Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. august 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

14.08 kell 16.19 teavitati häirekeskust, et Tartu maanteel lennujaama juures on toimunud nelja sõiduki ahelavarii. Teataja sõnul oli tee sodi täis, ühest sõiduautost lekkis vedelikku, kuid kõik kannatanud olid sõidukitest väljas. Liiklusõnnetusele reageeris ka kiirabi ja politsei. Päästjad katsid lekke absorbendiga ning eemaldasid autodel süttimisohu.

14.08 kell 21.09 teatati häirekeskusele, et Haaberstis Pirni tänaval lekib sõiduautost õli. Lilleküla päästjad käisid kohal ning katsid lekke absorbendiga.

14.08 kell 21.38 said päästjad infot, et Lasnamäel Laagna teel põleb väikeses kivist prügikastis prügi. Päästjad kustutasid tule 10 liitri veega.

15.08 kell 06.45 sõitsid päästjad Lasnamäele Peterburi teele, kus MAN sõidukist tilkus mingisugust õli. Kohale jõudnud päästjad tuvastasid, et tegu on hüdroõliga, mis kaeti saepuruga. Lekkest teavitati sõiduki omanikku.

15.08 kell 07.59 said päästjad väljakutse Nõmmele Vabaduse puiesteele, kus toimus kuue auto kokkupõrge. Nõmme päästjad ruttasid sündmuskohale ning aitasid koostöös politsei ja kiirabiga kaks kannatanut autodest välja. Kokku oli avariis kuus kannatanut, kellest viis viidi haiglasse kontrolli. Päästjad eemaldasid masinatelt süttimisohu, katsid lekked absorbendiga ja aitasid sõiduteed korrastada. Õnnetuse üksikasjad selgitab välja politsei.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

14. augustil kell 16.12 teatati auto põlengust Põlva vallas Joosu külas. Auto põles koristatud viljapõllul ja süttinud oli ka põld. Enne päästjate saabumist püüdsid elanikud põlengut ise kustutada. Päästjad kustutasid autopõlengu ja ligi 40 ruutmeetril põlenud kõrrepõllu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. augustil kell 17.42 teatati Narva linnas Kevade tänaval mahajäetud 4-korrulise maja juures heledast suitsust. Päästjad leidsid 3. korruselt väikese lõkke, mille kustutasid. Päästjate saabumise ajal jooksid hoone juurest ära lapsed. Sündmusest teavitati omavalitsust, sest kasutuseta jäetud hooned tuleb omanikul kõrvalistele inimestele sulgeda. Vaid nii saab vältida õnnetusi, aga ka vandaalitsemist ja süütamisi.

Lääne-Virumaa

14. augustil kell 13.02 teatas mööduja kulupõlengust maantee ääres Väike-Maarja vallas Äntu külas. Teataja kustutas iseseisvalt ligi 2 ruutmeetrise põlengu. Päästjad kontrollisid ala üle ja põlenguohtu enam ei olnud. Kulupõleng võis alguse saada maha visatud kustutamata suitsukonist.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

14. augustil kell 17.10 vajati päästjaid appi Pärnu linnas Suur-Jõekalda tänaval. Ehitustellingud olid kukkunud üle sõidutee ning sulgenud mõlemad sõidusuunad. Päästjad eemaldasid tellingud ning vabastasid tee taas liiklemiseks.

14. augustil kell 21.24 teatati häirekeskusele inimesest, kes Kilingi-Nõmmes Pärnu tänaval juba teist päeva oma hoovis prahti põletab. Lõke oli tehtud küll tünni, kuid sellest eralduv suits ja ebameeldiv hais levis ümbruskonnale. Päästjad selgitasid inimesele, et korduva rikkumise korral on õigus karistada inimest kiirmenetluse korras.

Raplamaa

14. augustil kell 15.10 teatas mööduja, et Märjamaa vallas Sõmeru külas põleb turbapinnas ning puud, mis risti-rästi metsas olid maha kukkunud. Drooni vaatluslend näitas, et põleng toimus ringikujuliselt umbes poole hektari suurusel alal. Tõenäoliselt välgutabamusest süttinud turbapinnas põles umbes poole meetri sügavuselt koos puujuurtega. Päästjad kustutasid põlengut ning samal ajal saagisid kahe mootorsaega maha ohtlikke puid ja vabastasid pääsu tulekolleteni. Tulekahju lokaliseeriti kell 16.53 ning likvideeriti kell 19.24. Et turbapinnases võivad tulekolded veel päevi hõõguda teostasid päästjad põlenguala kontroll veel ka täna hommikul, leideski taas kolm tulekollet, mis koheselt kustutati.