Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-14. august 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

11.08 kell 11.13 teavitati häirekeskust, et Rannamäe teel põleb puidust putukahotell. Teataja sõnul oli see peaaegu maha põlenud ning ei kujutanud endast ohtu ümbritsevale. Kohale jõudnud Lilleküla päästjad likvideerisid tulekahju.

11.08 kell 22.22 laekus info, et Mustamäel E. Vilde teel on umbes meetri kõrgusel üle kergliiklustee tõmmatud tross, mis oli ohuks jalg- ja tõukeratturitele. Kohale jõudnud päästjad said teatajaga kokku ning samuti kutsusid ennetavalt ka elektrikud. Selgus, et trossi oli paigaldanud linnaosavalitsus, kuhu jõulude ajal pannakse jõulukaunistused. Tugevate tuultega oli konstruktsioon paigast nihkunud ning elektrikud tõstsid trossi tagasi üles.

12.08 kell 10.02 said päästjad infot, et Lasnamäel Katusepapi tänaval tuleb korterist suitsu ja tunda on kõrbelõhna. Ust naabrite koputamisele ei avatud. Kohale jõudnud päästjad sisenesid korterisse läbi avatud akna. Tegu oli toidukõrbemisega ja inimene oli toitu tehes magama jäänud. Elaniku sõnul pani ta pelmeenid keema kella kuue paiku hommikul, ent kutse tuli neli tundi hiljem. Seetõttu võis elanik juba pikemat aega suitsu sees viibida. Korter tuulutati ning kiirabi viis elaniku igaks juhuks haiglasse kontrolli.

13.08 kell 15.20 sõitsid päästjad Haaberstisse Ehitajate tee toitlustusasutusse, kust tuli teataja sõnul suitsu. Restoranis viibijad olid juba välja tulnud ning proovisid suitsu allikat kustutada. Nõmme päästjad leidsid, et väljaspool seina süttisid plastkastid. Päästjad tegid seina kontrollavamisi, et leida võimalikke tulekoldeid.

13.08 kell 20.25 kutsuti päästjad Kopli tänavale, kus vanas tööstuskompleksis oli põlema läinud kahekordne mahajäetud tööstushoone. Vana kivihoone teine korrus põles lahtise leegiga. Reageeriti suurte jõududega: kohal olid kuue erineva komando päästjad. Kella 01.40ks saadi tulekahju kontrolli alla ning 03.07ks oli tulekahju täielikult likvideeritud. Tulekahju täpse tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

Harjumaa

11.08 kell 15.30 teatati häirekeskusele, et Harku vallas Naage külas Tuuleranna teel põleb kahekordne eramaja. Tulekahjust andsid teada naabrid, kes koostöös põleva maja elanikega alustasid kustutustöödega: prooviti kustutada käsikustuti ning aiavoolikuga. Päästjad reageerisid suurte jõududega ning tule levikut suudeti vältida. Tulekahju likvideeriti 17.03ks. Tulekahju eeldatav tekkepõhjus oli katusel tehtav tuletöö. Pereliikmed teostasid garaaži katusel katusetöid paigaldades katusematerjali gaasipõletiga. Gaasiballooni tühjenemisel mindi uut tooma ja katkestati seetõttu töö katusel. Pereema, kes jäi koju, kuulis suitsuanduri rakendumist, kontrollimisel tuppa suits ei olnud jõudnud, aga õuest avastas katuse vahelt tõusmas suitsu.

11.08 kell 21.52 anti päästjatele teada, et Maardus Keemikute tänaval põleb garaaž, kus teataja sõnul oli sees kaks gaasiballooni ning 20 liitrit kütust. Kohale jõudnud Lasnamäe, Muuga ja Rae päästjad kustutasid garaažiboksi 22.08ks.

11.08 kell 16.29 said päästjad teate, et Sauel Tule tänaval põleb veoauto lahtise leegiga. Teataja sõnul hakkas masina kabiini alt tulema tossu, pärast mida juht kiiresti autost väljus. Tublid kodanikud oli tule enne päästjate saabumist pulberkustutitega juba kontrolli alla saanud ning Keila komando päästjad likvideerisid tulekahju 16.46ks.

