Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 24.-25. august 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

24. augustil kell 15.42 sai häirekeskus teate, et Haabersti tänaval lekib parklas sõiduautost ohtralt vedelikke. Päästjad katsid 3-ruutmeetrise õli ja bensiini loigu saepuru ja absorbendiga.

24. augustil kell 23.24 teatati häirekeskusele, et Mustamäel Teaduspargi tänaval tuleb kolmekorruselise kontorihoone viimaselt korruselt suitsu ja on näha leeki. Kell 23.33 said päästjad turvafirma töötaja abiga hoonesse sisse ja nägid, et suitsu on ka 1. korrusel. Samaaegselt püstitati redel ning õhku lennutati droon, et tuvastada tulekahju täpne asukoht. Tulekahju leiti 3. korruse ruumist, kus hoiustati kemikaale. Päästjad sukeldusid suitsu sisse ning kella 00.11ks oli tulekahju kustutatud.

Harjumaa

24. augustil kell 17.03 teavitati häirekeskust, et Raasiku alevikus Kannikese tänaval põleb elumaja kõrval sõiduauto lahtise leegiga, mida teatajad olid asunud aiavoolikuga kustutama. Appi tõtanud Kehra päästjad likvideerisid tulekahju kella 17.37ks, ühendasid lahti aku edasise süttimisohu vältimiseks ning viisid auto majast kaugemale.

Lõuna päästekeskus

Võrumaa

24. augustil kell 9.44 aitasid päästjad Võrus Räpina mnt isal pääseda automaatselt lukustunud autouste tõttu üksi autosse lõksu jäänud lapse juurde.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

24. augustil kell 21.07 helistati häirekeskusesse ja teatati, et Sillamäe linnas M. Rumjantsevi tänava mahajäetud ühiselamu hoone katuselt tuleb suitsu. Päästjad avasid hoone kinni pandud peaukse. Põleng toimus hoone 3. korrusel, kus põlesid tugitool ja sein, ruumid olid suitsu täis. Põleng kustutati ja ruumid tuulutati. Kontrolliti üle teised ruumid ja inimesi hoones ei viibinud. 

Kell 8.48 teatati sõiduauto põlengust Jõhvi linnas Kaare tänava kortermajade ees. Päästjad kustutasid lausleegis põleva auto, põles auto all ja salongis.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

25. augustil kell 1.33 käisid päästjad Haapsalus Ammuta külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Pärnumaa

24. augustil kell 19 teatati, et Pärnus Pärnu idamuuli tulepaagi läheduses on kajakas, kelle tiiva küljes õngekonks, mille tõttu lind ei suuda lendu tõusta. Päästjad läksid paadiga linnu juurde ja selgus, et tiiva küljes oli lant. Lind vabastati kell 20.16.

Raplamaa

25. augustil kella 6.01 ajal põles Kohila vallas Aespa külas soojak (4x6 m). Päästjad avasid tulekolletele ligipääsuks soojaku katust ning kustutasid tulekahju lõplikult kell 7.13.