgmisel päeval kell 6.14. Põlengut kustutasid Kesklinna, Kopli, Lilleküla, Nõmme ja Pirita kutselised päästemeeskonnad.

21.07 kell 7.46 kutsuti päästjad Põhja-Tallinna, kus märgati tänaval liikumas ilvest. Loom oli istunud Kopli 16 ja Kopli 18 majade vahel ning siis ära jooksnud. Tegu võib olla noore ilvesega, kes on linna eksinud, ehmununa on ta hetkel peitu läinud, kuid võib pimeda saabudes taas liikuma hakata. Palume Põhja-Tallinna elanikel olla tähelepanelikud, looma märgates talle mitte ligineda ning anda loomast kohe teada, helistades 112.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

20. juulil kell 14.55 teatati, et Põltsamaa vallas Pauastveres lõi äike majja. Päästjate saabudes oli hoone ja pööning suitsu täis. Päästjad leidsid, et ilmselt oli äike löönud aknapleki alla maja soojustusse. Veel selgus, et äikselöögi tõttu oli paigast nihkunud välisseina palk ja pesadest välja kukkunud ripplae valgustid. Kahjustada olid saanud elektripistikud, -lülitid, -juhtmestik ja erinevad elektriseadmed ning elektroonika, mille hulgas televiisor, arvuti, muusikakeskus. Majas oli olnud äikselöögi ajal noormees, kellel olid paugu tõttu kõrvad kukku läinud, ta oli kaotanud osa kuulmisest ja kurtis pearinglust. Tema tervise kontrollimiseks tuli kohale kiirabi. Päästjad veendusid hoone tuleohutuses.

Põlvamaa

20. juulil kella 21.46 ajal käisid päästjad Kanepi vallas Krüüdneri külas kustutamas metsa järelevalveta põlema jäetud nelja lõket. Päästjad hoiatavad, et lõkke süütaja kohustus on tagada, et tuli ümbrusele ei leviks ning selleks tuleb lõket valvata. Tuleohutusnõuete rikkujaid võivad päästeameti inspektorid või meeskonnavanemad karistada rahalise trahviga.

Tartumaa

20. juulil kella 13.42 ajal süttis Peipsiääre vallas Papiaru külas garaaži elektrikilp, mis pulberkustutiga kustutati.

Kella 16.52 ajal kärssasid Elvas Pikal tänaval elumajas elektrijuhtmed. Päästjad kontrollisid hoone tuleohutust ja keelasid elektri sisselülitamise kuni elektrikud on süsteemi üle kontrollinud.

Viljandimaa

20. juulil kella 23.01 ajal avastasid juhuslikud möödujad Põhja-Sakala vallas Kõo külas tulekahju. Eramaja tulekahju avastas naine, kellele oli helistanud tema vend, et külas on kuulda suitsuanduri häiret. Naine aitas maja ukse juurest välja 100-aastase naise ja aitas majas koridori ka tema 76-aastase tütre. Talle tuli appi tema vend. Pääste suitsusukeldujad leidsid pärast otsimist 76-aastase liikumisraskustega tütre suitsu seest üles ja tõid temagi välja värske õhu kätte. Kannatanu kaeti tekiga. Majas põles elektripliidile kukkunud jope. Pliit lülitati välja ja jope toodi õue. Vanadaamide tervist kontrollis kiirabi kohapeal. Päästjad tuulutasid ruumid, ohu käest päästetud naised aidati tuppa tagasi ning nad jäid omaste hoole alla.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. juulil kell 15.14 anti häirekeskusele teada suitsust rõdul Sillamäe linnas Viru puiestee 9-korruselises majas. Päästjate saabumisel oli korteriuks avatud ning suitsu lõhna peale reageerinud naaber püüdis kustutada diivani põlengut ämbri veega ning omanikku üles äratada. Diivanil magas põlengu ajal sügavate joobe tunnustega mees. Päästjate hinnangul võis põleng saada alguse hooletust suitsetamisest voodis. Kiirabi töötajad kontrollisid mehe tervist, hospitaliseerimist ta ei vajanud.

Kell 13.14 sõitsid päästjad Narva linnas P. Kerese tänavale, kus mees oli kukkunud õnnetult pesumasina ja vanni vahele ega saanud sealt püsti. Päästjad tulid mehele appi, tõstsid ta üles ja viisid voodi peale.

Kell 9.29 teatati töötavast vingugaasiandurist Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Toome puiestee kortermajas. Päästjad kontrollisid gaasiseadet ja leket ei tuvastanud. Anduri piiksumise põhjuseks oli hoopis tühjenenud patarei. Päästjad panid seadmesse uue patarei. Päästjad tuletavad meelde, et suitsu- ja vingugaasiandurite korrasolekut tuleb vähemalt kord kuus kontrollida. Õnnetusest suudab märku anda üksnes töökorras andur.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

20. juulil kella 17.22 ajal põles Ülendi külas 200 ruutmeetrit männimetsaalust pinnast. Päästjad piirasid tule leviku kululuudadega materdades ja paari kustutiga. Põleng kustutati lõplikult kuue tonni veega. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse laste tikkudega mängimisest, kellega sündmuskohal tõsiselt vesteldi.