Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. august 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

15.08 kell 21.51 said päästjad teate, et Põhja-Tallinnas Paljassaare ja Tööstuse ristil on teel täpsustamata õlireostus. Kopli päästjad tuvastasid ca 30-meetrise kasutatud mootoriõli ja bensiini segu loigu, mis kaeti saepuru ja absorbendiga. 22.23ks oli reostus kaetud ning tee lõplikuks puhastamiseks kutsuti kohale teepuhastus.

16.08 kell 05.31 sõitsid päästjad Kristiinesse Endla tänavale, kus teatati, et kolmekordse maja trepikoda on tossu täis. 05.36 alustati päästetöödega ning mõni minut hiljem sukelduti suitsu sisse, et elanikud korterist välja toimetada. Päästjad tegid kindlaks, et suits tuli maja keldrikorruselt, kus põles praht ja plast. Selgus, et ööseks laadima pandud aku oli üle kuumenenud ja plahvatanud. See süütas töölaual olevad esemed. Kui keldrikorruse põleng oli kustutatud, siis maja tuulutati ning inimesed lubati tagasi sisse.

Harjumaa

15.08 kell 11.20 sai häirekeskus teate, et Anija vallas Aavere külas põleb hoone lahtise leegiga. Teataja oli näinud 300-400 meetri kaugusel endast tõusmas paksu musta tossu. Esimesena jõudsid kohale Kehra päästjad kell 11.31 ning nägid, et lahtise leegiga põles laudahoone, mille kõrval ca 10 meetri kaugusel on elektrialajaam. Laudas polnud sees inimesi ega loomi. Koheselt alustati kustutustöödega ning teavitati ka elektrikuid, et alajaamast vool välja võetaks. Lisaks moodustati alajaama kaitsmiseks päästjatest eraldi töölõik. Lauda täielikuks kustutamiseks oli tarvis hoonet rasketehnikaga lammutada, et kustutada seesmised tulekolded. Tuli alajaamani ei levinud, kuid laut sai ulatuslikke kahjustusi. Kokku käisid kohal 10 erineva komando päästjad ja tulekahju kustutati 200 tonni vee ning 150 liitri vahuainega. Viimane komando lahkus sündmuskohalt kell 19.09.

Aavere sündmuse järg – 16.08 kell 01.25 teavitati häirekeskust, et põleb sama karjalaut, mis eelneval päeval. Kohale jõudnud Kehra päästjad tegid kindlaks, et tõepoolest põles sama hoone ja leegid olid üle müüride, mis põlengust järele olid jäänud. Kella 03.20ks kustutati 26 tonni veega tulekahju taas. Tulekahju täpse põhjuse selgitab välja menetlus.

15.08 kell 13.45 teatati häirekeskusele, et Kuusalu vallas Kahala külas Kolga metskonnas põleb männimets. Sündmusele reageerinud päästjad nägid, et lahtise leegiga põleb 100 ruutmeetrit metsaalust. Kuna ligipääs sündmuskohale oli raskendatud, tuli tuleni jõudmiseks kasutada ATV-d. Kella 17.43ks oli põleng likvideeritud. Kokku põles ligi 200 ruutmeetrit metsaalust. Kustutamiseks kulus 9 tonni vett. Kell 20.59 sõideti objektile tagasi, et teostada kontrolli ja vajadusel järelkustutust. Mõned kolded ka leiti, mis kiirelt kustutati.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

16. augustil kell 7.11 anti teada, et Tartu vallas Otslava külas oli vanem mees käinud eelmisel õhtul jalgsi Kaiavere järve lähedusse kalale, kuid ei suutnud enam tagasitulekuks kõndida. Päästjad jõudsid mööda kitsast kraavi meheni ja tõid ta hansalauaga ära. Kannatanu anti üle kiirabitöötajatele.

15. augustil kell 16.29 teatati suitsu täis toast Tartu linnas Kirsi tänaval. Elanik oli pliidile tule alla teinud, kuid pliit ajas kuuma ilma tõttu tuppa suitsu sisse. Päästjate saabumise ajaks oli pliidi all põleng kustutatud ja tuulutati ruume. Põlenguohtu ei olnud. Päästjad tegid selgitustööd.

15. augustil kell 14.01 käisid päästjad Peipsiääre vallas Vara külas eemaldamas teele kukkunud suurt puud.

15. augustil kell 11.15 helistati häirekeskusesse ja teatati majapõlengust Luunja vallas Kakumetsa külas. Päästjate saabumise ajal olid ühekorruselise puidust elumaja tuulekojast ja üle katuse leegid väljas. Omaniku teatel hoones kedagi ei viibinud. Majast lülitati elekter välja ja kohale kutsuti elektrikud, sest läheduses asusid elektriliinid. Kõrval olevast garaažist tõid päästjad välja gaasiballoonid. Elumaja põlengule pandi piir kella 13.07ks ja kustutustööd lõppesid kell 14.28. Põlengus sai kuumakahjustusi hoovis seisnud sõiduauto, garaaž tulekahjustusi ei saanud. Elumaja põleng võis alguse saada elektrisüsteemist. Põlengu täpset põhjust uuritakse.

