Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 24.-25 juuli 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

24.07 kell 20.21 kutsuti päästjad Nõmme linnaossa Tiigi tänavale, kus maja lähedal tehti leket, mis ei vastanud tuleohutusnõuetele. Päästjad palusid lõke kustutada ning tegid selgitustööd.

Harjumaa

25.07 kell 1.47 sai häirekeskus teate, et Kose vallas Ravila alevikus põleb ühekorruseline aiamaja. Päästjate saabumise ajaks oli pool kuurist juba hävinenud. Tulekahju sai alguse hoone sellest küljest, kus ladustati küttepuid. Kella 2.56ks oli tulekahju kustutatud.

25.07 kell 5.50 sai häirekeskus teate, et Anija vallas Kehra linnas põleb elumaja. Majaelanik oli majast väljunud, kuid läinud hoonesse sisse tagasi. Päästjate saabumise ajal kustutasid naabrid juba põlengut ja naine oli majast väljunud. Maja oli suitsu täis, põlesid aknalaud ja puitsein. Kell 6.06 põleng lokaliseeriti. Majas ei olnud suitsuandur töökorras. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

24. juulil kell 18.29 teatati mahajäetud hoone põlengust Lüganuse vallas Kiviõli linnas Keskpuiesteel. Pealtnägijate sõnul väljus enne põlengut hoonest üks poiss. Päästjate saabumise ajal põles 4-korruselise maja 3. korruse korter lahtise leegiga ja leegid levisid katuseräästasse. Inimesi hoones ei olnud. Põleng kustutati kella 19.50ks. Kustutustöödel osalesid Kiviõli, Jõhvi ja Kohtla-Järve päästemeeskonnad.


Kell 18.29 käisid päästjad Narva linnas Pimeaia tänaval bastionite juures kustutamas seest põlevat tammepuud.

Lääne-Virumaa

24. juulil kell 20.23 vajas päästjate abi Rakvere linnas Võidu tänava kortermajas oma kodus kukkunud eakas naine. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja kiirabi viis naise haiglasse.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

24. juulil kell 18.30 käisid päästjad Luunja vallas Kabina külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse ja vabastasid tee liikluseks. Kiirabi viis ühe viga saanud inimese haiglasse.

Kell 18.30 teatati, et Tartus Anne tänaval on kortermajas madu, kes puges seina sisse peitu. Päästjad eemaldasid mao kättesaamiseks seinast kivi ning võtsid ta tangidega välja. Madu viidi loodusesse.

Võrumaa

25. juulil kella 00.27 ajal avastasid päästjad Võrus Luha tn turbapinnase põlengu. Päästjad olid ka varem samas piirkonnas turbapõlenguid kustutamas käinud. Põlenguala kontrollimine jäeti hommikuks.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

24. juulil kell 17.57 käisid päästjad Põhja-Pärnumaa vallas Vihtra külas kustutamas 10 ruutmeetrist turbapinnase põlengut, mis oli süttinud sinna varem tehtud lõkkest. Päästjad hoiatavad, et turbapinnasele lõket teha ei tohi. Pinnas süttib ning tuli läheb sügavale selle sisse, kus teda kustutada on keeruline ja sageli ressursimahukas.