Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-31. juuli 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

28.07 kell 21.44 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel Virbi tänaval põleb korteris külmkapp. Päästjad tulid kohale ja alustasid kohe suitsusukeldumisega. Tulekahju kustutati kell 22.06. Üks kannatanu viidi kiirabiautosse.

29.07 kell 14.39 kutsuti päästjad Mustamäele Mustamäe teele, kus ühes korteris oli toidukõrbemine. Päästjad lülitasid korteri elektri välja ning sisenesid autoredeli abil akna kaudu. Põlengut ei olnud, ainult valge toidukõrbemise toss. Korteris polnud kedagi ning töötas suitsuandur. Päästjad tuulutasid korteri ja trepikoja. Kohale kutsuti korteri omanikud, kellele tehti selgitustööd.

Harjumaa

28.07 kell 16.16 sai häirekeskus teate, et Lääne-Harju vallas Klooga alevikus Metsa tänaval asuvas garaažis oli kuulda plahvatust. Päästjad kontrollisid garaaži ja selgus, et läks põlema prügikast, mille sees oli prügi ja värvipurgid. Päästjad kontrollisid prügikasti termokaameraga, loputasid selle veega ning toimetasid välja.

29.07 kell 10.07 sai häirekeskus teate, et Lääne-Harju vallas Paldiski linnas Karikakra tänaval on suur puu vajunud kuuri peale ja on ohtlikult tee kohal kaldu. Päästjad likvideerisid ohu.

29.07 kell 22.00 kutsuti päästjad Saku valda Tõdva külla Tõdva teele, kus tehti suurt lõket, milles põletati prahti ja kaks traktorirehvi. Oli väga palju musta suitsu. Päästjad kustutasid lõkke 2.5 tonni veega.

30.07 kell 18.01 kutsuti päästjad Jõelähtme valda Loo alevikku Kostivere teele, kus põles 3 meetrise läbimõõduga lõke, milles põletati kodumasinaid. Päästjad kustutasid lõkke 3 tonni veega.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28.07 kell 19.18 sai häirekeskus teate, et Lüganuse vallas Sonda alevikus Uljaste teel põleb vana maha jäetud endine tööstushoone. Päästjate kohale saabudes selgus, et 1. korrusel põles lahtise leegiga praht ja autorehvid. Tulekahju lokaliseeriti kell 19.36.

28.07 kell 23.05 sai häirekeskus teate, et Jõhvi vallas Jõhvi linnas Narva manteel põleb mahajäetud kämpingu majake suurusega 4x4 meetrit. Tulekahju kustutati kell 00.04. Inimesi sees ei olnud.

29.07 kell 15.55 kutsuti päästjad Narva linna Okka tänavale, kus põles turbaraba suurusega 2x2 meetri. Tulekahju likvideeriti kell 16.16. Põlengukoht kontrolliti üle ka termokaameraga.

Lääne-Virumaa

30.07 kell 11.28 sai häirekeskus teate, et Viru-Nigula vallas Aseri alevikus põleb kuur. Päästjate saabumiseks ajaks oli omanik suuremad leegid ise maha surunud ning kustutas tulekahju. Päästjad kontrollisid hoone termokaameraga üle ning tegid kodunõustamise.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

28. juulil kell 21.41 sai häirekeskus teate, et Tartus Kreutzwaldi tänaval on põlema süttinud kuur. Päästjate kohale jõudes põles kuur lausleegis ning suures kuumusest oli põlema süttinud ka kõrval asuv elumaja. Inimesed viga ei saanud. Päästjad tõid majast välja ka koera. Tulekahjus hukkus kahjuks papagoi.

28. juulil kell 22.07 sai häirekeskus teate, et Tartus Narva maanteel asuva maha jäetud hoonest tuleb suitsu. Päästjad leidsid hoone 1. korruse põrandale tehtud lõkke ning kustutasid selle. Tõenäoliselt oli tegu süütamisega.

31. juulil kell 00.16 said päästjad väljakutse Tartumaale Kambja valda Ülenurme alevikku, kus põles saun. Päästjad kustutasid sauna kell 01.18. Inimesed tulekahjus kannatada ei saanud.

