Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-4. august 2023

Põhja päästekeskus

Harjumaa

3.08 kell 15.04 sai häirekeskus teate, et Anija vallas Kihmja külas ripub sõidutee kohal ohtlikult ca 10 cm-se läbimõõduga puuoks, mis võib iga hetk tee peale kukkuda. Päästjad jõudsid kohale ning eemaldasid oksa.

3.08 kell 21.02 said päästjad infot, et Kolga alevikus Mõisa alleel on puu kahele autole peale kukkunud. Sündmuskoha kõrval oli ka ühe kortermaja katus tormiga osaliselt minema lennanud. Teatest ilmnes, et kohapeal juba tegutses Kolga vabatahtlik brigaad, millele liitusid peatselt ka Loksa komando päästjad. Koos eemaldati esmalt mootorsaega autodele langenud puu. Seejärel abistati korteriomanikke katusele ajutise katte paigaldamisega. Elanikele pakuti abi ajutise asenduspinna leidmisel, ent nad seda ei vajanud. 22.40ks oli puu autodelt eemaldatud, ajutine katusekate paigaldatud ning omanikud ja kindlustus tegelevad juhtumiga edasi.

4.08 kell 06.58 teavitati häirekeskust, et Keila-Joa alevikus Lossi tänaval jookseb ühe kortermaja 2. korruse korterist vett alla esimesele. Kui päästjad kohale jõudsid, koputati korteri uksele, kuid ust ei avatud. Õnneks oli vett lekkiva korteri rõduuks avatud ning päästjad said tõmberedelit kasutades korterisse siseneda. Selgus, et elanik oli magama jäänud ning korteris oli tekkinud veeavarii. Päästjad äratasid mehe üles ja keerasid korteris vee kinni. Mees kiirabi abi ei vajanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3.08 kell 13.26 sai häirekeskus teate, et Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Endla tänaval on teibiga puu külge pandud kahtlust äratav metallist purk, mille all oli veel ka patarei. Demineerijad lasid kahtlase purgi veekahuriga katki. Purk oli tühi ja ohtu ei olnud.


3.08 kell 15.30 kutsuti päästjad Jõhvi valda Jõhvi linna Pargi tänavale, kus ühe maja keldris toimus plahvatus. Päästjate kohale saabudes selgus, et lapsed olid teinud maja keldrisse väikese lõkke, millesse visatud värviballoon plahvatas. Päästjad kustutasid lõkke ja tuulutasid ruumid. Päästjad tuletavad meelde, et lapsevanemad oleksid teadlikud, millega lapsed vabal ajal tegelevad.

Lääne-Virumaa

3.08 kell 18.54 sai häirekeskus teate, et Rakvere linnas Tallinna tänaval on kortermaja rõdul tulekahju, mille kustutas enne päästjate kohale saabumist vihmahoog. Kohapeal selgus, et rõdul kasutati gaasigrilli, mis oli paigaldatud bambusest piirdele liiga lähedale, mistõttu piire süttis põlema. Päästjad tegid korteri elanikele selgitustööd.

3.08 kell 20.04 sai häirekeskus teate, et Rakvere linnas Saue tänaval põleb puumaja lahtise leegiga ning on oht ka teisele väga lähedal asuvale majale. Inimesed said majast ise välja. Päästjad hoidsid ära tule leviku lähedal asuvatele hoonetele ning lõplikult kustutati tulekahju kella 22.18ks.

Lõuna päästekeskus

Päästjatel tuli eile õhtupoolikul 8 korral käia eemaldamas sõiduteele või elektriliinidele kukkunud puid.

Tartumaa

3. augustil kell 16.18 said päästjad kutse Kastre valda Hammaste külla, kus põlema oli süttinud suitsuahi. Suurema leegi sai elanik ise aiavoolikuga kustutatud, päästjad likvideerisid põlengu lõplikult.

3. augustil kell 19.28 sai häirekeskus teate põlevast kuurist Tartus Vaksali tänaval. Päästjate saabudes põles kuur lahtise leegiga. Tulekahju likvideeriti kella 20.41ks. Tulekahju tekkepõhjus ei ole hetkel teada.

Põlvamaa

4. augusti hommikul kell 7.15 sai häirekeskus ATS teate Räpina vallas Linte külas asuvast tootmishoonest. Tulekahju tootmishoones õnneks ei olnud ning anduri ajas häiresse tolm. Küll aga leidsid päästjad, et mitme temperatuurianduri peale olid pääsukesed teinud pesa ning kohale on vaja kutsuda hooldusfirma. Automaatset tulekahjusignalisatsiooni süsteemi tuleb hooldada kord kvartalis, häirete ja tõrgete korral ka tihemini. Kohe, kui on näha mingeid segavaid olukordi oma ATS süsteemis, siis tuleks sellest viivitamatult teavitada hooldusfirmat, et andurid saaksid segamatult oma tööd teha.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

3. augustil kell 21.13 ajal sõitis Põhja-Pärnumaa vallas Rae külas kraavi sõiduauto. Päästjad tõstsid autos olnud inimese kühvelraami abil autost välja ning andsid kiirabiarstide hoole alla.

Raplamaa

3. augustil kell 15.21 toimus Märjamaa vallas Vardi-Nurme maanteel liiklusõnnetus kolme veoauto vahel. Päästajd tagasid sündmuskohal ohutuse ning peatasid ühel rekal õnnetuse tõttu tekkinud kütusepaagi lekke.

3. augustil kell 19.05 teavitati häirekeskust, et Märjamaa vallas Põlli külas on bussipeatuse läheduses kukkunud teele suur tammepuu ning takistab mõlemal teesuunal liiklemist. Tubli kohalik saemees oli ühe sõidusuuna vabastanud ise, päästjad tegid vabaks ka teise sõidusuuna.

3. augustil kell 19.40 teavitati häirekeskust, et inimene on metsa eksinud ning ei leia enam ise koduteed. Päästjad alustasid inimese otsinguid drooniga ning pea tunni pärast otsitav leiti ja aidati metsast välja. 
3. augustil kell 19.15 ajal kukkus Märjamaa vallas Velisemõisa külas puu elektriliinile. Valgu vabatahtlikud päästjad eemaldasid puu liinilt.