Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-24. juuli 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

21.07 kell 15.40 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel Pae tänaval ühes kortermaja trepikojas ja keldris on juba ammu tunda gaasi lõhna. Päästjad tulid kohale ning leidsid keldri ühest boksist 60 liitrit bensiini, mille lõhn levis. Päästjad palusid omanikul bensiin keldrist ära viia.

22.07 kell 19.02 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel Vormsi tänaval põleb maa-alune prügikast. Päästjad kustutasid põlengu pooleteise tonni veega.

23.07 kell 18.42 kutsuti päästjad Lasnamäele Vesse tänavale, kus põles rehviladu. Oli kuulda ka plahvatusi. Inimesi sees polnud. Päästjad kontrollisid hoonet ning leidsid tulekolde - põles sõiduauto. Auto põleng kustutati, hoone sai suitsukahjustusi. Kella 20.22ks oli tulekahju kustutatud. Sündmuskohal olid Assaku, Ida-Harju, Kesklinna, Lasnamäe ja Lilleküla komando päästjad.

Harjumaa

21.07 kell 17.00 sai häirekeskus teate, et Anija vallas Rookülas on kasepuu all järelevalveta lõke. Oli suur oht, et puu läheb ka põlema. Päästjad kustutasid põlengu. Lõkke tegijat lähedal ei olnud.

22.07 kell 3.29 sai häirekeskus teate, et Lääne-Harju vallas Paldiski linnas Sadama tänaval põleb lahtise leegiga 40 ruutmeetril prügihunnik. Põles ehituspraht. Päästjad kustutasid tulekahju 10 tonni veega.

23.07 kell 6.17 sai häirekeskus teate, et Kuusalu vallas Kotka külas põleb lahtise leegiga traktori kabiin. Päästjad kustutasid põlengu. Esialgne arvatav tulekahju tekkepõhjus on elektrisüsteemi rikke.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. juulil kell 16.26 käisid päästjad Lüganuse vallas Kiviõli linnas Keskpuiesteel kustutamas mahajäetud majas teisel korrusel põlenud lõket.

Kell 16.18 helistati häirekeskusesse ja anti teada, et Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Metsapargi tänaval on mees süüdanud oma korteri. Päästjad sisenesid suitsu täis korterisse ja kustutasid kaks tulekollet. Põlengus keegi inimestest kannatada ei saanud ning põleng jõuti kustutada nii, et väga suurt põlengukahju korteris ei tekkinud. Päästjad tuulutasid korteri. Põlengut põhjustanud isikuga tegeles edasi politsei.

Kell 11.26 teatati metsapõlengust Narva linnas Hommiku tänaval. Teataja nägi leeki ja suitsu. Päästjad leidsid metsast väikese tulekolde, mille kustutasid.

Kell 6.40 teatati häirekeskusele Narva linnas Kulgu sadamas ujuma läinud joobetunnustega mehest, kes võib abi vajada. Ujuja keeldus talle hansalauaga appi tulnud päästja abist ja ujus ise kaldale. Noorele ujujale tehti selgitustööd.

21. juulil kell 22.38 kutsuti päästjad Lüganuse vallas Kiviõli linna Vabaduse puiestee tanklasse, kus autost oli välja voolanud kütust. Päästjad aitasid tankla töötajal 60 ruutmeetril olnud kütusele absorbenti peale panna. Reostuse koristamisega tegelesid edasi tankla töötajad.

Kell 15.39 käisid päästjad Narva linnas Elektrijaama teel võsa sees kustutamas põlema pandud okste ja ehitusprahi hunnikut. Lõkke läheduses olid ka vanad autorehvid. Põletajale tehti selgitustööd, et lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu ning pappi ja paberit. Mööblit, immutatud või värvitud puitu, rehve, kaableid, plastikut, riideid ja ehitusjäätmeid ei tohi lõkkesse visata, kuna nende põletamise korral on tegemist otsese looduse ja inimeste mürgitamisega. Lisaks ei tohi lõket kunagi jätta järelevalveta ning enne lõkkekohast lahkumist tuleb veenduda, et see on täielikult kustunud.

Lääne-Virumaa

21. juulil kell 17.09 ja 17.47 teatati häirekeskusele angaarist tulevast suitsust Rakvere vallas Veltsi külas. Suits osutus siiski putukatõrje vahendiks, tuleohtu ei olnud.

Kell 15.15 anti häirekeskusele teada, et Kadrina vallas Leikude külas oli haagisega traktori ümber läinud. Haagises olnud taimekaitse lahus oli voolanud suures koguses välja. Kuna aine võis olla hingamisteedele ohtlik, kandsid päästjad hingamisaparaate. Lahus oli valgunud kruusasesse pinnasesse ja selle kokku korjamine ei olnud võimalik.

21. juulil kell 19.06 sai häirekeskus teate Tapa linnas Päikese tänaval eramajas põlevast voodist. Päästjate saabumise ajaks oli kahekordsest puitmajast leek väljas, töötas suitsuandur. Hoonest õnnestus inimesel väljuda ja keegi kannatada ei saanud. Päästjad kustutasid põlengu ja teisele korrusele põleng ei levinud. Kustutustöödeks avati maja fassaadi, et leida tulekoldeid. Päästetööd lõppesid kell 00.38. Põlengu põhjuseid uuritakse. Kustutustöödel osalesid Tapa, Rakvere ja Aravete päästjad.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 9 väljakutset, mille käigus leiti ja tehti kahjutuks 16 lõhkekeha ning 2 sütikut.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

22. juulil kella 14.34 ajal süttis Jõgeva vallas Härjanurme külas koristatud kõrrepõld. Põleng levis ligi 10 hektarile. Mullaharimise riistadega traktor piiras põlenguala selle perimeetril. Päästjad kustutasid tulekahju kell 16.14.

