Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-21. august 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

18. augustil kell 20.58 teatati häirekeskusele, et Nõmmel Pargi tänaval on toimunud kahe auto kokkupõrge, mille tulemusel on tänavavalgustuse post ohtlikult rippu vajunud. Päästjad eemaldasid masinatel süttimisohu, puhastasid tee ning märgistasid lindiga katkise posti ohuala. Kohale tulnud elektrikud tegelevad posti asendamisega edasi. Liiklusõnnetuses kannatanuid ei olnud.

18. augustil kell 23.21 said päästjad infot, et kesklinnas Toom-Kooli tänaval lebab teel kahtlane ese. Teataja kirjeldas seda kui „jõuluvana kingituse moodi“ kotti ning kahtlustas, et see võis olla pomm. Politsei kutsus kohale demineerijad, kes tegid kindlaks, et tegu oli voodipesukomplektiga. Leid anti üle politseile.

19. augustil kell 11.41 sõitsid päästjad Lasnamäele Linnamäe teele, kus üheksakordse maja 4. korruse korteris oli süttinud pistikupesa. Elanik oli enne Pirita päästjate jõudmist kustutanud pesa veega. Päästjad likvideerisid tulekahju. Põlenud pistikupesa eemaldati ja juhtmed isoleeriti. Elanikul soovitati elektrisüsteemide ülevaatamiseks kohale kutsuda elektrik.

19. augustil kell 13.49 põles Põhja-Tallinnas Kungla tänaval maja hoovis plastmassist prügikast, mis oli hoonele ohtlikult lähedal. Päästjad kustutasid plastkonteineri 300 liitri veega.

20. augustil kell 11.38 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval tuleb kahekorruselisest puumajast heledat tossu, kuid leeki näha polnud. Lilleküla päästjad tegid kindlaks, et tegu oli tahmapõlenguga. Korteri üürnik oli teinud tule tuha väljavõtu kohta teisel pool müüri. Tulehakatisele lisati korstna puhastuspulbrit, mis viis tahmapõlenguni. Tuhaluuke avades nähti, et korsten oli väga pikka aega olnud hooldamata ning pigi voolas kõikvõimalikest pragudest. Samuti ei leitud vastavat korstnapühkija akti, kuigi väideti, et korstnapühkija on mitu korda käinud. Elanikul keelati tuld teha seni, kuni inspektor on küttekeha üle kontrollinud.

Harjumaa

18. augustil kell 17.19 teavitati häirekeskusele, et Saku vallas Roobuka külas Metsanurga teel on autol olnud hüdraulika rike ning suur kogus õli on teele lekkinud. Teataja oli sõiduki juht ise. Päästjad katsid õlireostuse absorbendiga.

18. augustil kell 21.51 sõitsid päästjad Saku valda Metsanurme külasse Kasemetsa-Kiisa teele, kus autojuht oli sõitnud otsa põdrale. Kohale sõitnud Saue päästjad tuvastasid, et juht oli saanud kerge käevigastuse ning andsid talle esmaabi. Samuti sulgeti tee puhastamise ning auto teisaldamise ajaks. Teavitati jahimehi, kes tegelesid põdraga edasi. Kella 22.15ks oli tee puhastatud ja tee taas liiklusele avatud.

20. augustil kell 4.33 said päästjad väljakutse Paldiskisse Majaka teele, kus politsei oli leidnud kaljult alla kukkununa kaduma läinud koera. Politsei patrull soovis Paldiski päästjate abi, et koer üles tuua. Päästjad nägid, et Pakri tipus kalda all istus koer kivi peal. Otsustati, et sadamast lastakse paat vette ning sõidetakse sellega koerani. Seda ka tehti, koer saadi kätte ning anti peremehele üle.

20. augustil kell 16.28 teatati häirekeskusele, et Raasiku vallas Aruküla alevikus Tamme tänaval oli lõkkes midagi plahvatanud ning lõkke tegija oli saanud kahjustusi näole, õlavarrele ning käele. Päästjad tegid kindlaks, et isik oli lõkke tegemisel kasutanud bensiini, mille aurud olid plahvatanud. Päästjad kustutasid lõkke ning kannatanuga tegeles edasi kiirabi.

20. augustil kell 21.31 sõitsid päästjad Rannamõisa külasse Näkineiu teele, kus teataja oli märganud järelevalveta lõket. Tabasalu päästjad sõitsid kohale ning kustutasid ohtlikku lõkke ühe tonni veega.

