Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28 juuli 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

27.07 kell 16.08 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinnas Roo tänava hoovis põletatakse kuivi oksi. Kuna lõkkease oli eelmise päeva vihmast märg, suitses lõke rohkem kui lõkketegijad eeldasid. Suits häiris naabreid. Lõkkeohutus oli tagatud, kuid päästjad palusid rohkem oksi juurde mitte panna.

27.07 kell 21.15 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinnas Roo tänaval kadus noor naine. Koos politseiga tegid päästjad otsingutööd ning mõni aja pärast leiti drooni abiga naine Stroomi rannast.

Harjumaa

27.07 kell 17.25 kutsuti päästjad Saku valda Roobuka külla, kus kiirabiauto oli muru peal kinni jäänud. Tegemist oli väga pehme pinnasega. Päästjatel õnnestus kiirabiauto välja tõmmata.

27.07 kell 18.33 sai häirekeskus teate, et Lääne-Harju vallas Karjaküla alevikus Orava tänaval põletab inimene lõkkes oma vana mööblit. Päästjad palusid lõkke kustutada ja tegid selgitustööd, et lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu ning pappi ja paberit. Mööblit, immutatud või värvitud puitu, rehve, kaableid, plastikut, riideid ja ehitusjäätmeid ei tohi lõkkesse visata, kuna nende põletamise korral on tegemist otsese looduse ja inimeste mürgitamisega.

27.07 kell 21.11 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Laagri alevikus Redise tänaval 4. korruse korteris on tulekahju. Päästjate saabumise ajal oli korteri aknast näha leeki. Korteri elanikul õnnestus majast väljuda, trepikoda oli suitsu täis ja ülemise korruse inimesed ei saanud evakueeruda. Kell 21.28 tulekahju lokaliseeriti. Päästjad tõid redeli abil 5. korruse rõdult inimesed alla, otsisid tulepesi ja tuulutasid ruumid. Kiirabile anti üle 3 kannatanut. Päästetööd lõppesid kell 22.26. Põlengu põhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. juulil kell 1.14 vajati päästjate abi Alutaguse vallas Rannapungerja külas, kus Jõhvi-Tartu maanteel oli teele langenud puu. Kohapeal ootas teel läbipääsu kolm autot, üks autodest oli murdunud puule otsa sõitnud. Päästjad eemaldasid puu ja kontrollisid otsa sõitnud auto üle. Viimane sai sõitu jätkata.

27. juulil kell 21.02 anti teada majast 10 m kaugusel seest põlevast puust Narva-Jõesuu linnas Perjatsi külas. Põlengu puu sees põhjustas omaniku katse hävitada tulega sipelgad. Päästjate saabumise ajal kustutas omanik puutüve põlengut ja puu suitses. Päästjad kustutasid põlengu ja kontrollisid mõõteseadmetega puu üle, põlenguohtu enam ei olnud.

Kell 19.48 teatati Lüganuse vallas Kiviõli linnas Kraavi tänaval lõkkest, mille juures kedagi ei viibinud ja kogu asula oli suitsu täis. Päästjad leidsid maja hoovist metallitünnis põletatavad oksad, kedagi juures ei olnud ja kuna põleng toimus puule liiga lähedal, siis olid puulehed kollaseks tõmbunud. Päästjad kustutasid lõkke ja jahutasid puuoksi veega.

Kell 16.18 leiti Alutaguse vallas Tudulinna külas maamajas lammutustööde käigus vana roostetanud gaasiballoon, millel oli gaasi sees. Kohale tulnud päästjad kontrollisid ballooni ja gaasileket ei olnud. Omanik utiliseerib ise ballooni. Sündmuskohal märkasid päästjad lõket, kus põletati ehitusprahti ja tuleohutusnõuded ei olnud täidetud. Päästjad tegid selgitustööd, et lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu ning pappi ja paberit. Mööblit, immutatud või värvitud puitu, rehve, kaableid, plastikut, riideid ja ehitusjäätmeid ei tohi lõkkesse visata, kuna nende põletamise korral on tegemist otsese looduse ja inimeste mürgitamisega. Lisaks tuleb lõkke juures hoida käepärast esmased kustutuvahendid – näiteks käsikustutid, ämbrid veega või survestatud veevoolik.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

27. juulil kell 13.15 käisid päästjad Kalme külas Tallinn - Tartu mnt 118. km kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu. Kiirabi viis ühes autos kõrval istunud naise haiglasse, teises autos olnud emale kolme lapsega anti esmaabi kohapeal. Päästjad tagasid liiklusohutuse, hiljem tõmbasid avariilised autod tee äärde, pühkisid tee avariijäänustest puhtaks ja katsid maha voolanud vedelikud saepuruga.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

27. juulil kella 19.09 ajal teatati, et Põhja-Pärnumaa vallas Libatse külas süttis küünis (50X20 m) heinarull. Päästjate saabudes põles üks heinarull ja põleng oli levinud küüni puitkonstruktsioonile. Päästjad piirasid tule leviku teistele heinarullidele, kustutustööd lõpetati kell 20.12. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Küünis oli kokku ligi 1000 heinarulli.