Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-27 juuli 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

26.07 kell 10.38 kutsuti päästjad Nõmme linnaossa Vabaduse puiesteele, kus eakas mees kukkus oma korteris tualeti ja seina vahele ega saanud sealt välja. Päästjad sisenesid korterisse ja aitasid mehe välja. Kiirabi viis kannatanu haiglasse.

26.07 kell 15.15 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel Hooldekodu teel on noormees kukkunud vanalt raudteesillalt alla ja on jalgupidi vees, uppumisohtu polnud. Silla kõrgus oli ligi 10 meetrit ning juurdepääs raskendatud. Päästjad tõid noormehe üles nööripäästevarustust kasutades. Mees anti üle kiirabile.

26.07 kell 19.41 kutsuti päästjad Lasnamäele Ümera tänavale, kus kaks nooremat tüdrukut jalutasid 9-korruselise maja katusel ja tegid pilti. Päästjate kohale saabumise ajaks olid lapsed katuselt lahkunud. Päästjad vestlesid korteriühistu esimehega ja anti soovitus takistada katusele ligipääs.

27.07 kell 7.04 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Harku veepargis läks noor naine treeningu ajal ujuma ja treener ei ole teda näinud juba 15 minutit. Päästjad valmistusid paadi vette laskmiseks ja drooniga otsinguks, kuid siis nähti naist rannast 100 meetri kaugusel ujumas. Naisega oli kõik korras.

Harjumaa

26.07 kell 8.22 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Vatsla külas on noorveis kukkunud vanasse kaevu. Päästjad tõid veise välja kasutades kohalikku traktorit looma välja tõmbamiseks.

26.07 kell 12.23 sai häirekeskus teate, et Jõelähtme vallas Saha külas Oja teel rikutakse grillimisel tuleohutusreegleid. Päästemeeskonna hinnangul asuski grillimisseade hoonetele liiga lähedal. Päästjad palusid grillimine lõpetada ja liigutada seade hoonetest 8 meetrit eemale.

27.07 kell 7.11 sai häirekeskus teate, et Harku vallas Tiskre külas on inimene lifti kinni jäänud. Päästjatel ei õnnestunud esmalt oma liftivõtmega uksi avada. Liftišahti juhtpuldi abil õnnestus päästjatel tuua lift esimesele korrusele ja siis inimene välja aidata.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. juulil kell 20.48 vajas 6 last abi Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Järveküla tee kaubanduskeskuses. Lapsed olid lifti kinni jäänud ja abinumbrile helistades keegi ei vastanud. Hiljem anti teada, et hooldusfirma tehnik saab tulla alles ligi tunni aja pärast. Päästjad avasid lifti uksed ja lapsed pääsesid välja.

Lääne-Virumaa

26. juulil 10.01 sõitsid päästjad Rakvere linnas Võidu tänavale, kus vanametalli vedanud veoauto oli kummuli vajunud. Sündmuskohal likvideerisid päästjad süttimisohu, katsid maha valgunud kütuse absorbendiga ja korjasid reostuse kokku.

Kell 8.33 said päästjad väljakutse Haljala valda Aaspere külla Trahteri tee kortermajja, kus elanik tegi ahju tule, kuid keldrisse tuli suits ja tunda oli vingu lõhna. Teataja avas akna ja hakkas suitsu põhjust uurima. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid, et majas käivad korstnate remonditööd ja vastava ahju korsten oli vihma kaitseks kilega kinni kaetud. Päästjad aitasid ruume tuulutada ja elanikele tehti kodunõustamist. 

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

26. juulil kella 17.15 ajal leiti Tartus Emajõe tn piirkonnas Emajõest uppunud inimene, kelle päästjad kaldale tõid. Juhtumi asjaolusid uurib politsei.

Kella 17.22 ajal põles Tartus Puidu tn mahajäetud laohoone boksis autorehv, mille päästjad kustutasid.

Võrumaa

26. juulil kella 17.27 ajal süttis Antsla vallas Kaika külas laudahoone sein, mille elanik ise kustutas.

Kella 21.22 ajal käisid päästjad Võru vallas Meegomäe külas sõiduauto Žiguliga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu, milleks eemaldasid akult juhtmed. Klaasikillud pühiti tee äärde. Juhti auto lähedusest leida ei õnnestunud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

26. juulil kell 11.00 teatati, et Roosna-Alliku alevikus Ristiku tänaval sulges kaheaastane laps seestpoolt korteriukse ja vanem ei pääse tema juurde. Päästjad sisenesid rõdu kaudu ja avasid ukse seestpoolt. Hea tervise juures olev laps anti üle ema hoole alla.

Kell 22.12 teatati, et Õisu alevikus Retla teel on staadionil vigastatud tiivaga kulliline. Päästjad püüdsid linnu kinni ja võtsid ta spetsialistide saabumiseni komandosse varju alla.

Pärnumaa

26. juulil kell 9.57 teatati, et Pärnus Peetri tn lekib auto paagist kütust. Päästjad piirasid reostusala absorbendiga ja kogusid kütuse mahutisse, mis anti autoomaniku kätte. Rikkis autole kutsuti järgi puksiir.

Hiiumaa

26. juulil kell 11.54 teatati, et Palli külas põleb kopp. Päästjate saabudes oli leekides kopa mootor ja selle all põles välja voolanud kütus ning õli. Tööline oli põlengut summutanud käsikustutiga. Päästjad kustutasid tulekahju kell 12.39. Reostunud ala kaeti absorbentainega, juhtumist teavitati keskkonnaametit. Omaniku ülesandeks jäi võimalikult palju kütust ja õli mahutisse kokku korjata.