Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. august 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

17.08 kell 09.13 teavitati häirekeskust, et Mustamäel Kadaka teel oli süttinud bussipargi katus. Katusel teostati parasjagu parandustöid, kui põlema läksid tõrvapapprullid ja puitalused. Kuna tegemist oli bussipargi territooriumiga, kus leidus gaasiballoone ning muid kergelt süttivaid esemeid, siis reageeriti väljakutsele suurte jõududega. Esimesed päästjad olid kohal 09.20, kes asusid katust kustutama. Suureks õnneks olid töötajad suutnud tulekahju kolme 6kg-se pulberkustutiga juba lokaliseerida. Päästjad järelkustutasid veega ning katusesse tehti mõned kontrollavamised, et likvideerida võimalikud tulekolded.

17.08 kell 19.18 sõitsid päästjad Lasnamäele Virbi tänavale, kus 16-kordse maja korteri rõdul oli näha lahtist tuld. Teatas ülemise korruse naaber. Kohale sõitsid kolme komando päästjad. Selgus, et elanik oli rõdul proovinud midagi lahtise tulega puhastada, kuid oli ise aru saanud oma tegevuse ohust. Elanik kustutas tule ämbri veega. Päästjad veendusid, et tulekahju oli likvideeritud ning tegid elanikule selgitustööd.

18.08 kell 00.13 teatati häirekeskusele, et Mustamäel E. Vilde teel tuleb 5-korruselisest kortermajast suitsuhaisu. Teataja oli käinud ka ukse taga koputamas, kuid keegi polnud vastanud. Nõmme päästjad olid kohal kell 00.18. Selgus, et inimene oli toitu tehes magama jäänud, kuid oli päästjate koputustele lõpuks üles ärganud ja ukse avanud. Korteris oli olemas küll suitsuandur, kuid anduris polnud patareisid. Päästjad tegid elanikule selgitustööd, kes lubas endale uue suitsuanduri muretseda.

18.08 kell 03.22 teavitati häirekeskust, et Haaberstis Vana-Rannamõisa teel tuleb 4-korruselise kortermaja korterist toidukärssamise lõhna, millest andis märku ka üürgav suitsuandur. Päästjad leidsid, et 2. korruse korteris oli toidukõrbemine ning inimene oli toitu tehes magama jäänud. Korter tuulutati ja elanikule tehti selgitustööd.

Harjumaa

17.08 kell 11.51 sõitsid päästjad Rae valda Vaskjala külla, kust oli tulnud teade eramajas toimunud plahvatusest. Elanik oli valmistanud basseini desinfitseerimiseks kloorisegu, kuid ei olnud kinni pidanud tootjapoolsetest valmistamisjuhistest. Segu oli läinud keema, plahvatanud ning maja ümbrus oli mattunud kloori lõhna sisse. Kohale sõitsid päästjad koos demineerijatega, kiirabi ning politsei. Sündmuskohal selgus, et majast olid küll elanikud välja jooksnud, kuid pererahva kass oli majja jäänud. Päästjad sisenesid maskidega majja, tõid kassi elusalt ja tervelt välja ning tuulutasid hoone. Pererahvast instrueeriti järgmisel korral valmistusjuhendit tähelepanelikumalt jälgima.

17.08 kell 15.48 teatati häirekeskusele, et Muugal Koorma tänaval on sadama alal vanametalli ümberlaadimise käigus toimunud plahvatus ning süütanud vanametalli hunniku. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kella 16.03ks ja 20 minutit hiljem oli tulekahju kustutatud.

17.08 kell 22.02 tuli päästjatele väljakutse Keilasse Tuula teele, kus teataja sõnul oli naabritel midagi põlema läinud. Teataja suitsu ei näinud, kuid tundis selle lõhna. Päästjad tuvastasid toidukõrbemise, mille elanikud olid likvideerinud enne kohale jõudmist.