Põlvamaa

29. juulil kell 3.35 sai häirekeskus teate, et Põlvamaal Räpina vallas Sillapää külas on põlema süttinud kuur mõõtmetega 7x20 meetrit. Päästjate kohale saabudes põles kuur lauseleegis. Kuuris hoiti küttepuid ning lähedal asus ka garaaž ning elumaja. Päästjatel õnnestus tulekahjule piir panna kell 4.28. Tulekahjus hävis täielikult üks auto ning paat ja kannatada sai ka hoone läheduses olevad 2 autot ja mootorratast. Inimesed kannatada ei saanud. Tulekahju sai tõenäoliselt alguse elektrijuhtmestikust.

29. juulil kell 14.55 helistas häirekeskusesse murelik vanaema Põlva linnas ning teatas, et auto uksed läksid kogemata lukku ning võtmed jäid sisse. Autosse jäi väikelaps. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid lapse vanaemale üle.

29. juulil kell 16.30 sai häirekeskus teate, et Põlvamaal Räpina vallas Viira külas on buss kraavi vajunud ning inimesed ei saa välja. Päästjad kaevasid ukse avamiseks labidaga takistavat pinnast. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

Viljandimaa

29. juulil kell 16.34 sai häirekeskus murelikult inimeselt teate, et Viljandimaal Mulgi vallas Leeli külas on toonekurg jalgapidi nööripuntrasse kinni jäänud ja ei saa elektriposti otsast enam ära. Elektrilevi avariibrigaad lülitas postist elektri välja ning päästjad vabastasid kure jala nöörist.

29. juulil kell 20.23 sai häirekeskus teate, et Viljandimaal Viljandi vallas Mustivere külas on auto sõitnud teelt välja ning paiskunud üle katuse. Autos viibis avarii hetkel 2 meest, kellest üks sai ise välja ning teise aitasid päästjad koos kiirabi välja

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

30. juulil kell 23.17 teatati, et Reiu külas on ilutulestiku laskmise tõttu süttinud mereäärsed kõrkjad ning appi kutsuti päästjad. Nimelt oldi peo käigus eiratud ilutulestiku laskmise reegleid, et ilutulestikku tohtis lasta vaid rannast, mitte ümbritsevatest kõrkjatest. Peokoha omanikud olid peolistele eelnevalt selgitanud ilutulestiku laskmise reegleid ning asukohta, ent pidutsejad ei võtnud tarka nõu kuulda. Kohapealsed kustutasid põlengu tulekustutitega ning pärast seda, kui päästjad olid ala üle kontrollinud ning peoperemeestele selgitustööd teinud, lahkuti sündmuskohalt.

Läänemaa

29. juulil kella 23.41 ajal saadi teade, et Lääne-Nigula vallas Pürksi külas tehti peolõket, mida ei suudetud ühel hetkel enam kustutada. Tule levimisoht oli teatajate sõnul siiski väike, kuna lõket tehti lohu sees, kuid sellegipoolest paluti päästjad appi. Lõkkel oli küll järelevalve olemas, ent väljus siiski kohalolijate kontrolli alt. 3-ruutmeetrise ala kustutamiseks kasutati kokku 500 liitrit vett.

Saaremaa

28. juulil kell 18.25 sai Häirekeskus teate, et Püha külas põleb vana LAZ-buss, mida oli kunagi kasutatud soojakuna. Tulekahju alguse hetkel buss soojakuna kasutuses ei olnud ning ootas vanarauda viimist. Põleng sai alguse, kui soojakusse ehitatud raudahjus tehti tuld. Põleng kustutati kell 18.44.

30. juulil kell 11.39 teavitati Häirekeskust, et Salme alevikus on poiss näppu pidi tabaluku lukuaugus kinni. Päästjad jõudsid kohale ning õli kasutades suutsid pärast 15 minutit pusimist näpu lukust kätte saada. Poiss oli vapper, sõrm liigub ja kõik olid õnnelikud. Perekonnal soovitati igaks juhuks külastada EMO-t, et sõrm üle vaadata.