12.08 kell 20.50 tuli häirekeskusele teade, et Kose vallas Tammiku külas on läinud põlema kahekordse eramaja saun. Majas olnud inimesed olid proovinud ise kustutada, kuid tuli oli kiiresti väljumas kontrolli alt. Kohale jõudnud päästjad nägid, et saunahoone oli suitsu täis ning alustati suitsusukeldumist, et leida tulekolded. Tuli oli levinud ulatuslikult ka teisele korrusele. Esialgsetel andmetel suudeti tulekahju kella 22.39ks kustutada. Paraku kutsuti päästjad kell 00.27 samasse asukohta tagasi, sest üks tulekolle oli jäänud hoone plekk-katuse all märkamata. Päästjad võtsid osa katusest lahti ning kustutasid viimase tulekolde. Kella 03.09ks oli tuli lõplikult kustutatud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

13. augustil kell 20.23 sõitsid päästjad Tartu linnas Staadioni tänavale, kus põles mahajäetud puidust hoone. Päästjad kustutasid lahtise leegiga põleva vana kuuri.

12. augustil kell 11.43 anti teada juba paar päeva suitsevast pinnasest Tartu vallas Metsanuka külas. Teataja oli proovinud seda kustutada, kuid ilmselt oli põleng läinud sügavamale pinnasesse. Päästjad kustutasid 7 ruutmeetril põlenud pinnast 3 tonni veega. Põleng võis alguse saada tormiga kõrgepingeliinile langenud puust.

Jõgevamaa

14. augustil kell 7.56 kutsuti päästjad Mustvee valda Tuulavere külla, kus 9. augustil põlenud kombain oli põllul suitsema hakanud. Põleng kustutati ja omanik viis põlenud masina põllult ära.

12. augustil kell 22.07 sõitsid päästjad Põltsamaa valda Kamari alevikku, kus Tööstuse tänavale, kus mahajäetud korstna juurde oli tehtud lõke. Teataja ei suutnud ise lõket autokustutiga ära kustutada. Vana katlamaja korstna all olevasse avasse oli visatud autorehve ja muud prahti, mis põlesid. Päästjate poolt sai põleng kustutatud ning ära hoitud tule levik maapinnal. Päästjad soovitasid hoone omanikul korstna ava sulgeda.

11. augustil kell 21.38 teatati suitsust Mustvee linnas Tähe tänaval. Päästjad leidsid järelevalveta metalltünni sees põleva lõkke, mille kustutasid.

11. augustil kell 18.20 tuli teade viljapõllul põlevast põhuhunnikust Põltsamaa vallas Kaliküla külas. Päästjad kustutasid 6 ruutmeetri suurusel alal põhuhunniku põlengu.

Põlvamaa

12. augustil kell 17.41 Kanepi vallas Saverna külas kuivati katuselt tulevast suitsust. Kohale saabunud päästjad asusid kustutama suitsevat punkrit. Kustutamiseks tühjendati punker 10 tonnist viljast. Põleng lokaliseeriti kella 20.00ks. Tule levik kuivati kõrval asuvale suurele puitlaudisega hoonele sai ära hoitud tänu kiiresti kohale jõudnud Saverna vabatahtlikele päästjatele.

11. augustil kell 16.45 anti teada põllul põlevast põhupallist Räpina vallas Ristipalo külas. Põhupalli lõplikuks kustutamiseks tuli päästjatel rull lahti harutada. Põlengu põhjus on teadmata.

Valgamaa

12. augustil kell 7.27 märkas rongijuht suitsu Valga linnas Tambre ülesõidu läheduses. Päästjad leidsid põlenguala drooni abil. Süttinud oli pool hektarit metsaalust pinnast. Päästjate saabudes olid tulekolded pinnases ja puujuurte all ning põlengu tõttu oli maha murdunud puid. Põlengualale juurdepääsu takistasid võsa, tihe mets ja pehme pinnas ning voolikuliin tuli vedada 700 meetri kaugusele. Kella 14.25ks põleng kustutati, õhtul kontrolliti ala üle ja tulekoldeid ei leitud. Põlengualal kontrolliti 13. augusti hommikul ja põlengupesi ei leitud. Põlengu põhjus ei ole teada.

Viljandimaa

14. augustil kell 00.09 teatati tahmalõõrist tulevast tossust Mulgi vallas Mäeküla külas. Päästjad kustutasid tahmalõõris olnud põlengu pulberkustutiga.

