Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. august 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

10.08 kell 09.13 laekus päästjatele info, et Haaberstis Pikaliiva tänaval tehakse metsa vahel ohtlikult lõket. Kohale jõudnud päästjad nägid, et meesterahvas tegi metsatukas nõuetele mittevastavat lõket. Päästjad kustutasid selle ning seletasid inimesele, kuidas järgmine kord lõket tehes ohtlikku olukorda vältida.

10.08 kell 22.58 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Pikri tänava 9-korruselises majas on tunda põlemise lõhna, kuid täpset korterit ega korrust ei osatud öelda. Päästjad said kortermajasse sisse ning pärast mõningast otsimist tuvastati, et lõhn tuleb 2. korruse korterist. Korterisse saadi sisse ja leiti, et elanik oli unustanud toidu pliidile ja ise jäänud magama. Samuti puudus korteris suitsuandur. Korter tuulutati ja omanikul soovitati endale kiiremas korras suitsuandur muretseda.

11.08 kell 01.02 anti päästele teada, et Juhkentali tänaval põleb mootorratas. Leeki märkas mööda sõitnud kiirabibrigaad. Kutsele reageerisid Kesklinna komando päästjad ja mootorratas kustutati kella 01.13ks.

Harjumaa

10.08 kell 08.23 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Pildikülas Viadukti põigul on auto kraavi sõitnud ja katusele paiskunud. Tõenäoliselt ei võtnud autojuht suurel kiirusel kurvi välja. Kiirabi jõudis sündmuskohale esimesena ning aitas autos olnud kolm inimest välja. Assaku päästjad olid kohal kell 08.28 ja eemaldasid autol süttimisohu. Kannatanutega tegeles edasi kiirabi ning sündmusega tegeles edasi politsei. Tund aega pärast päästjate lahkumist tuli aga samast paigast teade, et päästjaid soovitakse tagasi, kuna autot kraavist välja tõmmanud tõstukil purunes õlivoolik. Päästjad naasid ning katsid õlilekke absorbendiga.

16.45 kell 16.45 teavitati häirekeskust, et Maardus Keemikute tänaval tuleb 12-korruselise kortermaja 6. korruse korterist suitsulõhna ning naabrite koputustele ust ei avata. Samuti üürgas ATS-süsteem. Väljakutsele reageeriti suurte jõududega. Päästjad said 16.55 korterisse sisse ning leidsid, et tegu oli toidukõrbemisega. Korteri elanik oli pannud panni pliidile, pliidi sisse lülitanud ning seejärel magama läinud. Kui uks avati, oli korter paksult suitsu täis ja elanik ise oli ka üles ärganud. Päästjad kustutasid kõrbemise ja tuulutasid korteri. Keegi viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

10. augustil kell 21.11 teatati põlengust mahajäetud hoones Tartu linnas Pallase puiesteel. Teataja sõnul oli 3 last tualetipoti põlema pannud. Päästjate saabumise ajaks oli 3. korruse tualetipotis põlenud praht juba kustunud. Sündmusest teavitati hoone omanikku.

Kell 20.08 teatati häirekeskusele kahtlasest kotist Tartu linnas raekoja platsi bussipeatuses. Liiklus Vabaduse puiesteel suleti ja ala piirati ohutuslintidega. Demineerijad kotis midagi ohtlikku ei avastanud, seal olid sees maakivid.

Kell 10.16 sõitsid päästjad Tartu linnas Sõbra tänava kaubanduskeskuse parklasse, kus vanametalli konteinerist tilkus välja õli. Päästjad katsid õlireostuse 3 kotitäie absorbendiga.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10.08 kell 09.45 sai häirekeskus teate, et Narva-Jõesuus Peeterristi külas Tallinn-Narva teel on toimunud veo- ja sõiduauto vaheline liiklusõnnetus. Rekkajuht ja ta masin pääsesid kergelt, kuid sõiduauto sai suuremaid kahjustusi. Sõiduauto juht sai samuti mõningaid vigastusi, kaassõitja pääses ehmatusega. Kohale jõudnud päästjad andsid sõiduauto juhile esmaabi, misjärel anti kannatanu üle kiirabile. Päästjad eemaldasid Toyota hübriidautolt aku klemmid, et välistada süttimisoht. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

