Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 31. juuli - 1. august 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

31.07 kell 13.48 sai häirekeskus teate, et Kristiine linnaosas Tihase tänaval põleb garaaž lahtise leegiga ja on kuulda pauke. Päästjad lokaliseerisid põlengu kell 14.01 ning ventileerisid ruumid. Garaažis olnud sõiduauto hävis täielikult.

31.07 kell 15.29 kutsuti päästjad Lasnamäele Vikerlase tänavale, kus põles kaubanduskeskuse ventilatsiooni šaht. Päästjad palusid kõigil hoonest evakueeruda, ning alustasid tulekolde otsimisega. Tulekahjule määrati 3. aste, kuna ligipääs keldrisse, kus asus šaht, oli raskendatud, kustutustöödega alustati ülevalt poolt otse šahti. Hiljem leidsid päästjad ka teise sissepääsu. Põleng likvideeriti kell 16.01 ning kell 16.15 lubati inimesed kauplustesse tagasi

31.07 kell 16.45 sai häirekeskus teate, et Nõmme linnaosas Pärnu manteel asuva kortermaja trepikojas on tunda gaasilõhna. Päästjate kohale jõudes oli hoones gaasi kontsentratsioon 200 ppm. Päästjad keerasid gaasikraani kinni ning hakkasid otsima korterit, kust tuleb gaasilõhn. Kohale kutsuti gaasitehnikud, kes tegelesid sündmusega edasi.

31.07 kell 19.15 sai häirekeskus teate, et Mustamäel A. H. Tammsaare teel asuvas kortermajas on tunda suitsuhaisu. Osa majaelanikke hakkasid majast evakueeruma. Päästjad leidsid korteri, kust suitsulõhn tuli ning kuna keegi ust ei avanud, sisenesid päästjad jõuga. Korteris oli tugev toidukõrbemine ning ebakaine inimene, kes anti kiirabile üle.

Harjumaa

31.07 kell 11.33 kutsuti päästjad Rae valda Lehmja külla Kalevi teele, kus põles auto lahtise leegiga. Autoomaniku sõnul läks auto põlema sõidu ajal. Päästjad kustutasid põlengu kell 11.45. Esialgsetel andmetel oli sõidukil elektrisüsteemi rike.

31.07 kell 18.09 sai häirekeskus teate, et Viimsi vallas Haabneeme alevikus Randvere teel hakkasid elektriautol sõidu ajal akud suitsu välja ajama. Päästjate kohale jõudes plahvatas juhiistme all olev aku, mis süütas salongi. Päästjad tõstsid sõiduki konteinerisse ja uputasid vette.

31.07 kell 21.10 sai häirekeskus teate, et Jõelähtme vallas Loo alevikus Sillaotsa teel põletasid angaari omanikud tünnis, kus ilmselt olid ka õlijäägid, pabereid. Tünn asus angaari ning põlevmaterjali läheduses ning oli tunda õli haisu. Päästjad palusid edaspidi mitte põletada asju sellisel viisil. Tünnilõke kustutati.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

31. juulil kell 14.54 teatati päästjatele, et nende abi vajatakse liiklusõnnetusel, mis juhtus Põltsamaa vallas Kuningamäe külas. Avariisse olid sattunud sõiduauto ja veok. Kokkupõrke tulemusel lendas sõiduauto teelt välja ning jäi katusele pidama. Päästjad eemaldasid sõidukite süttimisohu, puhastasid tee ning aitasid kiirabi kannatanutega tegelemisel. Inimesed said autost ise välja ning kiirabi toimetas nad Tartu Ülikooli Kliinikumi.

Tartumaa

1. augustil kell 2.24 kutsuti päästjaid Tartumaal Elva valda Puhja alevikku, kus teataja sõnul on lõke järelevalveta jäetud. Päästjad leidsid eest umbes meetrise läbimõõduga lõkke. Kuigi lõke oli ümbritsetud kividega, oli see jäetud järelevalveta põlema. Päästjad kustutasid lõkke 200 liitri veega. Päästjad hoiatavad, et lõkke süütaja kohustus on tagada, et tuli ümbrusele ei leviks ning selleks tuleb lõket valvata. Tuleohutusnõuete rikkujaid võivad päästeameti inspektorid või meeskonnavanemad karistada rahalise trahviga.

31. juulil kell 18.00 teatati õlilekkest Tartus Turu tänava bussijaamas. Päästjad katsid maha voolanud õli absorbendiga. Buss sõitis remonditöökotta.

Valgamaa

31. juulil kell 16.27 teatati häirekeskusele häirivast suitsust Otepää vallas Pedjamäe külas. Päästjad palusid tiigi äärde tehtud lõkke kustutada.

Viljandimaa

31. juulil kell 14.43 teatati häirekeskusele tulekahjust Viljandis Kase tänaval asuva kortermaja 2. korruse rõdul. Päästad avastasid, et põles terrassi põrand. Tulekolletele ligipääsemiseks tuli päästjatel eemaldada umbes neli ruutmeetrit põrandat. Tuli eluruumidesse ei jõudnud ning inimesed tulekahjus kannatada ei saanud.

Võrumaa

31. juulil kell 14.03 teatati häirekeskusele, et Võru vallas Hanikase külas ajab ahi suitsu sisse. Päästjad tuulutasid ruumid ning omaniku ülesandeks jäi kutsuda spetsialist, kes ahju üle vaatab.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.