13. augustil kell 22.28 andis Põhja-Sakala vallas Tääksi külas Nublu andur häiret. Maja aknast nägid turvafirma töötajad suitsu. Hoonest väljunud vanema mehe viis kiirabi tervisekontrolliks haiglasse. Kohale saabunud päästjad tuvastasid pliidil kõrbema läinud toidu. Oht likvideeriti ja ruumid tuulutati.

12. augustil kell 19.27 anti teada suitsu ja vingu täis puitmaja teisest korrusest Viljandi linnas Leola tänaval. Suitsu põhjuseks oli alumisel korrusel suitsu sisse ajanud pliit. Ruumid tuulutati ja elanikele tehti selgitustööd.

11. augustil kell 11.06 teatati suitsu täis majast Põhja-Sakala vallas Pilistvere külas. Teatajal paluti majast välja minna. Suitsu põhjuseks oli suitsu sisse ajav ahi. Ahjus põletati muuhulgas plastikut ja klaasi. Ruumid tuulutati ülerõhuventilaatoriga ja inimestele tehti selgitustööd. 

Võrumaa

12. augustil kell 13.38 teatati saunapõlengust Setomaa vallas Lepä külas. Teataja sõnul oli leek juba katuselt väljas, inimesi sees ei olnud. Päästjate saabumise ajal põles 15 ruutmeetrine suitsusaun lahtise leegiga, teised majad ohus ei olnud. Päästjad kustutasid põlengu. Omaniku sõnul oli ta pannud sauna küdema ja ise ära läinud. Tagasi tulles oli saun juba leekides.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. augustil kell 23.28 teatati põlevast sõiduautost Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Ridaküla tänaval raamatukogu hoone taga. Päästjad kustutasid põlengu.


Kell 22.54 märgati Narva linnas Oru tänaval kortermaja rõdul suitsu. Koputuse peale korteri ust ei avatud. Päästjad pääsesid korterisse ja tuvastasid toidukõrbemise. Ruumid tuututati ja elanikule tehti selgitustööd, sest korteris ei olnud suitsuandur töökorras.

Kell 20.53 teatas kalamees leitud lõkkest Alutaguse vallas Metsküla külas Ratva järve kaldal. Teataja püüdis lõket kustutada, kuid see hakkas veidi aja pärast taas suitsema. Päästjad leidsid lõkkekoha drooni abil, põlengut enam ei toimunud. Täna 14. augusti hommikul kontrollisid päästjad drooniga ala ja leidsid ühe tulekolde. Kustutustöödeks liiguvad päästjad alale jalgsi.

Kell 16.05 teatati heledast suitsust Narva linnas Kreenholmi tänava kortermaja trepikojas. Tunda oli toidukõrbemise lõhna. Päästjad suitsuallikat ei leidnud, trepikoda tuulutati.

12. augustil kell 21.48 tuli päästjatel kustutada Narva-Jõesuu linnas Koidu tänaval päästekomando hoone juures põlema läinud sõiduautot. Päästjad eemaldasid akult klemmid ja elektrijuhtmed ning kustutasid põlengu.

Kell 16.59 käisid päästjad Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Vahtra tänaval, kus eemaldasid maja katuseräästas ohtlikult rippuva tuulekasti laua.

Kell 15.20 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Perjatsi külla, kus märgati metsas okste ja pinnase põlengut. Raskesti ligipääsetavas kohas põles 20 ruutmeetril pinnas ja hõõgus paar kändu. Kustutustööd lõppesid kell 17.35.

Kell 10.35 avastasid päästjad Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Ehitajate haljasalal prahipõlengu. Kustutada tuli kahe prügihunniku põleng.

Kell 5.37 teatati häirekeskusele Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Uuel tänaval hoovis põlevast madratsist. Päästjad kustutasid vana põleva madratsi põlengu.

11. augustil kell 20.11 anti teada suitsust ja töötavast suitsuandurist Narva linnas Kreenholmi tänava kortermajas. Päästjad sisenesid korterisse, kus oli toit kõrbema läinud. Korteri elanik oli tugevate joobetunnustega ja kõrvaklappides ega kuulnud seetõttu töötavat suitsuandurit. Toit võeti pliidilt, toad tuulutati ja elanikule tehti selgitustööd.

