Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-2. august 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

1.08 kell 18.58 teavitati päästjaid, et E. Vilde tee kortermaja korteris tuli laelambist kõrbemislõhna. Suitsu ja leeki parasjagu näha polnud. Päästjad veendusid, et tegemist on elektrilühisega ning kontrollisid kuumenenud lüliti termokaameraga üle. Korterist lülitati elekter välja ning elanikule anti edasised juhised, et elektrik peab enne uuesti kasutamist lambi ja juhtmestiku üle kontrollima. Päästjad leidsid, et korteris oli suitsuandur valesti paigaldatud.

1.08 kell 20.45 teavitati Häirekeskust, et Tööstuse tänava korteris on tunda gaasilõhna, mis ilmneb siis, kui ülemine naaber süüa valmistab. Päästjad käisid kohal ning tuvastasid, et helistaja vingugaasiandur andis küll häiret, kuid gaasi mõõteriistad ei tuvastanud. Küsitluse käigus selgus, et naabrite vahel on eelnevad tülid ning ülemise korruse korteris on tehtud renovatsioon ning kasutatakse elektripliiti. Selgus, et elaniku vingugaasiandur andis valehäiret ning päästjad soovitasid soetada uue anduri ning võtta ühendust korteriühistuga.
Tuletame meelde, et suitsuandur on Eestis kohustuslik ning see on kõige odavam elukindlustus. Päästjad panevad südamele, et tulekahjust aitab eluga pääseda töökorras suitsuandur, mis põlengust varakult märku annab. Lisaks suitsuandurile on oluline ka töökorras vingugaasianduri olemasolu, mis tuvastab gaasilekke juba eos.

Harjumaa

1.08 kell 17.12 sai Häirekeskus teate, et Kuusalu külas Vana-Narva maanteel on tee peale puu kukkunud ning üks sõidusuund on seetõttu suletud. Päästjad eemaldasid puu teelt ning liiklus mõlemal teesuunal taastus kell 17.35.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

2.08 kell 00.10 kutsuti päästjad Vinni valda Pajusti alevikku Lepasaare tänavale, kus oli tulekahju viljakuivati kuivatusšahtis. Kuivatusprotsessi käigus kuumenes viljapunkri alumine osa üle ja süütas punkri õhutuskanalites asunud viljatolmu. Põlengule määrati 3. aste, kuna ligipääs oli raskendatud ning kuivati sees oli 60 000 tonni vilja, mida päästjad püüdsid kustutustööde käigus sealt välja võtta. Päästjad said kuivati viljast tühjaks ning kell 5.02 kustutasid viimased tulekolded. Mitte keegi viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

1.augustil kell 15.59 teatati häirekeskusele, et Tartus A le Coqi spordihoone juurde ehitatud puidust onnis teevad lapsed lõket. Päästjate kohale jõudes oli enamus lõkkest küll kustunud, kuid päästjad loputasid lõkkejäänused ohutuse tagamiseks üle. Lõkkemeistriteks olnud lapsed olid päästeauto saabumise ajaks lahkunud. Päästjad tuletavad meelde, et lapsevanemad selgitaksid lastele lõkketegemise ohtlikkust ning suvevaheajal oleksid teadlikud, millega lapsed vabal ajal tegelevad.

Valgamaa

2. augustil kell 3.55 teatati häirekeskusele tulekahjust Valga vallas Iigaste külas. Päästjate kohale jõudes põles kuur-garaaž lahtise leegiga ning tuld oli võtnud ka kõrvalmaja sein ja lauahunnik. Kuumuse tagajärjel põlesid mõlema maja aknad. Kuur-garaaž hävines tules täielikult. Kahjustada sai ka umbes 25 meetrit kuusehekki. Tulekahju tekkepõhjus hetkel teada ei ole, garaažis elektrit ei olnud. Inimesed tulekahjus kannatada ei saanud. 

Viljandimaa

1. augustil kella 21.36 ajal oli Põhja-Sakala vallas Sürgavere külas Sürgavere teel kukkunud sõiduteele suur puu, mis takistas liiklust. Päästjad likvideerisid ohtliku eemaldasid puu ning koristasid teelt ka oksad.

Võrumaa

1. augustil kell 18.56 teatati häirekeskusele, et Antsla vallas Vana-Antsla alevikus on Tammiku tänaval asuvasse kortermajja sisse kolinud nastik. Päästjad püüdsid nastiku näpitsatega kinni ja viisid ta metsa.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

1. augusti õhtul kell 20.56 anti häirekeskusele teada tulekahjust Pärnus Mai tänaval. Viiekordse kortermaja teise korruse korterist tõusis musta suitsu ning levis plastmassi põlemise lõhna. Tulekahju hetkel korteris viibinud mees ja naine pääsesid välja ning nende tervise kontrollimisega tegeles kiirabibrigaad. Päästjad kustutasid korteris põlenud voodi, kapi ja ka televiisori. Põlengus kannatada saanud ruumid ventileeriti ning turvalisuse tagamiseks kontrollisid päästjad üle ka kõrvalkorterid. Esialgsel hinnangul sai põleng alguse küünlast. Kustutustööde käigus päästjad suitsuandurit ei tuvastanud, see aga peab olema kõikides eluhoonetes, et tuvastada tulekahju juba väga varajases staadiumis ning päästa suurematest kahjudest.

Raplamaa

1. augustil kell 11.06 sõitsid päästjad Rapla valda Lõiuse külla, kus teataja sõnul oli suitsema hakanud muidu töökorras väikebuss. Tõenäoliselt oli tehnilise rikke tõttu suitsema hakanud elektrisüsteem, tulekahju tekkida ei jõudnud. Päästjad eemaldasid autol akujuhtmed ning omanik transpordib bussi remonditöökotta.