17.08 kell 22.48 sõitsid päästjad Loo alevikku Nehatu-Loo-Lagedi teele, kus veoautost oli lekkinud välja ca 20 liitrit õli. Reostuse ulatus oli 30m x 1m. Päästjad katsid lekke saepuru ja absorbendiga.

18.08 kell 01.01 kutsuti päästjad Saue valda Koidu külasse Juuliku-Tabasalu teele, kus põles lausleekides sõiduauto Ford. Juht ise oli autost väljas ja tulekahjust eemal. Päästjad kustutasid auto 01.35ks. Selgus, et vahetult enne põlengut oli auto osalenud avariis, mida politsei oli klaarimas käinud. Kui õnnetusjuhtum sai vormistatud, asus Fordi juht teele ja tundis kohe põlemise lõhna. Mees tuli autost välja, auto süttis ja juht kutsus päästjad kustutama.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

17. augustil kell 12.49 teatati masina põlengust Kambja vallas Uhti külas Aardlapalu prügilas. Põles veoauto haagis ja seal olev prügi. Enne päästjate kohale jõudmist püüti põlengut kustutada 10 kustutiga. Kustutamist jätkasid esimesena kohale jõudnud Tõrvandi vabatahtlikud päästjad. Kustutustöödeks ühendati haagis veokist lahti ja viidi eemale ning laaditi prügi haagisest välja. Põleng kustutati kella 13.39ks.

Põlvamaa

17. augustil kell 18.10 sõitsid päästjad Räpina valda Viluste külla appi mehele, kes olid kodus jäänud jalgupidi oma elektrilise ratastooli vahele kinni ega saanud iseseisvalt jalgu lahti. Päästjad aitasid mehe jalad vabastada.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

17. augustil kell 20.04 sõitsid päästjad Rakvere linnas Pikale tänavale, kus mahajäetud maja katuselt kukkusid kõnniteele eterniidi tükid. Päästjad piirasid ala ohutuslindiga ja teavitati omavalitsust.

17. augustil kell 12.49 kutsuti päästjad appi Haljala valda Koolimäe küla metsa, kus naine oli matkarajal kukkudes jala välja väänanud ega saanud enam iseseisvalt metsast välja. Kannatanu asukoht oli teest 3 km sügavusel metsas. Kohale jõudnud päästjad andsid kannatanule esmaabi ning transportisid ta kanderaamil ja ATV abiga kiirabini.

Ida-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

17. augustil kella 13.45 ajal süttis Kidaste külas põlema sõiduauto. Inimesed asusid käsikustutitega kohe tulekahju kustutama, kuid auto suitses endiselt edasi. Päästjad tõstsid auto tõstepatjadega üles, et seda parem maha jahutada oleks. Tõenäoliselt süttis autol ülekuumenemise tõttu põlema tahmafilter. Tulekahju likvideeriti kell 14.14.

Pärnumaa

18. augustil kell 05.55 said päästjad väljakutse Saarde valda Leipste külla, kus oli põlema süttinud heinarull. Kuna heinarulle oli põllul lähestikku mitmeid, oli oht ka teiste süttimisele. Päästjad kustutasid lahtise leegiga põlenud heinarulli kella 6.21ks.

Raplamaa

17. augustil kell 15.14 kiirustasid päästjad Märjamaa valda Sõtke külla, kus oli põlema süttinud sõiduauto. Arvatavasti elektrisüsteemi rikkest põlema süttinud sõiduk põles täisleegis ning päästjad kustutasid selle kella 16ks. Autos olnud inimesed viga ei saanud ning jäid puksiiri ootama.

Saaremaa

17. augustil kell 9.52 said päästjad teate, et Reina külas on süttinud põlema metsaveotraktor, mida koha peal asunud inimesed asusid käsikustutiga koheselt ka kustutama. Päästjad leidsid eest põleva kabiini ja mootoriga traktori. Põleng likvideeriti kell 11.25. Tõenäoliselt elektrisüsteemi rikke tõttu süttinud traktoril hävis tules nii kabiin, kui mootor.