21. augustil kell 3.00 teavitati häirekeskust, et Maardus Kitsekakra teel põleb kahekordne puidust voodriga kivimaja. Inimesed oli juba väljas ning tulekahju oli samuti kontrolli alla saadud. Kell 3.02 olid päästjad kohal ning selgus, et hoone välisseina vastas põletati plastämbris õliseid kaltse, mis olid osaliselt süüdanud hoone välisseina. Päästjad likvideerisid tulekahju ning tegid seina kontrollavamisi, et avastada potentsiaalseid tulekoldeid.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

18. augustil kell 18.31 teatati gaasireostusest Põltsamaa vallas Pauastvere külas asuvas elumajas. Päästjate saabumise ajaks oli lekkiva klapiga gaasiballoon õue viidud. Suruõhuaparaatides päästjad sisenesid gaasi täis ruumidesse, mille aknad tuulutamiseks avati. Tuulutamise järel tule- ja mürgistusoht taandus.

20. augustil teatati, et Jõgeva vallas Võduvere külas kukkus kassipoeg kolme meetri sügavusse reoveepaaki. Päästjad tõid kassi redeli abil elusalt ja tervelt maapinnale tagasi.

Põlvamaa

19. augustil kell 10.11 anti häirekeskusele teada Räpina vallas Ristipalo külas suitsevast alajaamast. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ohuala.

Kell 12.39 käisid päästjad Ahja alevikus eemaldamas teelt murdunud tammeoksa. Kell 13.54 eemaldati murdunud puu teelt Kanepi vallas Sirvaste külas.

19. augustil kell 1.51 teatati, et Kanepi vallas Närapää külas lõi välk puu sisse ja süütas tulekahju. Päästjate saabudes põles kõrge kuusehekk ja kõrval asuva keldri räästas. Päästjad kustutasid 10 ruutmeetrile ulatunud põlengu kolme tonni veega.

20. augustil kell 3.26 teatati, et Kanepi vallas Sõreste külas lõi äike aita. Päästjate saabumise ajaks oli omanik hoone katusel kolmele ruutmeetrile levinud põlengu käsikustutiga kontrolli alla saanud. Päästjad vaatasid ala termokaameraga üle ning kustutasid viimased tulekolded. Pikselöögi tagajärjel oli rivist välja löödud elektri peakilp ja kogu elektrisüsteem.

Kell 3.36 teatati tulekahjust Kanepi vallas Veski külas asuvas elumajas. Päästjate saabumise ajaks olid kaks elanikku majast välja saanud. Toas olevat põlengut oli üks elanikest summutanud ämbriga vett loopides. Kannatanud toimetati kiirabiga haiglasse. Selgus, et pikselöök oli süüdanud seinal elektrikaabli, mis süütas tapeedi ning sealt omakorda kappriiuli ja voodi. Tulekahjust andsid märku majja paigaldatud vingugaasiandur ja suitsuandur.

Tartumaa

18. augustil kell 10.20 teatati, et Kastre vallas Kriimani külas sattus kombaini õlitoru purunemisel 150 meetri pikkusele teelõigule õli. Päästjad katsid libeda teelõigu absorbentainega. Juhtunust teavitati transpordiametit.

19. augustil kell 12.10 teatati, et Tartus Mõisavahe tn jäi terviseprobleemidega inimene lifti kinni. Koostöös liftihooldusfirmaga aidati vanem naine liftist välja ja oma korterisse. Naise tervist kontrollis kiirabi kohapeal.

Kell 18.36 käisid päästjad Tartus Mõisavahe tn aitamas kiirabitöötajatel pääseda oma kodus vannitoas kukkunud ja viga saanud patsiendi juurde. Hiljem aidati patsient kiirabiautosse transportida.

20. augustil kell 00.48 teatati, et Äksi alevikus Liivaranna tänaval tungib äiksega kaasnenud vihmasaju vesi majadesse. Päästjad selgitasid, et vesi oli sattunud paari madalamal asuva maja keldrisse. Elekter lülitati hoonetest välja ja inimeste eludele ohtu ei tekkinud. Kella 1.44 ajal hakkas veetase alanema.

Kell 18.04 aitasid päästjad Tartus Puiestee tänaval kiirabil pääseda oma korteri köögis kukkunud ja abitusse olukorda jäänud naise juurde. Selleks sisenesid päästjad korterisse avatud akna kaudu.

