Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-24. august 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

23. augustil kell 21.51 teatati häirekeskusele, et Kesklinnas Petrooleumi tänaval põleb platsil kulu. Teataja oli platsilt varem ilutulestikku kuulnud. Päästjad nägid kohale jõudes, et põlengu suurus oli umbes üks ruutmeeter, mis kiirelt ka kustutati.

24. augustil kell 6.26 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Läänemere teel on alajaamas olnud lühis. Teataja oli alajaamast näinud valget suitsu ning kuulnud transformaatori raginat. Pirita päästjad kutsusid kohale ka elektrikud ning kui elekter oli välja lülitatud, kontrolliti alajaam üle. Ruum oli suitsu täis, kuid lahtist põlemist polnud. Ruum tuulutati ja alajaamaga jäid edasi tegelema elektrikud.

Harjumaa

23. augustil kell 17.56 sõitsid päästjad Laabi külasse Tallinn-Paldiski teele, kus oli toimunud kahe auto kokkupõrge. Selle tagajärjel oli autodest õli teele välja lekkinud. Päästjad katsid reostuse saepuru ja absorbendiga. Kiirabi vaatas kannatanud üle ning suuremaid vigastusi õnneks ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

24. augustil kella 00.20 ajal põles Elva vallas Kureküla alevikus täisleekides väikebuss Volkswagen Transporter. Päästjad kustutasid tulekahju veejoaga.

Kell 2.00 teatas Elva vallas Koruste küla piirkonnas paadiga järvele läinud kalastaja, et kaotas pimedas orientatsiooni ja ei oska enam kaldale tulla. Päästjad vilgutasid sadamas lampe, mille järgi ehmunud kalastaja kodutee üles leidis.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

23. augustil kell 21.57 helistati häirekeskusesse Jõhvi linnast Narva maanteelt ja anti teada, et läheduses õues tehtavast lõkkest tuleb suits tuppa. Päästjate saabumise ajaks oli tünnis tehtav lõke kustutatud. Tuleohutusnõuded olid täidetud. Päästjad tegid selgitustööd, et lõkke tegemisel eriti tiheasustusalal tuleb jälgida, et lõkkesuits ja -lõhn ümberkaudseid elanikke ei segaks.

Kell 13.58 teatati suitsust Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Kalevi tänaval tankla läheduses metsas. Päästjad leidsid metsast mehed, kes kavatsesid grillima hakata. Päästjad tegid selgitustööd ja lõke kustutati.

Kell 10.17 teatati häirekeskusele põlevast elektrikilbist Narva linnas A.Puškini tänava ühiselamus. Päästjad kustutasid põlengu, tuulutasid trepikoja ja kontrollisid hoones tuleohutust.

Lääne-Virumaa

24. augustil kell 3.32 anti teada, et Vinni vallas Laekvere alevikus on hoonesse sisse sõitnud auto ja töötab tuletõrjesignalisatsioon. Süttimisohu likvideerimiseks tuli päästjatel auto majast välja tõmmata ning aidati hoone toestada. Sündmusega tegeles edasi politsei.

23. augustil kell 21.51 paluti päästjad appi Väike-Maarja vallas Rakke alevikus, kus korterisse oli tuppa lennanud nahkhiir. Päästjad püüdsid looma kinni ja viisid tagasi loodusesse.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

23. augustil kella 23.16 ajal süttis Aravete alevikus Piibe mnt kortermaja köögis toiduvalmistamise käigus pliidil õli, mille elanikud ise kustutasid. Päästjad kontrollisid edasist tuleohutust ja midagi ohtlikku ei leitud. Ruumid tuulutati. 

Saaremaa

24. augustil kell 7.14 teatati, et Kuressaare raekoja hoone keldrisse on voolanud vihmavesi. Elekter lülitati ohutuse tagamiseks välja ning päästjad paigaldasid vee eemaldamiseks pumba. Vee ära pumpamiseks vajati abi ka Johan SPA hotelli juures. Kella 8.52 ajal hakkas veetase alanema, olukord stabiliseerus ning päästjate abi enam ei vajatud.