Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-7. august 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. augustil kell 14.40 sai häirekeskus teate, et Järvevana teel on toimunud viie sõiduki avarii ning ühelt sõidukilt lekib kütust. Päästjad katsid lekke absorbendiga. Kõik liiklusõnnetuses osalenud said omal jõul autodest välja ning pääsesid vaid ehmatusega.

4. augustil kell 17.58 teavitati häirekeskust, et Sipelga tänava kortermajas hakkas tööle automaatne tulekahjusignalisatsioonisüsteem. Kohale jõudes oli tunda toidu kõrbemise lõhna. Teavitati ka omanikku, kes viibis parasjagu kodust eemal, kuid liikus kõne peale tagasi koju. Päästjad püstitasid vastava korteri aknani redeli ning said läbi tuulutusasendis akna korterisse siseneda. Ilmnes, et omanik oli kiiresti asju pakkides lülitanud sisse pliidi, mille peal oli tühi pann.

5. augustil kell 00.53 said päästjad teate, et Kadaka tee metsatukas põleb elektritõukeratas. Päästjate kohale jõudes leiti eest ka Bolti tõukerataste hooldustööline, kes oli saanud ca viis minutit enne päästjate jõudmist akuveateate ning oli kohapeal juba käsikustutiga tõukeratast kustutama asunud. Päästjad lisasid omalt poolt veel mõne ämbri vett, et põlev tõuks ära kustutada.

5. augustil kell 6.55 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinnas Ristiku tänaval põleb aia küljes lahtise leegiga elektrikilp. 7.07ks said päästjad kilbi kustutatud ja kohale kutsuti elektrikud, kes võtsid kilbilt pinge ning tegelesid asjaga edasi.

5. augustil kell 17.25 said päästjad teate, et Põhja-Tallinnas Randla tänaval tuleb kolmanda korruse aknast heledat suitsu. Kohale jõudes nähti, et ka trepikoda on suitsu täis. Korteri uksele koputades ust ei avatud ning päästjad olid sunnitud ukse jõuga avama. Seest leidsid nad gaasipliidil kõrbema läinud toidu ning teises, suitsuvabas toas ebakaines olekus magava inimese, kes toimetati kiirabiautosse kontrolli. Korter ja trepikoda tuulutati ülerõhuventilaatoriga ning korterisse paigaldati suitsuandur ja viidi läbi kodunõustamine.

6. augustil kell 12.57 teatati, et Lasnamäel Katleri tänava kortermajas on inimene lifti kinni jäänud ning kaebleb hapnikuvaeguse üle. Päästjad läksid kohale ning avasid jõuga lifti uksed. Kella 13.14ks oli inimene liftist välja toodud. Rikkis liftist teavitati liftihooldust.

6. augustil kell 15.34 anti teada, et Kesklinnas Jüri Vilmsi tänaval ripub kortermaja 4. korrusel ebastabiilne aknaklaas, millest osa oli juba alla tänavale kukkunud. Päästjad läksid redeliga üles ning eemaldasid ohtlikult rippuva klaasi. Kohapeal räägiti maja elanikuga, kes lubas teavitada korteriühistu esimeest, kes tegeleb juhtumiga edasi.

Harjumaa

5. augustil kell 9.59 sai häirekeskus teate, et Maardu linnas Roobu tänaval põleb garaaž ning näha on tumedat suitsu. Päästjad reageerisid suurte jõududega, sest tulekahju levimisoht teistele garaažidele oli suur. Samuti kutsuti ennetavalt kohale kiirabi ning politsei. Kohale jõudes alustati kustutustöödega ning kahe naabergaraaži uksed purustati, et välistada tulekahju edasilevik. Kella 10.28ks oli tuli saadud kontrolli alla. Põlenud 18-ruutmeetrine garaaž hävines tules, teised kaks said suitsukahjustusi. Teavitati politseid, kuna avatud garaažide omanikke polnud kohal.

5. augustil kell 13.12 teatati häirekeskusele, et ca viis kilomeetrit Tallinna lennujaamast Rae külas põleb mets. Teavitajaks oli lennujaama vahetuse vanem, keda omakorda teavitas piloot. Väljakutsele reageerisid Pirita, Lasnamäe, Assaku ja Muuga komandod. Kell 13.32 lennutasid kohale jõudnud Lasnamäe päästjad üles drooni, millega hakati tulekahju täpset asukohta otsima. 13.37 see ka leiti ning veenduti, et tegu on hoopis talukompleksis tehtud ohutusnõuetele mittesobiva lõkkega. Tegija oli läinud tuppa ning jätnud lõkke järelevalveta. Päästjad kustutasid lõkke ning tegid lõkketegijale selgitustööd.