Kell 21.31 teatati häirekeskusele Mustvee vallas Omedu külas sõiduauto ja põdraga juhtunud raskest liiklusavariist. Põder hukkus kokkupõrkes. Autos olnud kahest inimesest sai üks, naisterahvas, tõsiselt viga. Naine aidati sõidukist välja ja anti üle kiirabi hoole alla. Päästjad likvideerisid süttimisohu ja eemaldasid teelt purunenud detailid. Põdra jäänustega tegelesid kohalikud jahimehed.

Põlvamaa

22. juulil kell 22.56 käisid päästjad Kanepi vallas Pikajärve külas kustutamas põlevat vana tühjalt seisvat maja. Hoone katus hävis tulekahjus täielikult.

Tartumaa

21. juuli kell 17.36 käisid päästjad Kambja vallas Reola külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu, katsid reostunud vedelikud absorbentainega ja aitasid avariilised sõidukid teelt eemaldada. Inimesed tõsisemalt viga ei saanud.

23. juuli kell 17.45 teatati, et Elvas Verevi järvel jäid kaks poissi vesirattaga kõrkjatesse kinni ja ei pääse enam kaldale. Päästjad aitasid hädalised vesirattaga koos kaldale ning nad toimetati koju. Kahjuks puudusid hätta jäänud poistel lõbusõidu ajal päästevestid. Päästjad selgitasid vanematele, et päästevest on ohutu veesõidu tagamiseks kohustuslik. Korralikult selga kinnitatud päästevesti puudumine võib veeõnnetusel maksta elu.

Valgamaa

22. juulil kell 17.23 teatati, et Valga vallas Kaagjärve külas süttis traktori haagisel heinakoorem. Päästjate saabudes oli traktorijuht suutnud kaks põlevat heinapalli koormast maha lükata. Tulekahju kustutati veejoaga.

Kell 21.21 teatati häirekeskusele, et Tõrvas Ehitaja tn kortermajas on kuulda appikarjeid. Päästjad leidsid korteri, kust oli kuulda olnud appihüüdeid. Nad sisenesid korterisse jõuga ja leidsid hätta sattunud vanema naise, kes oli vanni läinud, kuid ei saanud sealt enam iseseisvalt välja. Naine oli vannis juba mitmeid tunde abi oodanud. 77aastane naine aidati välja, tema tervist kontrollis kiirabi.

Viljandimaa

22. juulil kell 14.35 käisid päästjad Viljandis Metsakalmistul kustutamas süttinud männipuud.

Kell 15.30 käisid päästjad Mustla alevikus Posti tänaval likvideerimas sõiduauto rikke tõttu teele sattunud väikest õlireostust.

Võrumaa

21. juulil kell 14.55 käisid päästjad Antsla vallas Vaabina külas kustutamas prügilõket, kus põlesid kaltsud ja olmejäätmed. Päästjad hoiatavad, et lõkkes tohib põletada ainult puhast värvimata ja immutamata puitu ning loodusjäätmeid.

22. juulil kell 3.05 käisid päästjad Võru vallas Külaoru külas ühe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja andsid autost välja lennanud inimesele kiirabi tulekuni esmaabi.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

22. juulil kell 19.06 teatati, et Haapsalus Mäekülas Puraviku teel süttis kuur, millest ulatuvad leegid ja kuumus ohustavad lähedal asuvat elumaja. Päästjad piirasid tule leviku elumajale ning kustutasid kuuri kell 20.34. Enne päästjaid aiavoolikuga põlengut kustutanud naine sai kergeid põletushaavu ning talle andis kiirabi kohapeal esmaabi.

Pärnumaa

23. juulil kella 10.34 ajal süttis Pärnus Pikk tn bussijaama R-kioskis külmkapi pistik ja selle juhtmestik. Töötajad kustutasid käsikustutiga põlengu ise, päästjad ventileerisid ruumid. Hoone haldaja esindajale anti juhis kutsuda elektrik ning enne pistikut mitte kasutada.

Raplamaa

21. juulil kell 11.42 teatati, et Kehtna vallas Käbikülas on teraviljakuivatis kuumenenud vili ja tekkinud süttimisoht. Vili lasti punkrist välja ning sellest leitud söestunud tükid kasteti veega üle.

24. juulil kell 8.12 teatati kahe sõiduautoga juhtunud liiklusõnnetusest Märjamaa vallas Orgita külas. Päästjad andsid kannatanutele kiirabi tulekuni esmaabi ja kõrvaldasid autode süttimisohu. Kiirabi viis kaks tõsisemalt viga saanud kannatanut haiglasse. Hiljem aidati maantee autodest vabastada ja pühiti kokku purunenud detailid ja klaasikillud.

Saaremaa

21. juulil kella 13.09 ajal põles Tõrise külas põllul heinaruloon, mille päästjad kustutasid. Tõenäoliselt oli ruloon süttinud isekuumenemisest, sest kokku oli pressitud korralikult kuivamata hein.

Kell 14.54 teatati, et Muhu vallas Linnuse külas juhtus mootorratturiga liiklusõnnetus, kes sõitis vastu väinatammi piiret ja sattus üle piirde madalasse vette. Päästjad tõid ratturi kanderaamiga kaldale, kuid kahjuks mees suri. Surma täpset põhjust selgitab politsei.

22. juuli kella 19.01 ajal sattus Kuivastu sadamas jahi tankimisel põranda alla kütus. Kütus saadi põranda alt välja pumbata ning selle jäägid kaeti absorbendiga. Leke tekkis paagi ühe korgi lahti unustamise tõttu. Merre kütust ei sattunud.