Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30.-31. august 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

31.08 kell 5.20 tundsid majaelanikud Kesklinna linnaosas Lastekodu tänava kortermajas kõrbelõhna. Päästjad leidsid korteri, kus elanik oli unustanud pliidile toidupoti ja ise magama jäänud. Päästjad likvideerisid ohu, tuulutasid korteri ja tegid selgitustööd, sest korteris puudus suitsuandur. Päästjad lubasid tulla mõne päeva pärast tagasi, et kontrollida suitsuanduri olemasolu. 

30.08 kell 22.05 kutsuti päästjad Lasnamäe linnaossa Ehitajate teele, kus kortermajade vahel mänguväljaku lähedal tehti lõket. Päästjad leidsid alalt kaks joobetunnustega isikut, kes grillisid ning kustutasid oma grilli ise.

Kell 12.37 kutsuti päästjad Kesklinna linnaossa Tehnika tänavale, kus oma kodus oli kukkunud eakas naine ja korterisse ei saadud sisse, sest võti oli seespool ees. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu, avasid kiirabi töötajatele ukse ja aitasid naise kiirabiautosse tõsta.

Kell 8.37 teati häirekeskusele gaasilekkest Kesklinna linnaosas Olevimäe tänaval. Ehitustööde käigus oli seina puurides tabatud gaasitoru. Inimesed väljusid hoonest. Päästjad sulgesid gaasikraani ja kohale tulid gaasiettevõtte esindajad. Ohtu enam ei olnud.

Harjumaa

30.08 kell 23.35 teatati põlevast elektripostist Jõelähtme vallas Muuga depoo territooriumil. Põles 28 meetri kõrgusel elektrikilp. Kohale tulnud elektrik lülitas elektri välja ja päästjad kustutasid põlengu.

Kell 14.34 sõitsid päästjad Lääne-Harju valda Valkse külla, kus eemaldati avariiliste sõiduautode süttimisoht, puhastati maantee ja aidati reguleerida liiklust.

Kell 13.43 kutsuti päästjad Saue valda Vatsla külla, kus teelt oli välja sõitnud haagisega traktor. Päästjad likvideerisid kraavis külili olnud masina süttimisohu ja aitasid reguleerida liiklust.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. augustil kell 21.39 teatati suitsust mahajäetud 3-korruselises majas Sillamäe linnas Hariduse tänaval. Teataja sõnul käivad selles hooned nii kodutud kui ka jooksevad seal vahel lapsed. Hoonesse sisenesid suitsusukeldumispaarid, kes leidsid tulekolde maja teiselt korruselt. Põleng kustutati ja ruume tuulutati ülerõhuventilaatoriga. Hoone kontrolliti üle ja rohkem tulekoldeid ei leitud. Kustutustööd lõppesid kell 2.25. Ligipääsetavast mahajäetud hoonest teavitati linnavalitsust. Päästjad juhivad tähelepanu, et tühjalt seisvate hoonete omanike kohustus on tagada hoonete ohutus ja takistada sinna kõrvaliste isikute sissepääs.

Kell 16.29 vajati päästjate abi Alutaguse vallas Kalina külas, kus metsast ei olnud välja tulnud meesterahvas. Teataja sõnul oli tema kaaslasel seljas oranž vest ja telefonikõnedele mees ei vastanud. Päästjad kasutasid otsinguteks drooni. Kadunud inimene leiti 19 minuti jooksul ning toodi rabast välja päästjate amfiibsõidukiga. Mees oli keset raiesmikku autost 500 meetri kaugusel, kuid ei suutnud tagasiteed leida. Mehega oli kõik korras.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

31. augusti hommikul käisid päästjad Jõgevamaal kahel korral eemaldamas teedelt murdunud puid.

Põlvamaa

30. augustil kella 23.46 ajal tabas äikselöök Kanepi vallas Hurmi külas elektriposti maanduskaablit. Päästjate saabumise ajaks oli vihm põlengu summutanud.

Kell 6.05 hommikul said päästjad väljakutse Põlvamaale Kanepi valda Voorepalu külla, kus on Karilatsist kuni Vooreküla olid tee sulgenud suur hulk murdunud puid. Koos kohalike inimeste ning teehooldajatega puhastati teed kella 10.30neni. Seejärel tulid sündmuskohale RMK esindajad, kelle ülesandeks jäi rasketehnika kohale organiseerimine, et tee lõplikult puhastada.