5.08 kell 13.58 sai häirekeskus teate ära eksinud seenelisest Saku vallas Juuliku külas, kel hakkas halb ning kes ei tea täpselt oma asukohta. Otsinguteks kaasati Keila ning Nõmme komandod koos ATV, UTV ning drooniga. Samuti olid kaasatud ka politsei ning kiirabi. Otsingutega alustati kell 14.20 drooni ning UTV-ga ja kella 14.28ks oli kannatanu leitud. Mees transporditi metsast välja ning anti üle kiirabi hoole alla.
5. augustil kell 17.43 kutsuti päästjad Saue valda Vilumäe külasse Lastekodu teele, kus teataja sõnul kerkis ohtralt suitsu. Lisaks oskas teataja öelda, et suitsuallika ligidal 10 meetri kaugusel oli üks mahajäetud puidust hoone. Helistaja märkis veel, et tegu võib olla prügi põletamisega. Päästjate kohale jõudes räägiti kinnistu omanikuga läbi, kas säärast põletamist on ohutu teha. Jõuti arusaamale, et hetkel oli see tõepoolest ohtlik ning päästjad kustutasid ligi 50 m2 turvast ja saepuru. 

5. augustil kell 22.49 teavitati häirekeskust, et Lääne-Harju vallas Vintse külas põleb põllul järelevalveta lõke. Teataja nägi kauguses suitsu ja leeki ning andis eeldatava asukoha koordinaadid. Päästjad leidsidki järelevalveta lõkke, kus põletati prügi ning puitmaterjale. 00.04ks oli lõke kustutatud. Kulus viis tonni vett.

6. augustil kell 3.36 teatati, et Harku vallas Muraste külas Kolmiku tänaval põleb kas saun või eramaja koos ümbritsevate puudega. Päästjad jõudsid kohale ning tegid kindlaks, et leekides oli majast eraldiseisev saunamaja ning kokku ehitatud grillimisala. Kella 4.19ks oli tulekahju lokaliseeritud ning 4.44ks likvideeritud. Omanik ise sõnas, et tol öösel kell 1.30 olid nad sauna kasutamise lõpetanud ning ärkasid hiljem praksumise peale. Omanik koos kaaslastega alustasid kustutamist aiavooliku ning ämbritega. Kedagi tulekahjus viga ei saanud.

6. augustil kell 22.05 kutsuti päästjad Maardusse Veeru tänavale, kus oli lifti kinni jäänud laps koos koeraga. Päästjad läksid kohale, said lifti ukse lahti ning 22.27ks oli laps koeraga liftist välja toodud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

6. augustil kell 22.39 sõitsid päästjad Luunja vallas Kabina külla, kus karjääri oli kukkunud sõiduauto. Inimesi autos sees ei olnud. Tõrvandi päästjad aitasid auto välja tõmmata.

Kell 20.41 vajati päästjaid appi Tartu linnas Narva maantee läheduses Emajõe ääres. Joobetunnustega mees olid kõrgest kaldast alla kukkunud ja ei saanud enam üles. Päästjad tõid mehe üles ja andsid ta üle kiirabile.

Kell 17 teatati suitsust Tartu linnas Puidu tänaval mahajäetud hoonest. Päästjad kustutasid hoones olnud vanade rehvide põlengu. Samasse hoonesse oli päästjatele väljakutse ka 4. augustil.

5. augustil 23.54 teatati Häirekeskusele põlevast kuurist Elva vallas Puhja alevikus aiamaade alal. Päästjate saabumise ajaks põles kasvuhoonega kokku ehitatud kuur lahtise leegiga, katus oli suuremas osas põlenud. Põlengule pandi piir kella 00.26ks. Põlengu põhjus ei ole teada.

Kell 17.33 anti teada Tartu linnas Raudtee tänava kortermajas ukse vahelt tulevast suitsust. Koputuse peale ust ei avatud. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et korteris tehti remonti ja kaminas põletati paberiprahti. Põlenguohtu ei olnud, ruumid tuulutati.

Kell 10.56 teatati Kastre vallas Tõõraste külas laadimise ajal süttinud mängupüstoli akust. Teatajaid juhendati telefoni teel ning päästjate saabumise ajaks oli põleng kustutiga kustutatud. Suitsu täis toas töötas suitsuandur. Päästjad kontrollisid ruumid üle, põlenguohtu enam ei olnud, toad tuulutati.