Lääne-Virumaa

13. augustil kell 8.42 said päästjad väljakutse Rakvere valda Ubja külla, kus mööduja teatas põlengust kuivatis. Päästjad tuvastasid kuivati punkris väikese põlengu. Kustutustöödeks lasti vili punkrist välja. Põleng võis alguse saada katlast mööda soojaõhu toru kuivatisse jõudnud sädemest.

11. augustil kell 21.14 teatati eterniidi põletamisest Rakvere vallas Kohala külas. Lõkkes põletati siiski kände ja lehti ning kõik lõkketegemise ohutusnõuded olid täidetud.

Kell 13.25 anti häirekeskusele teada vastu puud sõitnud sõiduautost Rakvere linnas Tartu maanteel. Päästjad likvideerisid süttimisohu ja puhastasid tee.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 10 sündmust, neist 9 lahingumoona leidu (kokku 44 ühikut) ning üks pommiähvardus Rakvere Postimajja.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

13. augustil kell 17.21 teatati häirekeskusele, et Allikjärve külas nähakse raba poolt tõusvat valget suitsusammast. Drooni kasutades leiti hinnanguliselt kahe hektari suurune põlenguala, mis asus 780 meetri kaugusel Roosna-Alliku tehisjärvest ning kuhu autodega ligipääsu ja otseteed ei olnud. Seetõttu liikusid päästjad põlengukohale kasutades amfiib UTV-d ja kustutussüsteemiga varustatud ATV-d. Kella 00.49ks lokaliseeriti põlenguala, kuid rabapinnase tõttu on kustutustööd aeganõudvad ning põlengu kustutamine keeruline, seetõttu jätkatakse kustutustöödega ka veel täna.

Läänemaa

12. augustil kell 14.40 teavitati päästjaid Lääne-Nigula vallas Taebla alevikus lõkkest, kus põletatakse keskkonnaohtlikke jäätmeid. Päästjad tuvastasid Tööstuse tänaval põleva järelevalveta prügilõkke, mille kõrval veel lisaks põletamist ootavad rehvihunnikud. Lõke kustutati ning olukorrast teavitati Keskkonnaametit. 

13. augustil kell 08.22 sõitsid päästjad Lääne-Nigula valda Kuijõe külla, kus oli vaja üle kontrollida saepurupunker. Teataja sõnul oli saepuru suitsema hakanud ja ämbritäiest veest ei olnud kustutamisel abi. Päästjad kustutasid põlengu saepurupunkris kell 8.52.

Pärnumaa

12. augustil kell 21.42 teatati Häirekeskusele, et Lääneranna vallas Rootsi külas põleb viljakuivati. Viljakuivati lasti tühjaks ning sellest leitud väike tulekolle kustutati kell 22.46.

13. augustil kell 20.27 kustutasid päästjad Põhja-Pärnumaa vallas Halinga külas kombainilindi rullide vahel põlema süttinud kuivanud heina. Lokaalne väike põlengukolle likvideeriti kell 20.56.

13. augustil kell 23.18 kiirustasid päästjad Häädemeeste valda Treimani külla, kus teataja sõnul oli põlema süttinud kahekordne elumaja. Päästjate saabumise ajaks põles maja lahtise leegiga, kõikidest akendest ulatusid leegid välja ning katuseeterniit oli juba põlenud. Esialgse info kohaselt elas majas neli inimest, kes kõik olid majast väljas ning keegi vigastada ei saanud. Hetkel veel teadmata põhjusel põlema süttinud eluhoone hävis 90% ulatuses. Tulekahju likvideeriti kell 01.54.

Raplamaa

13. augustil kell 8.32 teavitati Häirekeskust, et Rapla linnas Viljandi maanteel tehakse lõket, mille suits häirib kaaskodanikke. Lõkke omanik ei olnud teadlik, et linnas lõket teha ei tohi, kuid kui päästjad sellele tähelepanu juhtisid kustutas inimene lõkke kohe.

13. augustil kell 12.51 said päästjad väljakutse Kehtna valla Laeste külla. Eelmisel nädalal tormiga maha kukkunud ja äikesega pihta saanud puu suitses ikka veel ning päästjad kutsuti selle põlengut lõpetama.