Täna öösel ja hommikul käisid päästjad 17 väljakutsel eemaldamas teedelt äiksetormis murdunud puid. Kohati olid mitmete murdunud puude all pikemad teelõigud.

Tartumaa

Täna öösel ja hommikul said päästjad seoses äiksetormikahjudega Tartumaale 37 väljakutset. Enamuses tuli tegeleda murdunud puude eemaldamise või märgistamisega, mis olid kukkunud teedele või elektriliinidele. Kohati olid pikemad teelõigud mitmete murdunud puude või ka elektripostide all. Rohkesti oli väljakutseid Elva ja Nõo valda ja mõned ka Luunja ning Kastre valda.

31. augustil kell 00.37 teatati, et Kastre vallas Melliste külas põleb põllul elektripost. Info edastati elektrikutele, kes voolu välja lülitasid. Seejärel põleng sumbus ise.

Kell 9.16 teatati, et Tartus F. R. Kreutzwaldi tn piirkonnas triivivad Emajõel kaks kaatrit. Jetiga Emajõe Tähtvere spordipargi poolse ujula piirkonnas kaatrite juurde liikunud päästjad leidsid eest kummipaadiga omanikud, kes juba kaatrite kaldale toimetamisega tegelesid.

Valgamaa

Täna öösel ja hommikul said päästjad Valgamaale 6 väljakutset, mis olid seotud äiksetormis murdunud ja teedele kukkunud puudega.

30. augustil kell 19.03 teatati häirekeskusele, et Valga vallas Jaanikese külas kukkus kaevu ehitamisel kaevus olnud kaevumeistrile viie meetri kõrguselt pähe muda täis ämber. Mees jäi teadvusele, kuid ei suutnud enam ise kaevust välja saada. Päästjate saabumise ajaks oli majaomanik ja meistri abiline põrutada saanud mehe ronimiseks mõeldud abivahendi ja koormarihmade abil 7 meetri sügavuselt kaevust välja saanud. Päästjad turgutasid meest ning aitasid ta kiirabiautosse. Abilisele ja majaomanikule selgitati korralike töövahendite kasutamise olulisust ja soovitati kaevuauk esialgu kindlalt katta, et keegi sinna sisse ei kukuks.

Võrumaa

Täna öösel ja hommikul said päästjad seoses äiksetormikahjudega Võrumaale 23 väljakutset. Enamuses tuli tegeleda murdunud puude eemaldamise või märgistamisega, mis olid kukkunud teedele või elektriliinidele. Kohati olid pikemad teelõigud mitmete murdunud puude all. Enamuses olid väljakutsed Rõuge, Võru ja Antsla valda, aga mõni ka Setomaa valda.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

31. augustil kell 07.17 teatati häirekeskusele, et Järva vallas Huuksi külas on kraavi sõitnud diiselkütust vedav veoauto. Päästjad tihendasid külili kraavis oleva auto paagi ülemise kaane, mille vahelt hakkas pisut kütust lekkima. Lisaks eemaldati autol akujuhtmed. Hetkel oodatakse kohapeal teist autot kütuse ümberpumpamiseks ning rasketehnikat, millega veok kraavist välja tõmmata.

Läänemaa

30. augustil kell 23.15 ajal eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Haapsalu linnas Jõõdre külas.

Pärnumaa

30. augustil kell 10.22 sõitsid päästjad Lääneranna vallas Meelva külas juhtunud liiklusõnnetusele, kus oli kokku põrganud kaks sõiduautot. Päästjad likvideerisid autodel süttimisohu ja puhastasid sõidutee autoosadest. Liiklusõnnetuses osalenud inimesed anti kiirabile kontrolliks üle, õnneks keegi haiglaravi ei vajanud.

30. augustil kell 10.55 eemaldasid päästjad teelt puu, mis oli seisanud liikluse AUDRU-TÕSTAMAA-NURMSI maanteel Kõpu külas, samuti oli puu teele kukkunud Lääneranna vallas Penijõe külas.

30. augustil kell 17.39 sõitsid päästjad taaskord Lääneranna vallas juhtunud liiklusõnnetusele. Ridase külas teepiirdesse sõitnud autol hakkasid lekkima vedelikud ning teele olid pudenenud autodetailid. Päästjad alustasid lekke likvideerimisega ning katsid maha valgunud kütuse absorbentainega. Autol eemaldati süttimisoht ning teisaldati ohutumasse kohta. Õnnetuses keegi vigastada ei saanud.