Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. august 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

16.08 kell 21.02 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Pae tänaval on murdunud puu, mis ripub ohtlikult kõnnitee kohal. Päästjad saagisid puu juppideks ning kõrvaldasid ohu.

16.08 kell 21.36 sõitsid päästjad Haaberstisse Astangu tänavale, kus põles kahekordne ilma uste ja akendeta mahajäetud maja. Teataja oli eemalt rõdult näinud musta suitsu. Nõmme päästjad jõudsid kohale 21.41 ning alustasid kustutustöödega. Selgus, et kivist hoones põlesid rehvid. 22.05ks oli põleng likvideeritud 4,5 tonni veega.

16.08 kell 22.17 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Punasel tänaval näeb helistaja õues lõket, kust tuleb ohtralt musta suitsu. Lasnamäe päästjad tõttasid kohale ning leidsid kohapeal põlemas prügihunniku. Lõke kustutati 300 liitri veega.

Harjumaa

16.08 kell 11.10 said päästjad väljakutse Anija valda Aavere külla, kus põles laut, mis süttis esmakordselt kaks päeva tagasi 15. augustil. Kohale jõudnud päästjad kustutasid tekkinud põlengukolded. Kell 19.24 teavitati, et lauda jäänused tossavad järjekordselt ning laut kustutati juba neljandat korda.

16.08 kell 15.49 teavitati häirekeskust, et Raasiku alevikus Tamme tänaval põleb krundil mitu lõket ning tuleb suitsu. Teataja oli naaber, kes tundis muret, et lõke võib süütada lähedal asuva hoone ning võsa. Päästjad käisid kohal ning kustutasid kolm 2-meetrise läbimõõduga lõket 200 liitri veega.

16.08 kell 18.04 teatati häirekeskusele, et Kehra linnas Kose maanteel hakkas helistaja auto mootori juurest tossama. Teataja võttis ise aku klemmid juba lahti, kuid sellega toss ei lõppenud. Paluti kohale päästet, et ennetada suuremat põlengut. Kohale jõudnud päästjad eemaldasid aku ning nägid, et auto kapoti all kärssab soojustusmaterjal. Kärssamine likvideeriti ning omanikule anti juhised vähemalt pool tundi oma autol silm peal hoida.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

17. augustil kell 8.47 käisid päästjad Tartu vallas Voldi külas eemaldamas teele langenud kahte suurt puud.

16. augustil kell 18.53 tuli teade Tartu linnas Risti täna kortermajast, et vannitoa laes on sinakas suits. Suits oli siiski tulnud korterisse ülemise naabri ahjukütmisest. Põlenguohtu ei olnud.

Kell 11.28 anti teada põlengust garaažis Tartu linnas Jaamamõisa tänava garaažikompleksis. Teataja sõnul oli üks inimene ka viga saanud. Päästjad lokaliseerisid kiiresti tulekahju. Põletushaavadega garaaži omaniku toimetas kiirabi haiglasse. Põleng võis alguse saada kütuse käitlemisel. Kuna garaaži keldris lekkis kütusepaak, mida parandada ei saadud, paigutati kütus naabergaraaži omaniku kanistritesse. Lekkinud kütus kaeti päästjate poolt vahuga.

Jõgevamaa

16. augustil kell 20.00 teatati võsahunniku põlengust Mustvee vallas Omedu külas. Päästjad kustutasid 5 ruutmeetril põlenud oksahunniku.

Kell 9.13 tuli häirekeskusele teade Jõgeva vallas Torma alevikus heinapallide kõrval põlema läinud traktorist. Kohale jõudnud päästjatel tuli kustutada leegiga põlevat laadurit.

Põlvamaa

16. augustil kell 14.09 teatati põllul suitsevast kombainist Räpina vallas Tsirksi külas. Teatajad said süttinud tolmu põlengu ise kontrolli alla, kuid päästjad loputasid põlengukoha üle.

Viljandimaa

16. augustil kell 21.43 kutsuti päästjad Viljandi valda Kaavere külla, kus lauda kõrval oli põlema pandud oksahunnik ja tuli levis kiiresti metsa poole. Enne päästjate saabumist piirasid kohalikud elanikud pulberkustutitega tule levikut. Päästjatel tuli kustutada 100 ruutmeetri ulatuses mitmeid tulekoldeid. Põleng kustutati kella 22.51ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. augustil kell 18.19 tuli teade kulupõlengust Narva-Jõesuu linnas Perjatsi külas. Päästjatel tuli kustutada 500 ruutmeeril põlenud turbast pinnast.

Kell 15.07 teatati häirekeskusele Lüganuse vallas Liimala külas merel hätta sattunud aerulauduritest. Kaldal olnud teataja sõnul oli tuul tugev ja tema hinnangul olid laudurid hädas. Esimesena hädasolijateni jõudnud vabatahtlikud päästjad selgitasid välja, et 5 aerulaudurit siiski abi ei vajanud.

Lääne-Virumaa

16. augustil kell 23.38 tuli häirekeskusele teade Vinni vallas Piira külas Õhtu tänaval põlevast garaažist. Päästjad kustutasid 3x6 meetri suuruse garaaži sees olnud põlengu. Põleng võis alguse saada elektrisüsteemist või elektriseadmest. Kontrolliti ka kõrval asuvaid garaaže, kuid tuli neisse levinud ei olnud.

Lääne päästekeskus

Saaremaa

16. augustil kell 19.22 vajati päästjaid Kuressaare linna Uuele tänavale, kus oli häiresse läinud vinguandur. Pliidi kütmise tõttu oli alumine korrus suitsu täis valgunud ning see käivitas vinguanduri. Päästjad ventileerisid ruumid ning palusid pererahval kutsuda korstnapühkija küttekoldeid üle vaatama ja puhastama.