Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. august 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. augustil kell 22.09 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel Pae tänaval on vanem naisterahvas korteris kukkunud ja ei saa enam püsti. Samuti polnud kohal kedagi, kes saaks korteri ukse kiirabile avada. Õnneks oli korteri aken lahti ning päästjad said läbi selle korterisse siseneda. Uks avati ja proua anti kiirabile üle.

10. augustil kell 2.23 teavitati häirekeskust, et Põhja-Tallinnas Kopli tänava korteris üürgab suitsuandur ja maja trepikoda on suitsu täis. Korterile koputades keegi ust ei avanud. Kell 2.27 jõudsid päästjad kohale ning õnneks siis avas korteri elanik ukse. Päästjad nägid, et tegu on toidukõrbemisega, mida omanik proovis juba kustutada. Päästjad abistasid kustutamisega ning tuulutasid korteri. Selgus, et omanik oli tarvitanud alkoholi ja oli süüa tehes jäänud magama. Samuti oli ta unustanud pliidile plastikust röstri, mis oli sulama hakanud.

10. augustil kell 6.09 teatati häirekeskusele, et Kristiines Sõpruse puiesteel põleb trolli ratas. Politsei oli esimesena sündmuskohal ja kustutas lahtise leegi tulekustutiga, kuid tossu tuli endiselt. Kohale jõudnud päästjad tegid kindlaks, et trolli esimese vasaku ratta pidur oli peale jäänud ja ülekuumenenud, mille tagajärjel süttis rehv. TLT tehniku palvel jahutati pidurisadulat veega ja tehnik korraldas trolli peatusest ära pukseerimise.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

10. augustil kell 1.17 oli sattunud madu Peipsiääre vallas Alasoo külas maja vannituppa. Päästjad püüdsid kaks nastikut kinni ja viisid loodusesse.

9. augustil kell 10.45 sõitsid päästjad Peipsiääre vallas Kallaste linnas Kiriku tänavale, kus sauna oli tulnud madu ja inimene oli paanikas. Päästja saabumise ajal puges nastik põrandalaudade vahele tagasi. Päästjad sulgesid lauajupiga põranda ja seina vahelise prao, et madu ei pääseks tagasi inimest hirmutama.

Jõgevamaa

9. augustil 21.55 teatati suurest lõkkest Raadivere külas. Künnipõllu ääres põles 20 ruutmeetril lõke, mille tuleohutus oli tagatud. Lõkkel lasti lõpuni põleda.

Kell 12.29 teatati põllul põlema läinud kombainist Mustvee vallas Tuulavere külas. Ühe teataja sõnul kostus ka pauke. Päästjate saabumise ajal põles kombain viljapõllul lausleegis. Põlengu kustutamiseks läks vaja 9 tonni vett. Kohapeale jäid valvesse Voore vabatahtlikud päästjad.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. augustil kell 14.49 teatati häirekeskusele, et Narva-Jõesuus Perjatsi külas Saunakivi teel põleb suures koguses rohtu. Kohale jõudnud Sillamäe päästjad tegid kindlaks, et põleb 10x3 meetrit kulu. Autoga tulele ligi ei pääsenud, mistõttu kasutati lähemale jõudmiseks ATV-d. Päästjad alustasid kustutustöödega ja 15.52ks oli tulekahju kustutatud.

9. augustil kell 14.53 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel Kalda haljasalal põleb rehvihunnik. Päästjad kustutasid põlengu ning teavitasid keskkonnaametit.

9. augustil kell 18.58 teavitati häirekeskust, et Narva-Jõesuus Perjatsi külas põlevad suvilate kõrval põõsad ja kulu. Kutsele reageerisid Narva-Jõesuu ja Sillamäe komandod. Kohale jõudes leiti, et põleb u 30 ruutmeetrit kulu ning tulekoldeid on põõsaste all mitu. Päästjad kustutasid tulekahju 9,6 tonni veega kella 20.19ks.

9. augustil kell 23.47 said päästjad teate, et Kohtla-Järvel Uuel tänaval on neljakorruselise kortermaja 2. korrusel tunda suitsuhaisu. Teataja oli ise käinud korteri ukse taga koputamas, ent keegi ei vastanud. Kohale jõudnud päästjad suutsid korterisse siseneda ning fikseerisid toidukõrbemise. See kustutati, korter tuulutati ning elanikule tehti kodunõustamist koos uue suitsuanduri paigaldamisega.

Lääne-Virumaa

9. augustil kell 12.35 sai häirekeskus teate, et Väike-Maarja vallas Tammiku külas Tammiku järves on vees vanem härrasmees. Kohaliku talu elanikud kuulsid mehe appihüüdeid ja teavitasid päästjaid. Päästjad jõudsid kohale kell 12.50 ning mees toodi veest välja. Paraku ei õnnestunud kuuekümnendates eluaastates meesterahva elu päästa. Mees anti üle politseile, kes selgitab välja täpse surmapõhjuse.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

9. augustil kell 14.59 kiirustasid päästjad Haapsalu linnas Lahe tänaval toimunud liiklusõnnetusele. Kahe sõiduauto kokkupõrke tõttu lekkisid autodel vedelikud, viga oli saanud liiklusmärk ning sõidutee autoosasid täis pillutatud. Inimesed õnneks pääsesid vigastusteta. Päästjad eemaldasid autodelt süttimisohu likvideerimiseks akuklemmid ning puhastasid tee reostusest ja autoosadest.