Valgamaa

18. augustil kell 12.42 käisid päästjad Valga vallas Rebasemõisa külas eemaldamas teelt kahte murdunud puud.

18. augsutil käisid päästjad Tõrvas Männiku tn asuvas rahvamajas kahel korral püüdmas kinni ruumidesse sattunud nastikuid, kes inimesi pisut hirmutasid. Kaks kahjutut madu püüti kahvaga kinni ja toimetati loodusesse.

Viljandimaa

19. augustil kell 9.32 käisid päästjad Mulgi vallas Tuhalaane külas eemaldamas teelt murdunud puuoksa. 20. augustil kell 9.21 eemaldati murdunud puu teelt Põhja-Sakala vallas Lõhavere külas.

Võrumaa

19. augustil kell 11.07 teatati, et Väimela alevikus kukkus suur murdunud puu tänavavalgustuse elektriliinidesse. Päästjad eemaldasid puu teelt ja kinnitasid kolme posti ulatuses lahti rebitud varjestatud liini puu külge. Juhtunust teavitati vallavalitsust.

Kella 13.33 ajal põles Setomaa vallas Podmotsa külas alajaama all kuluhein, mille päästjad liivaga kustutasid.

Kell 15.19 käisid päästjad Võru vallas Listaku külas eemaldamas teelt murdunud ja sõidusuuna sulgenud puud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. augustil kell 16.35 teatati tumedast suitsust Lüganuse vallas Kiviõli linnas rahvamaja juures. Päästjad kustutasid varjendi all põleva lehehunniku.

Kell 16.19 märgati Narva-Jõesuu linnas Vaivara külas metsast elektriliinide alt tulevat tugevat suitsu. Põles poolel hektaril turbast pinnast, alal oli mitu tulekollet. Moodustati 3 töölõiku ja kustutusvett saadi lähedal olevast tiigist. Põleng kustutati 21. 53ks. Põlenguala mindi üle kontrollima täna hommikul ja leiti kaks tulekollet, mida hakati kustutama.

19. augustil kell 16.40 teatati suitsust vanas vagunis Narva linnas Vaivara tänaval võsa vahel. 12 ruutmeetrise vaguni sees olnud põleng kustutati 17.29ks.

Kell 2.28 anti teada töötavast suitsuandurist ja toidukõrbemise lõhnast Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Metsapargi tänava kortermajas. Päästjad leidsid üles korteri, kus andur töötas ja toit oli kõrbema läinud. Põlenguohtu ei olnud.

Lääne-Virumaa

20. augustil kell 7.21 kutsuti päästjad Kadrina alevikku Aasa tänavale, kus peale avariid oli telefoniliini post vajunud risti teele. Kadrina vabatahtlikud päästjad lükkasid posti kraavi ja puhastasid tee.

19. augustil kell 18.13 sõitsid päästjad Väike-Maarja alevikku Jaama tänavale, kus auto oli sõitnud vastu puud. Päästjad likvideerisid süttimisohu, auto tõsteti maantee kõrvale ja tee puhastati. Kannatanud viis kiirabi haiglasse.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 13 väljakutset, neist 11 lahingumoonale, 1 pommikahtlus ja 1 ametiabi politseile. Kokku leiti ja tehti kahjutuks 748 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

18. augustil kell 16.59 kiirustasid päästjad Paide linna Prääma külla, kus olid kokku põrganud kaks sõiduautot ning ühe sõiduki uksed olid selle tagajärjel kinni kiilunud. Päästjad eemaldasid hüdrauliliste töövahendeid kasutades autoukse ning andsid autost vabastatud kannatanu kiirabimeeskonnale üle.

Pärnumaa

19. augustil kell 7.14 süttis Pärnus Suur-Jõe tänaval põlema kaubavedu teostanud veoauto tagaluugi mootor, mida asuti ise kohe ka pulberkustutitega kustutama. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult kell 7.39.

21. augustil kell 17.12 teatati häirekeskusele kolme auto kokkupõrkest Tori vallas Kurena külas. Päästjad eemaldasid autodel akuklemmid ning puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.

Raplamaa

18. augustil kell 16.01 süttis Kehtna vallas Hiie külas rallirajal sõitu teinud auto. Tõenäoliselt ülekuumenemise tõttu süttinud autot asusid kohe ka kohalviibijad kustutama, keegi vigastada ei saanud. Päästjad likvideerisid põlengu lõplikult kell 16.26. Auto muutus põlengu tõttu sõidukõlbmatuks.