Valgamaa

16. augustil kell 8.38 anti teada, et Otepää vallas Vana-Otepää külas torude lõikamise käigus süttis toru sees. Teataja sõnul majas gaasi ei kasutatud, kuid tunda oli gaasi lõhna. Päästjad selgitasid kohapeal välja, et korterisse oli kunagi paigaldatud põranda alla gaasitoru, milles olnud gaasi jäägid oli remonti tehes lõiketööde käigus süttinud. Põleng kustutati teataja poolt ämbritäie veega. Ruumid tuulutatud ja päästjad kontrollisid gaasi kontsentratsiooni, mis tuulutamise järel langes.

Võrumaa

15. augustil kell 12.37 anti teada järveäärsest maastikupõlengust Võru vallas Sõmerpalu külas. Päästjad kustutasid värskelt randaalitud põllu ja järve vahelisel kaldaalal põlenud heina ja põõsastiku 4 erinevas kohas kokku 3000 ruutmeetril. Tegemist võis olla süütamisega, sündmusega tegeles edasi politsei.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. augustil kell 00.22 teatati Sillamäe linnas Viru puiesteel alajaamast tulevatest sädemetest ja imelikust häälest. Kortermajade elanikud ajasid oma autosid alajaamast kaugemale ja majades läks elekter ära. Kohale kutsuti elektrikud. Alajaamas põlesid kaablid. Põleng kustutati ja sündmusega tegelesid edasi elektrikud.

15. augustil kell 23.49 tuli väljakutse Toila valda Päite külla, kus oli põlema läinud puukuur koos laudahoonega. Elumaja asus 20 meetri kaugusel. Teataja sõnul põlevas hoone inimesi sees ei olnud ja omanik oli hoonetest elektri välja lülitanud. Päästjate saabudes põles 10x5 meetrine suur hoone lahtise leegiga. Elanikud olid elumajast väljunud, ohtu eluhoonele ei olnud, sest tuul ei olnud maja poole. Põleng lokaliseeriti kell 1.18 ja kustutustööd lõpetati kell 3.52. Paekiviseintega hoone puitosa hävines põlengus, sh hoones hoitud väiketehnika ja kütus. Hoone kustutamiseks kasutati 200 liitrit vahuainet ja 35 tonni vett. Põlengu põhjus on selgitamisel.

Kell 22.55 käisid päästjad abis Narva linnas Kangelaste prospektil, kus korteris oli kinni kiilunud köögi uks, kuid köögis töötas gaasipliit. Päästjad aitasid ukse avada ja ohtu ei olnud.

Kell 20.57 teatati häirekeskusele mustast suitsust Alutaguse vallas Iisaku alevikus Aia tänaval. Majaelanik põletas koduhoovis vana haagissuvila jäänuseid, sh põles plastik ja penoplast. Lõke kustutati. 

Kell 13.23 teatati Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Järveküla teel naaberkorterist tulevast kärsahaisust ja näha oli suitsu. Koputuse peale keegi ust ei avanud. Päästjad avasid ukse ja võtsid kõrbeva toidu pliidilt, ruumid tuulutati. Korteri elanikku ei leitud ning juhtumist teavitati ühistu esimeest. 

Kell 11.09 teatati mustast suitsust Narva linnas Oru tänaval. Platsil põletati vaja mööblit, mida kohapeal vee ja tulekustutitega kustutati.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

15. augustil kell 16.35 teatati häirekeskusele, et Häädemeeste vallas Arumetsa külas on põlema süttinud laohoone, kus ladustatakse turvast ja saepuru. Päästjate saabudes põles hoone suurusega 20 x 30 meetrit. Põles vaheseinte vahele ladestunud tolm. Päästjad avasid ehituskonstruktsioone, et tulekolletele ligi pääseda. Tulekahju kustutati kell 19.48. Päästetöödel osalesid Häädemeeste, Kilingi-Nõmme ja Pärnu päästjad.

15. augustil kell 19.05 sai Häirekeskus teate, et Matsi külas Lääneranna vallas läks vanem meesterahvas ujuma ja vajus vee alla. Teataja oli saanud kannatanu veest välja ja püüdis elustada, kuid kahjuks see tulemusi ei andnud. Kohale olid kutsutud nii politsei, pääste, kui kiirabi. Kuna õnnetus juhtus madalas vees, siis võis tegu olla terviserikkega. Täpsemad asjaolud selgitab välja ekspertiis.

Raplamaa

15. augustil kell 19.05 vajati päästjaid Kehtna vallas Kaerepere alevikus. Elektriposti alune oli umbes viie ruutmeetri suuruselt põlema süttinud. Päästjad kustutasid maastiku ning ohutuse tagamiseks kastsid üle ka kõrval asunud oksahunniku juhuks, kui mõni säde ka sinna sisse on pugenud.

Saaremaa

15. augustil kell 15.03 kiirustasid päästjad Saaremaa valda Oti külla, kus oli põlema süttinud traktor. Süttimisohus oli ka läheduses asuv küün. Päästjad kustutasid traktori ning jahutasid ka heinaküüni, et see põlema ei süttiks. Sündmus lõpetati kell 16.20