Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. august 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

2.08 kell 11.23 teavitati häirekeskust, et Vabaduse väljaku trammipeatuse lähedal Kopli suunal on trammi alla jooksnud kass ning tramm seisab. Päästjate kohale jõudes tehti kindlaks, et kass on tõepoolest trammi all kinni. Koos trammi avariibrigaadiga liigutati trammi, kass toodi välja ja anti kell 12.08 kenasti tervena omanikule üle.

3.08 kell 01.51 teavitati päästjaid, et Vana-Rannamõisa teel on auto üle katuse käinud, kuid on ratastel. Samuti sõnas teataja, et avatud kapoti alt tuleb suitsu ja juht oli sündmuskohalt lahkunud. Kui päästjad sündmuspaika jõudsid, eemaldati aku klemmid süttimisohu välistamiseks. Kell 02.11 anti sündmus üle politseile.

Harjumaa

2.08 kell 16.51 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Hingu külas tuleb ühelt seisma jäänud sõiduautolt kapoti alt suitsu. Juht alustas kustutamist enda pulberkustutiga, kuid ütles, et tema kustuti on otsa saanud. Kui päästjad kohale jõudsid, kasutati pulberkustutit ning vett, et suits kontrolli alla saada.

2.08 kell 21.48 teatati häirekeskusele, et Luige alevikust on Männiku rabasse ära eksinud naisterahvas, kes oli tol päeval läinud metsa marjale. Kell 22.39 kutsuti päästjad termodroonide ning ATV-dega abistama. Otsinguteks kaasati nii Nõmme kui ka Lasnamäe komandod. Eksinuga oli olemas telefoniside ning ta andis endast märku, kui märkas drooni valgust. Kui ta oli leitud, kutsuti kohale politsei kopter ning proua transporditi kella 01.33-ks PERHi kontrolli.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

2. augustil kell 15.40 sai häirekeskus teate tulekahjust Jõgeva linnas Tartu maanteel. Päästjate kohale jõudes selgus, et elumaja kõrval olev väiksem kuur põles lahtise leegiga. Hoone hävis tules täielikult. Tulekahju tekkepõhjus hetkel teada ei ole, küll aga oli kuuris ise ehitatud küttekolle, millel oli hommikul süüa tehtud.

Tartumaa

2. augustil kell 16.57 teatati häirekeskusele tulekahjust Tartus Vinkli tänaval asuvas mahajäetud tööstushoones. Päästjad leidsid hoonest lõkke, milles põletati rehve. Tulekahju kustutati kella 17.10ks.

Kell 21.16 sõitsid päästjad Tartu linna Puidu tänavale, kus mahajäetud tööstushoones põles rehv. Päästjad kustutasid tulekahju esmaste kustutusvahenditega.

Valgamaa

3. augusti hommikul kell 8.42 teatati häirekeskusele tulekahjust Valga vallas Iigaste külas, kus põles turbapinnas 3 ruutmeetri ulatuses. Päästjad likvideerisid tulekahju kella 9.25ks.

Võrumaa

3. augustil kell 1.58 anti häirekeskusele teada põlema süttinud sõiduautost Rõuge vallas Kõrgepalu külas. Päästjad kustutasid tulekahju kella 2.48ks. Arvatavasti oli tegu süütamisega.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

2. augustil teavitas Pärnu Riia maantee korterelamu elanik häirekeskust, et alumisest korterist on kuulda suitsuanduri signaali ning lisaks imbub koridori suitsuvinet. Kohale tõtanud päästjad tuvastasid eaka elaniku korteris oleva toidukõrbemise, mis kohe likvideeriti. Tänu töökorras suitsuandurile saadi õnnetusest kiirelt teada ning suurem õnnetus sai ära hoitud. Päästjad ventileerisid ruumid ning perenaine jäi elamist edasi tuulutama. Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.