10.08 kell 19.03 said päästjad teate, et Narva-Jõesuus Perjatsi külas põlevad metsas kuivad oksad ning turvas. Teataja spekuleeris, et põleda võis u 30 ruutmeetrit pinnast. Kohale jõudnud Sillamäe päästjad liikusid tulekahju asukohale ATV-ga. Nimelt oli metsas tehtud raie tõttu raske tehnikaga ligi pääseda. Lõpuks siiski jõuti tulekahjuni ning see kustutati 200 liitri veega kella 20.29ks.

10.08 kell 19.46 teatati häirekeskusele, et Narvas Kreenholmi tänaval on suur puu kukkunud elektriliinidele. Puu kõrvaldati kella 21.13ks.

10.08 kell 22.13 said päästjad infot, et Lüganuse vallas Unikülas põleb kuivati suure leegiga. Teataja oli koduaknast märganud mitme meetri kõrguseid leeke. Päästjad reageerisid väga suurte jõududega, kuna teatatud tulekahju asukohas oli mitu suurt kuivatit, mis kujutasid endast süttimisel erakordselt suurt ohtu. Esimesena jõudsid kohale Kiviõli päästjad, kes tegid kindlaks, et ei põle mitte kuivati, vaid suur oksahunnik kuivatite kõrval. Kohe alustati kustutustöödega ning õnneks suudeti tulekahju lokaliseerida ja likvideerida enne levimist. Põles 25 ruutmeetrit pinnast, mis kustutati 30 tonni veega. Tulekahju täpse tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

10. augustil kell 20.24 teavitas murelik kodanik häirekeskust, et Haapsalus Raudtee tänaval on noored pannud vanal rongiperroonil põlema hunniku paberit. Tuli aga oli ohtlikult lähedale puidust hoonele, mis põlema võinuks süttida. Päästjad likvideerisid kiirelt põlengu ning suuremat kahju seekord noorte hooletust käitumisest ei sündinud.

Pärnumaa

10. augustil kell 15.28 teatati häirekeskusele, et Häädemeeste valas Kabli külas on põllutöid tehes süttinud põlema kombainiheeder. Põleng oli levinud umbes 400 ruutmeetri ulatuses ka ümbritsevale viljapõllule. Kombainijuht püüdis kulupõlengule koheselt ka ise reageerida, kasutades vahtkustuteid. Nii õnnestus viljapõllule levinud tulele piir saada ja see enam edasi ei levinud. Päästjad asusid kombainist lahti ühendatud heedrit kustutama ning likvideerisid kulupõlengu lõplikult. Sündmus lõpetati kell 15.45.

Raplamaa

10. augustil kell 21.56 said päästjad väljakutse liiklusõnnetusele, kus olid kokku põrganud kaks sõiduautot. Ühes autos olnud inimene tuli päästjatel autost välja lõigata ning koos kiirabiga elustada, mis paraku tulemusi ei andnud ning kannatanu suri. Teised liiklusõnnetusel osalenud inimesed said kergemaid vigastusi. Päästjad likvideerisid sõidukitel süttimisohu ning puhastasid maantee laiali pillutatud autoosadest.

Saaremaa

10. augustil kell 21.21 kiirustasid päästjad Muhusse Liiva kaupluse juurde, kus oli põlema süttinud sõiduauto. Põlengukolle asus mootori ja salongi vahel ning kohal olnud inimesed asusid leeke koheselt tulekustutitega summutama. Päästjad kustutasid sõidukipõlengu lõplikult, eemaldasid akuklemmid ning katsid maha valgunud õli absorbentainega. Auto liigutati parklast kaugemale puksiiri ootama. Keegi õnnetuses vigastada ei saanud.