Kell 00.54 märgati suitsu ja põlengut Tartu linnas Riia tänaval koolihoone küljes. Päästjatel tuli kustutada kooli sisehoovis põlenud kaks prügikasti. Kahjustada sai ka maja välissein.

4. augustil kell 21.26 sõitsid päästjad Tartu linnas Jalaka tänavale, kus abi vajas poiss, kes oli roninud mänguväljakul mängumaja otsa, kuid ei julgenud enam ise alla tulla. Päästjad aitasid redeli abil poisi nelja meetri kõrguselt alla.

Kell 19.53 tuli väljakutse Tartu linna Puidu tänavale, kus nähti mahajäetud hoonest tulevat suitsu. Päästjad kustutasid vanade rehvide ja prahi põlengu.

Kell 19 käisid päästjad Nõo vallas Vissi külas eemaldamas sõiduteele kukkunud puud.

Kell 16.57 märgati Elva linnas Jaani tänava maja aknast tulevat suitsu. Suitsu põhjuseks olid sisse ajav pliit, põlenguohtu ei olnud. Päästjad tuulutasid toad ja tegid kodunõustamist.

Jõgevamaa

6. augustil kell 13.47 märkasid lasteaia alal mängivad lapsed Jõgeva vallas Torma alevikus eemal keset muruplatsi tehtud lõket. Päästjad kustutasid suitseva lõkke, lõkketegijat ei leitud.

5. augustil kell 00.35 anti Häirekeskusele teada Jõgeva vallas Viruvere külas vineeritööstuse hoones süttinud seadmest. Inimesi evakueeriti hoonest. Põles palgi koorimise seade ning tulekahju oli suure seadme sees. Põlengule pandi piir kella 1.29ks. Inimesed kannatada ei saanud. Sündmusele reageerisid Jõgeva, Koeru, Põltsamaa ja Tabivere päästjad.

Põlvamaa

6. augustil kell 13.42 anti teada suitsust Räpina vallas Leevi külas. Põles harvendamise käigus kokku kogutud võsa hunnik. Kedagi juures ei olnud. Päästjad kustutasid 9 ruutmeetril olnud lõkkepõlengu.

5. augustil kell 17.22 teatati Põlva vallas Rosma külas metsa serval põlevast maapinnast. Päästjad kustutasid lõkkest süttinud maapinna.

4. augusti kell 18.56 sõitsid päästjad Põlva valda Andre külla, kus oli toimunud avarii kahe sõiduauto vahel. Kannatanutega tegelesid kiirabi töötajad. Päästjad eemaldasime autodelt akujuhtmed ja koristasid sõidutee.

Valgamaa

4. augustil kell 22.58 sõitsid päästjad Valga valda Tsirguliina alevikku, kus teelt oli välja sõitnud sõiduauto. Päästjad eemaldasid akujuhtmed ja abistasid kiirabi, kes viis juhi haiglasse. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Viljandimaa

6. augustil kell 15.29 sai Häirekeskus teate Viljandimaal Mulgi vallas Põlde külas tiiki uppunud vanemast mehest. Päästjaid tõid kannatanu 5 meetri kauguselt kaldast veest välja. Mehe elu päästa ei õnnestunud.

5. augustil kell 23.32 sõitsid päästjad Viljandi valda Lalsi külla, kus teelt oli välja sõitnud mopeedauto. Juht hospitaliseerimist ei vajanud. Päästjad eemaldasid süttimisohu ja tõstsid masina ratastele. Kolga-Jaani vabatahtlikud päästjad tagasid kohapeal sujuva liikluskorralduse. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Võrumaa

4. augustil kell 23.57 teatati suitsust Võru linnas Kirsi tänava piirkonnas. Teataja abil leiti 6 ruutmeetrisel alal põlengud pinnas. Põleng kustutati. Põleng võis alguse saada varem samas kohas tehtud lõkkest.


Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. augustil kell 7.17 said päästjad teate, et Narva-Jõesuus Peeterristi külas on puu teele kukkunud ning sulgenud mõlemad sõidusuunad. Kell 7.26 alustati eemaldustöödega ning 7.44ks oli puu teelt läinud.

5. augustil kell 8.56 teatati häirekeskusele, et Narvas Elektrijaama teel tehakse ohtlikult lõket. Päästjate kohale jõudes selguski, et lõkkes põletati mööbliesemeid ning lõkke kõrval olid kilekotid prahiga ning veel mööbli osi. Lõke kustutati kella 9.03ks.

