Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. august 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

22. augustil kell 9.48 sai häirekeskus teate, et Haaberstis Õismäe tee ringristmikul on ca 40-meetrine libeda vedeliku loik, mis kujutab endast ohtu autojuhtidele. Päästjad käisid kohal ja katsid õlise vedeliku saepuruga.

22. augustil kell 14.14 teavitati häirekeskust, et Astangu tänaval põleb mahajäetud hoone esimesel korrusel praht. Teataja märkis, et hoonesse sisenes enne tulekahju algust kamp alaealisi lapsi, pärast mida hakkas hoonest suitsu tulema. Päästjad jõudsid kohale kell 14.20 ja kaks minutit hiljem oli tulekahju likvideeritud.

22. augustil kell 20.25 sõitsid päästjad Kristiinesse Vindi tänavale, kus tehti ohtlikult kõrge leegiga lõket. Lõkke ääres olid puud ning garaažid. Lõke oli sisuliselt järelevalveta, sest inimene magas sealsamas kõrval. Päästjad kustutasid lõkke esmaste kustutusvahenditega.

22. augustil kell 21.38 said päästjad infot, et Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval tehakse Loomelinnaku juures lõket, mille leegid ulatuvad umbes meetri kõrgusele. Tegijad ise lahkusid enne päästjate jõudmist. Lõke kustutati kella 21.51ks.

Harjumaa

22. augustil kell 18.26 teatati häirekeskusele, et Sauel Vana-Keila maanteel oli inimene oma koduhoovis jäänud tõstuki korvi lõksu. Korvtõstukit tabas tehniline rike, mistõttu inimene enam kuue meetri kõrguselt alla ei saanud. Päästjad püstitasid tõmbredeli ja tõid mehe ohutult tagasi maapinnale.

22. augustil kell 20.54 teavitati häirekeskust, et Ämaris Lennu tänaval nähakse hoone tagant tõusmas palju musta suitsu. Teataja sõnul võis tegu olla põlema pandud rehvidega. Keila päästjad jõudsid sündmuskohale 21.10 ja tegid kindlaks, et tegemist oli suure prügihunnikuga, kuhu oli muuseas visatud ka külmkapp. Lõkke tegija oli ise juures ning ei adunud, et oleks midagi valesti teinud. Päästjad kustutasid lõkke 700 liitri veega ning tegid mehele selgitustööd.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

23. augustil kella 2.02 ajal süttis Valga vallas Tõlliste külas metsateel roller, mis põlengus hävis. Põleva rolleri juures oli mees, kes viga ei saanud ja selgitas, et sõidu ajal oli leek sadula alt järsku välja löönud. Rolleri leekides plastosad kustutati veejoaga.

Võrumaa

22. augustil kell 16.13 teatati, et Rõuge vallas Nursi külas tuleb mobiilse viljakuivati punkrist suitsu. Punker tühjendati ja tuleoht taandus.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. augustil kell 19.07 käisid päästjad Narva linnas Tallinna maanteel toimunud avariil puhastamas teed plastikutükkidest ja katmas teele valgunud jahutusvedelikku absorbendiga.

Kell 18.19 tuli teade põlengust põllu peal Narva-Jõesuu linnas Perjatsi külas. Teataja sõnul levis tuli metsa poole. Päästjatel tuli kustutada 0,5 hektarile levinud ja mitme tulekoldega turbase ala põleng. Kustutustööd lõpetati kell 21.02.

Kell 16.07 paluti päästjate abi Alutaguse vallas Imatu külas. Teataja sõnul olid nad tulnud Narvast 9-kesi metsa marjule, kuid üks vanem naine oli kadunud ja telefonile ei vastanud. Päästjad asusid naist drooni abil otsima. Otsingute ajal õnnestus naisel ka korraks hädabinumbrile helistada ja oma asukohta kirjeldada. Drooni abil leiti naine kell 20.17 ja temaga oli kõik korras.

Kell 10.47 märkasid päästjad Toila vallas Järve külas ettevõtte territooriumilt tulevat musta suitsu. Alal põletati prügi. Põlevas hunnikus oli plastikut ja vedelikke. Päästjad kustutasid lõkkepõlengu ja teavitasid sündmusest Keskkonnaametit. 

Lääne-Virumaa

23. augustil kell 00.58 tuli teade garaaži ees põlevatest küttepuudest Rakvere vallas Näpi alevikus. Ohus olid ka garaažid. Päästjate saabumise ajaks oli kaks riita küttepuid leekides, põlesid puidust katusealune ja läheduses olevad puud. Kustutustööd lõppesid kell 2.32.

22. augustil kell 20.32 kutsuti päästjad Väike-Maarja valda Avispea külla, kus oli kuivati põlema läinud. Kohale jõudnud päästjad kustutasid kuivatis toimunud vilja lokaalse põlengu. Lõplikuks kustutamiseks tühjendati kuivati viljast ning selle käigus leiti ka tulekolle, mis lõplikult kustutati. Päästesündmus lõppes kell 22.15

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

22. augustil kell 15.31 teavitati päästjaid, et Pärnus Laial tänaval asuva kõrge mahajäetud maja katusele on roninud viis teismelist tütarlast. Nende enda sõnul soovisid nad varisemisohtliku hoone katuselt pilti teha. Päästjate saabudes tulid tüdrukud katuselt alla ja õnneks keegi vigastada ei saanud. 

Raplamaa

22. augustil kell 16.12 helistasid pealtnägijad häirekeskusesse, sest Rapla linnas Vesiroosi tervisepargis on meesterahvas vees hätta sattunud. Päästjad said inimese üsna veepriiri lähedalt kätte ning kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Õnnetuse põhjuseid hetkel teada ei ole.