Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. august 2023

Põhja päästekeskus

28. augustil vahemikus kell 16-20 said päästjad häirekeskuse kaudu 18 väljakutset tugeva tuule tõttu teele ja liinidele langenud puudest, ka tuulega lahti murdunud plekist, garaažiuksest jt, esialgu peamiselt Harku ja Lääne-Harju vallas, hiljem kogu Tallinnas ja teistes valdades. Lasnamäel langes üks puu ka sõiduauto peale ja Mustamäel vastu maja. Inimesed õnnetustes kannatada ei saanud.

Tallinn

29.08 kell 7.28 tuli teade töötavast suitsuandurist Mustamäe linnaosas Pöörise tänava kortermajas. Ühes korteris oli toimunud toidukõrbemine ja omanik oli ohu ise likvideerinud.

Kell 6.01 anti teada toas plahvatanud elektrilisest tõukerattast Nõmme linnaosas Tirdi tänava kortermajas. Omanik viskas ratta õue ja suurema põlengu kustutasid elanikud ise ära. Päästjad loputasid ratta üle. Koridor ja korter tuulutati. Kiirabi vaatas elanikud üle, keegi kannatada ei saanud.

Kell 3.27 helistati häirekeskusesse ja teatati suitsust restoranis Kesklinna linnaosas Suur-Karja tänaval. Keldris oli läinud põlema ventilatsiooniagregaadi elektroonika. Põleng kustutati enne päästjate saabumist. Päästjad kontrollisid põlengukoha üle ja ohtu enam ei olnud.

28.08 kell 13.44 anti häirekeskusele teada suitsust Lasnamäe linnaosas Ümera tänava kortermajas. Suits tuli esimese korruse korterist ja elanikku sees ei olnud. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja võtsid pliidilt ära sinna tõenäoliselt kubu pealt kukkunud ja töötava pliidi peal kärssama läinud köögirätiku. Toad tuulutati. Koju saabunud elanikule viidi läbi kodunõustamine.

Harjumaa

28.08 kell 23.07 sõitsid päästjad Lääne-Harju valda Laulasmaa külla, kus teataja sõnul olid poisid kergliiklustee ääres muru põlema pannud. Kohale jõudnud Lohusalu vabatahtlikud päästjad leidsid ees kergliiklusteel põletatud kütuse jäljed, põlengut enam ei olnud.
Kell 21.29 helistati häirekeskusse ja anti teada, et Anija vallas Pillapalu külas läks mees kell 18.30 järvele kalale, kuid pole seni naasnud. Mehe kummipaati näha ei olnud ja teataja sõnul ei kandnud mees ka päästevesti. Kadunud meest otsis 4 päästemeeskonda üheaegselt veekogult paatidega, drooniga õhust ja ATVdega kallastel. Otsingute käigus leiti kaldalt mehe kummipaat ning jäljed, mis viisid kaldale. Otsingutele kaasati politsei koertega. Kadunud isikut ei leitud. Kell 7.09 anti teada, et mees tuli ise metsast välja ja temaga on kõik korras.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. augustil kell 23.25 käisid päästjad Narva-Jõesuu linnas Kudruküla tänaval kustutamas leegiga põlenud papi ja paberi konteinerit.


Kell 16.26 käisid päästjad Narva linnas 26. Juuli tänaval parklas katmas sõidukist lekkinud 2 ruutmeetri suurust kütuseloiku.

Kell 15.11 teatati suitsust Lüganuse vallas Püssi linnas Viru tänava kortermajas. Hooletu suitsetamise tagajärjel oli maja teise korruse korteris põlevast materjalist tuhatoosist läinud põlema tugitool. Suurema põlengu oli elanik ise kustutanud. Päästjad kustutasid tugitooli vahtkustutiga üle ja tuulutasid ruumid, elanikule tehti selgitustööd.

Kell 8.47 tuli häirekeskusele teade garaažist tulevast suitsust Sillamäe linnas J.Gagarini tänaval. Garaažis oli ka auto. Päästjad avasid garaažiukse ja auto tõmmati välja. Põrandal leiti koht, kust tuli suitsu. Põlemiskolde leidmiseks avati puitpõrand ja põleng kustutati. Põleng võis alguse saada maha visatud kustutamata suitsukonist.

Lääne-Virumaa

28. augustil kell 21.34 teatati suitsust viljakuivatis Tapa vallas Rägavere külas. Päästjad reageerisid suurte jõududega. Esimesena kohale jõudnud päästemeeskond siiski suitsu enam ei näinud, kuid leidsid ühe luugi pealt söestunud teri. Soojuskaameraga põlengu tunnuseid samuti ei leitud. Kuivati omanikule jäi ülesandeks kuivatist vili välja lasta ja üle kontrollida.

Kell 16.52 anti teada põlevast elektripostist Tapa vallas Kaeva külas. Tamsalu vabatahtlikud päästjad ootasid ära elektrikud ja põleng kustutati kella 18.08ks.