5. augustil kell 12.11 teavitati häirekeskust, et Jõhvis Puru teel oli maapinnale autost valgunud suures kogus õli. Teataja märkis, et enam pole kohal autot, kust õli tuli. Lekke pindala oli ca üks ruutmeeter ning päästjad katsid lekke absorbendiga.

5. augustil kell 20.27 anti häirekeskusele teada, et Sillamäel Kesk tänaval tuleb ühe kortermaja korterist suitsu lõhna. Teataja oli korteri uksele ka koputanud, ent keegi ei vastanud. Suitsu lõhna oli tunda juba ka teistes korterites. Kohale läksid nii päästjad kui ka kiirabi. Korterisse jõudes tehti kindlaks, et tegu oli toidu kõrbemisega ning päästjad tuulutasid korteri ning trepikoja.

6. augustil kell 20.34 said päästjad teate, et Kohtla-Järvel Aru tänaval tuleb maha jäetud lasteaiast valgehallikat suitsu. Päästjate kohale jõudes selgus, et suits tuleb lasteaia keldrist, kus oli tehtud lõket. Kelder oli suitsu täis ning päästjad alustasid suitsusukeldumist, et leida üles tulekolle. 1-ruutmeetrine lõke ka leiti ning 21.19ks oli lõke kustutatud.

7. augustil kell 2.50 teatati häirekeskusele, et Kohtla-Järvel Paate tänaval tehakse kas suurt lõket või põleb mõni hoone. Päästjad läksid kohale ning tegid kindlaks, et põles 2x2m aiamaja, mis oli saabumise hetkeks juba kokku kukkunud. Koheselt alustati kustutustöödega, kuid paraku hävines aiamaja täielikult. Tulekahjus keegi viga ei saanud.

Lääne-Virumaa

6. augustil kell 12.54 anti häirekeskusele teada, et Tapa vallas Loksu külas oli krundile tehtud ohtlik ca 5-ruutmeetrine lõke. Teataja ise oli parasjagu krundist eemal, krundil tegi lõket teataja joobeseisundis vend. Päästjad sõitsid kohale ning kustutasid lõkke 13.22ks.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

6. augustil kell 23.21 said päästjad väljakutse Järva valda Kiigevere külla, kus eramaja akendest tuli suitsu. Kütmisel oli hakanud pliit suitsu sisse ajama ning seetõttu oli maja vingu täis valgunud. Päästjad sisenesid suitsu täis majja ning tõid välja inimese, kes anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Päästjad ventileerisid hoone. 

Pärnumaa

5. augustil kell 3.41 tõttasid päästjad Lääneranna valda Nurmsi külla, abistama lehma, kes oli kukkunud sõnnikurenni. Õnnetult pea kahe meetri sügavasse sõnnikupumplasse kukkunud lehma päästmiseks pumbati lehma ümbert välja sõnnik ning päästjad lõhkusid põranda sisse augu. Nii pääses traktor lehmale ligi ning tõstis kannatanu tervelt välja. Päästeoperatsioon lõpetati kell 4.59.

6. augustil kell 00.26 kiirustasid päästjad Pärnus Lembitu tänaval olnud tulekahjule. Põlema oli süttinud kahekordse elumaja sees asunud saun. Päästjate saabudes põles sauna lagi ning metallist korstnajala ümbrus. Päästjad lõhkusid tulekahju kustutamiseks konstruktsioone ning likvideerisid ligi kolme ruutmeetri suuruse põlengu kell 1.27. Päästjate hinnangul sai tulekahju alguse ehituslikust veast.

6. augustil kell 18.05 kiirustasid päästjad Põhja-Pärnumaa valda Kodesmaa külla, kus oli põlema süttinud sõiduauto Volkswagen. Auto mootoriruumist alguse saanud põleng jõudis levida osaliselt ka salongi. Inimesed olid autost välja ja keegi vigastada ei saanud. Päästjad likvideerisid tehnilise rikke tõttu süttinud sõidukipõlengu kell 18.26.

6. augustil kell 23.37 said päästjad väljakutse Tori valda Selja külla. Põlema oli süttinud väike aiamaja, mis põles päästjate saabumise ajaks lahtise leegiga. 3x6 m suurune hoone oli sisuliselt juba hävinud. Päästjad kustutasid tulekahju kella 00.27ks. Hetkel süttimise põhjust teada ei ole. Hoones puudus elekter.

Raplamaa

5. augustil kell 11.34 teavitati häirekeskust Rapla vallas Kasvandu külas juhtunud liiklusõnnetusest. Kohale sõitnud päästjad ühendasid kraavi sõitnud autol lahti akuklemmid ning andsid autost välja tõstetud kannatanu kiirabiarstide hoole alla.