Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-22. august 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

21. augustil kell 16.25 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Virbi tänaval on 14-kordse kortermaja trepikojas tunda põlemise lõhna ning trepikojas üürgab suitsuandur. Teataja ei osanud öelda, milliselt korruselt põlemise lõhna tuleb. Väljakutsele reageeriti suurte jõududega. Kohale jõudnud päästjad nägid, et maja trepikoja kõrval põleb suur plastist prügikast, mis ka kustutati. Eeldatavasti oli prügikasti põlengust levinud suits trepikotta ja käivitanud alarmi. Kella 17.46ks olid kõik korterid kontrollitud ja põleski vaid prügikast.

21. augustil kell 22.16 said päästjad infot, et Nõmmel Jannseni tänaval põleb suuremahuline prügikonteiner. Päästjad jõudsid kohale ning likvideerisid tulekahju kella 22.28ks.

21. augustil kell 23.14 teatati häirekeskusele, et Haaberstis Päevalille tänaval töötab 16-korruselise maja tulekahju alarm ning tunda on toidukõrbemise lõhna. Lilleküla päästjad tõttasid kohale ning selgus, et 5. korruse korteris tehti röstsaia. Rösterist tulnud suits käivitas elutoas olnud anduri. Korteri üürnik viibis ise korteris ja häirekellade rakendumisel liikus koos teiste elanikega majast välja, aru saamata, et häire tuleb tema korterist. Põlemist polnud ning korter tuulutati.

Harjumaa

21. augustil kell 16.46 teavitati häirekeskust, et Sauel Paju tänaval oli metsas näha helehalli tossu. Päästjad nägid kohapeal, et võsas põletati lõkkes vaske. Päästjate saabudes pani põletaja jooksu ja lõke kustutati.

21. augustil kell 18.51 sõitsid päästjad väljakutsele Laagrisse Hoiu tänavale, kus maja kõrval oli näha leeki ja paksu musta suitsu. Saue päästjad nägid, et kinnisel krundil põletati ohtlikult prahti, mis kustutati 500 liitri veega.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

21. augustil kell 14.22 teatati häirekeskusele, et Otepääl Hurda tänaval ei pääse inimesed teele langenud puude tõttu oma kodudesse. Päästjad eemaldasid takistused teelt.

Kell 18.43 teatati häirekeskusele, et Otepää linnas Hurda tänaval põleb maja, akendest tuleb suitsu ning teataja hinnangul võis majas olla kaks inimest. Päästjate saabudes oli maja esimene korrus tules ja leegid tungisid akendest välja. Ruumidesse sisenenud kaitsevarustuses päästjad tõid kell 18.50 majast välja põletushaavu saanud mehe, kes kiirabile esmaabi andmiseks üle anti ja hiljem haiglasse toimetati. Tulekahju levis kiiresti hoone pööningule ning kogu hoone süttis leekidesse. Kuni tule täieliku levikuni otsingutöid teinud päästjad teist kannatanut ei leidnud. Ka hilisemal otsimisel kedagi leida ei õnnestunud. Tulekahju levik piirati kell 19.45 ja kustutustööd lõpetati kella 22 ajal. Maja muutus põlengu tagajärjel kasutuskõlbmatuks, ruumid said tugevaid tule- ja veekahjustusi, kustutustöödeks avasid päästjad osaliselt katuseharja.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21. augustil kell 17.19 anti teada kõrbelõhnast Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Olevi tänava kortermaja trepikojas. Teataja ei teadnud, millisest korterist kõrbelõhn tuleb. Päästjad kontrollisid trepikoja kortereid. Siseneti korterisse, kus joobetunnustega isiku korteris oli kõrbema läinud toit. Prügi täis korteris oli mittetöökorras suitsuandur ja korteris suitsetati. 

Kell 9.40 avastasid päästjad Narva-Jõesuu linnas Vaivara küla põlenguala drooniga kontrollides Auvere küla metsast tuleva suitsu. Ala kontrollima läinud päästemeeskond leidis puidust maa-aluse punkri, mille ümbrusesse oli põleng levinud 300 ruutmeetrisele metsaalale. Põleng oli veel algfaasis. Kustutustöödeks tuli päästjatel rajada ligipääs eritehnikale. Metsapõleng kustutati kella 15.31ks. Tulekahju võis alguse saada hooletust suitsetamisest või lõkkest. Põlengu õigeaegne avastamine aitas ära hoida ulatuslikuks levida võiva metsatulekahju.

21. augusti hommikul leiti Narva-Jõesuu linnas Vaivara külas eelmisel päeval alguse saanud põlenguala kontrollimisel kaks tulekollet. Põleng kustutati kella 11.20ks. Kokku tuli päästjatel kustutada raskesti ligipääsetaval alal 3 hektarile levinud maastikupõleng.

Lääne-Virumaa

21. augustil kell 14.50 kutsuti päästjad Viru-Nigula valda Malla külla, kus põles sõiduauto. Inimesi sees ei olnud. Päästjad kustutasid põlengu. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.