Kell 13.39 teatati teele langenud kaablist Tapa vallas Tamsalu linnas Tehnika tänaval. Päästjad tegid selgeks, et see oli interneti kaabel ja omanikfirma esindaja lubas kaabli läbi lõigata.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

28. augustil kell 15.01 käisid päästjad Põltsamaa vallas Pikknurme külas sõidu- ja veoautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse ja eemaldasid teele valgunud õlireostuse. Hiljem vabastati tee liikluseks.

Kella 17.35 ajal käisid päästjad Jõgeva vallas Kassinurme külas kustutamas prügilõket, kus põletati kodutehnikat, kilet, plastikut, elektrikaableid, värvipurje ja muud keskkonda saastavat kraami. Lõkke süütaja oli jalga lasknud. Info juhtumi kohta edastati keskkonnaameti inspektoritele. Juhime tähelepanu, et lõkkes tohib põletada ainult puhast töötlemata puitu ja kuivi taimejäätmeid.

Kell 19.52 käisid päästjad Põltsamaa vallas Kalana külas, kell 19.59 Jõgeva vallas Luua külas ja kell 20.07 Põltsamaa vallas Aidu külas eemaldamas teelt murdunud puid.

Põlvamaa

28. augustil kell 16.31 käisid päästjad Kanepi vallas Jõksi külas ja kell 21.56 Põlvas Kesk tn eemaldamas teelt murdunud puid.

Tartumaa

28. märtsil kella 13.18 ajal suitses Tartus Turu tn asuvas spordihoones elektrikilp. Päästjad avasid kilbi, kus olid sulanud juhtmed. Kilbi kaan eemaldati, et juhtmed saaks jahtuda. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ohutust.

Kell 19.42 aitasid päästjad Elva vallas Pedaste külas kätte saada kuivenduskaevu kukkunud lammast. Omanikule anti juhis kaevuauk ohutuse tagamiseks kinni katta.

Kella 20.12 ajal lekkis Tartus Vaba tn korteris gaasiballooni ja pliidi vahelises ühendusest gaasi. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja andsid juhise kiiremas korras gaasiseadmete hoolduse spetsialist kutsuda, et lekke põhjus leida ja ühendus parandada. Seniks pliidi kasutamine keelati.

Valgamaa

28. augustil kell 15.13 käisid päästjad Otepää vallas Raudsepa külas ja kell 17.42 Tiidu külas eemaldamas teelt murdunud puid.

Viljandimaa

28. augustil kell 12.30 käisid päästjad Viljandis Männimäe teel aitamas kiirabitöötajatel pääseda kodus hätta jäänud patsiendi juurde. Selleks tuli uks jõuga avada. Abivajajast andis teada hooldustöötaja, kes läbi ukse appihüüdeid kuulis.

Kell 15.52 käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Kobruvere külas, kell 17.31 Kolga-Jaani alevikus ja kell 17.54 Suure-Jaanis Alt-Rimmi teel eemaldamas teelt murdunud puid.

Võrumaa

28. märtsil kell 15.30 käisid päästjad Rõuge vallas Saarlasõ külas ja kell 15.50 Kavõldi külas eemaldamas teelt murdunud puid.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

28. augustil kell 14.16 ajal juhtus Lääne-Nigula vallas Mõrdu külas liiklusõnnetus, kus kaubik oli sõitnud teelt välja vastu puud ning juht vigastada saanud. Päästjad andsid kannatanule kuni kiirabi saabumiseni esmaabi.
28. augusti pealelõunal käisid päästjad eemaldamas tormituule tõttu teele kukkunud puid Lääne-Nigula vallas Kuluse, Pälli, Rannajõe, Kaasiku, Vidruka ja Silla külades.

Pärnumaa

28. augusti pealelõunal eemaldasid Kihnu päästjad kaks puud Sääre küla teedelt ning ühe puu Rootsikülast, kus puu oli kukkunud elektriliinidele. Lisaks eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Saarde vallas Kanakülas ja Põhja-Pärnumaa vallas Leetva külas.

Raplamaa

28. augustil eemaldati Märjamaa vallas kaks tormi tõttu teele kukkunud puud Sõtke külas, üks puu Selja, Manni, Kasti, Kivi-Vigala ja Kivi-Vigala külades. Rapla vallas Purku külas kukkus puu elektriliinile ning tõmbas elektriposti viltu üle tee. Päästjad vabastasid elektriliini, saagisid puu ning märgistasid ohtliku posti päästelindiga, et see inimestele ja elektrikele nähtav oleks. Puu kukkus elektriliinile ka Uuskülas. Päästjad eemaldasid puu liinidelt ning vabastasid tee liiklemiseks. Kohila vallas Vilivere külas kukkus puu teele.

29. augustil kell 7.27 teavitati päästjaid, et Kehtna vallas Kastna külas on juhtunud liiklusavarii. Auto on sõitnud kraavi ning maandunud küljele, juht oli saanud ise autost välja. Päästjad eemaldasid autol akujuhtmed ning tagasid sõiduki ohutuse.